• <

Wynik wyszukiwania - "waldemar buda" - Wiadomości

Komisja Europejska nie przedłużyła embarga na ukraińskie zboże dla pięciu krajów, w tym Polski [REAKCJE, KOMENTARZE] [ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY]

Komisja Europejska nie przedłużyła embarga na ukraińskie zboże dla pięciu krajów, w tym Polski. Poinformowała, że od soboty Ukraina ma wprowadzić skuteczne środki kontroli eksportu czterech zbóż, aby zapobiec zakłóceniom rynku w sąsiednich państwach członkowskich Unii.
15.09.2023

W. Buda: polskie rozporządzenie ws. ukraińskiego zboża będzie bezterminowe

Gdyby Komisja Europejska nie wydała swojego rozporządzenia, Polska o północy opublikuje swoje. Będzie bezterminowe - zapowiedział w piątek w Studio PAP Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.
15.09.2023

Tranzyt ukraińskiego zboża coraz większym wyzwaniem dla UE. W tle polskie embargo

Decyzji w sprawie embarga na ukraińskie zboże jeszcze nie ma i przed debatą w Parlamencie Europejskim jej nie będzie, powiedział we wtorek rano PAP komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Jego zdaniem dzisiejsza debata w PE będzie miała wpływ na decyzję, zakaz powinien zostać przedłużony, a Ukrainie należy pomóc w dywersyfikacji tranzytu.
12.09.2023

Od piątku możliwy tranzyt towarów rolnych z Ukrainy przez port w Kołobrzegu

28 kwietnia br. do portów państwowych dołączymy pierwszy port samorządowy w Kołobrzegu dla tranzytu towarów rolnych z Ukrainy – poinformował w poniedziałek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
24.04.2023

Minister rozwoju przedłużył zarząd przymusowy w Novatek Green Energy; ma to związek z przetargiem na aktywa firmy

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda przedłużył o kolejne 6 miesięcy okres, na który został ustanowiony tymczasowy zarząd przymusowy w Novatek Green Energy - podał w poniedziałek resort rozwoju wskazując, że ma to związek z ogłoszonym przetargiem na aktywa firmy.
03.04.2023

Buda: większość jest za tym, żeby ustawa wiatrakowa została wprowadzona w życie

Nie mam wątpliwości co do przejścia tej ustawy; jestem przekonany, że to będzie 400 głosów za - stwierdził we wtorek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Zaznaczył, że "zdecydowana większość jest za tym, żeby ta ustawa została wprowadzona w życie".
24.01.2023

Premier: Weszliśmy w ciąg logistyczny od importu przez przeładunek węgla w portach. Będziemy wypracowywać mechanizmy, które ograniczą wysokie ceny energii dla stoczni

Podczas konferencji w Porcie Gdańskim Eksploatacja premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że są takie momenty w historii, gdy rząd musi mocno chwycić ster we własne ręce, zaproponować własne rozwiązania i potem je skutecznie zrealizować.
05.12.2022

Buda o decyzji w sprawie zamrożenia cen gazu: być może w piątek decyzja

Być może w piątek Rada Ministrów przyjmie w trybie obiegowym taką decyzję - wskazał w środę szef MRiT Waldemar Buda, odnosząc się do zamrożenia cen gazu. Dodał, że rozważanych jest kilka wariantów - m.in. blokada ceny na poziomie z 2021 r. czy powiązanie jej z powierzchnią budynku.
23.11.2022

Minister Buda: rozwiązania dot. bezpośrednich linii energetycznych w najbliższym czasie na posiedzeniu rządu

Razem z minister klimatu Anną Moskwą pracujemy nad rozwiązaniami dot. bezpośrednich linii energetycznych, będzie to w najbliższym czasie przedmiotem prac Rady Ministrów i parlamentu - poinformował we wtorek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
22.11.2022

Odznaczenia za Baltic Pipe i inne strategiczne inwestycje Gaz-System

Minister Klimatu i Środowiska oraz Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, 16 listopada 2022 r. wręczyli odznaczenia państwowe 48 pracownikom i współpracownikom spółki za zaangażowanie i wkład pracy w realizację inwestycji zwiększających bezpieczeństwo energetyczne Polski
17.11.2022

Otwarcie Baltic Pipe. Jak uruchomienie gazociągu komentują politycy?

Już dzisiaj (27 września) symbolicznie uruchomiono przesył w gazociągu Baltic Pipe w Budnie k. Goleniowa (Zachodniopomorskie). Symbolicznego odkręcenia zaworu na gazociągu dokonali prezydent Andrzej Duda, premier Danii Mette Frederiksen i premier Mateusz Morawiecki. Co o gazociągu Baltic Pipe mówili politycy z kraju i ze świata?
27.09.2022

Minister rozwoju o cenach energii: Jeżeli zabierzemy jakiejś spółce, to ona nie wybuduje farmy wiatrowej

Narzędzia do ograniczenia cen energii są w rękach Komisji Europejskiej - maksymalna cena gazu czy zamrożenie systemu ETS. Czekamy na pilne działanie KE, działania jednego kraju będą nieskuteczne - ocenił minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
15.09.2022

Zatrucie Odry, najnowsze informacje - wtorek 16 sierpnia

Zarówno w Polsce, jak i w Niemczech trwają badania wód i śniętych ryb z Odry. Tymczasem służby w dalszym ciągu próbują uprzątnąć i zabezpieczyć rzekę. Cały czas obowiązuje zakaz kontaktu z wodami Odry. Przedstawiamy najnowsze doniesienia w sprawie zatrucia rzeki.
16.08.2022

MRiT przejmie obsługę i finanse Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej

Rząd przygotował projekt rozporządzenia przenoszący obsługę i finanse Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej do Ministerstwa Rozwoju i Technologii z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej - poinformowano w czwartek na stronach KPRM.
11.08.2022

Polsko-brytyjska współpraca w sektorze MEW jednym z tematów rozmów ministrów

Bezpieczeństwo żywnościowe i transformacja energetyczna to główne tematy polsko - brytyjskich, w których uczestniczyli ministrowie obu rządów oraz przedstawiciele największych spółek - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Aktywów Państwowych.
11.07.2022

Expo 2030 w Odessie?

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało o wsparciu Ukrainy w kandydowaniu do organizacji Expo 2030. Wydarzenie miałoby odbyć się w ukraińskiej Odessie.
04.05.2022

Buda: chcemy, aby KE przyjrzała się eksportowi złomu

Chcemy, aby Komisja Europejska przyjrzała się dostępności złomu w Europie i zjawisku eksportu złomu - powiedział w czwartek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Jak dodał, złom powinien być traktowany jak surowiec strategiczny.
21.04.2022

Inwestycje w obszarze wód lądowych lub morskich mają szanse na wsparcie. Do wzięcia 9 mln euro z Funduszy Norweskich

Jak wpłynąć na wydajne i zrównoważone wykorzystanie zasobów wód i wybrzeży lub jak ograniczać zanieczyszczenie wód i ich otoczenia? Przedsiębiorcy, którzy mają pomysł na inwestycje, które odpowiedzą na te wyzwania, mogą starać się o dofinansowanie dzięki Funduszom Norweskim. Do 31 marca trwa nabór wniosków w konkursie organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich - Blue Growth”. Kto ma szanse na zdobycie wsparcia dla swojej inwestycji?
03.03.2022

PARP: 9,35 mln euro na innowacje dotyczące wód śródlądowych lub morskich

Rusza nowa edycja konkursu dla firm na innowacje dotyczące wód śródlądowych lub morskich - poinformowała w środę Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Do dyspozycji przedsiębiorców jest 9,35 mln euro z Funduszy Norweskich.
12.01.2022

Łomża: 3,5 mln euro z funduszy norweskich na drugi etap bulwarów nad Narwią

3,5 mln euro z funduszy norweskich dostanie miasto Łomża na realizację drugiego etapu tworzenia bulwarów nad rzeką Narew. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda przekazał w poniedziałek prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu symboliczny czek na te środki.
05.07.2021

Prawie 17,5 mln zł z funduszy norweskich w drodze do polskich firm - podpisano pierwsze umowy o dofinansowanie

Technologie poprawiające jakość życia, innowacje w obszarze wód śródlądowych i morskich oraz zielone technologie - prawie 17,5 mln zł z Funduszy Norweskich trafi do polskich firm na realizację pierwszych projektów wybranych do realizacji w programie „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje”.
09.06.2021

Port Zewnętrzny w Porcie Gdynia wchodzi w kluczowy etap [wideo]

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. formalnie uruchomił procedurę na wybór partnera prywatnego dla projektu „Budowa Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia”. Postępowanie prowadzone jest w formie dialogu konkurencyjnego – najbardziej optymalnej formie prowadzenia zamówienia przewidzianego w ustawie Prawa Zamówień Publicznych i Partnerstwa Publiczno – Prywatnego, dla dużych projektów infrastrukturalnych.
06.11.2020

Powinniśmy wydać 240 mld euro, żeby doprowadzić do zeroemisyjności w 2050 r.

Wyliczenia wskazują na to, że mniej więcej 8 miliardów euro powinniśmy wydawać rocznie, a 240 miliardów euro łącznie, żeby doprowadzić do tej zero emisyjności w 2050 roku – mówił w czwartek w Gdańsku wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
01.10.2020

MFiPR: Unijne fundusze rozwiązaniem na koronakryzys

Impact’20 Connected Edition to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce, które skupia polskich i międzynarodowych liderów biznesu, polityki i nauki. Tematami rozmów i dyskusji były m.in. kwestie dotyczące gospodarki, finansów, nowych technologii czy energetyki. O aktualnej i przyszłej sytuacji gospodarczej Polski i Europy wypowiedział się m.in. wicemister Funduszy i Polityki Regionalnej.
24.09.2020

Strategiczna Droga Czerwona coraz bliżej. Ogromne wsparcie rządu dla kluczowych inwestycji w Porcie Gdynia (wideo)

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała podpisali w obecności premiera RP Mateusza Morawieckiego porozumienie w sprawie poprawy dostępu do Portu Gdynia. Prace przygotowawcze do budowy tzw. Drogi Czerwonej w Gdyni zostaną sfinansowane z Programu Wieloletniego CPK w latach 2020-2023.
06.07.2020

Buda: mamy nowy mechanizm, który da wiedzę o funkcjonowaniu tarcz antykryzysowej i finansowej

We wtorek w Sejmie zaprezentowany będzie nowy mechanizm, który pozwoli wszystkim przedstawicielom opozycji uzyskać wiedzę, jak funkcjonuje Tarcza antykryzysowa i Tarcza finansowa - zapowiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
26.05.2020

W miejscowości Ścinawa powstanie nowa przeprawa przez Odrę

Ok. 100 mln zł będzie kosztować budowa nowego mostu w Ścinawie, który połączy drogi wojewódzkie nr 292 i 340. Inwestycja powstanie w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów.
29.10.2019

Buda: Na przełomie roku chcemy rozpocząć procedurę przetargową na Obwodnicę Metropolitalną

Na przełomie roku chcemy rozpocząć procedurę przetargową na Obwodnicę Metropolitalną wokół Trójmiasta. Szacowany koszt budowy drogi wynosi ok. 2 mld zł. Jest wstępna opinia Eurostatu na temat wpływu tej inwestycji na bilans finansów publicznych – poinformował w piątek w Żukowie (Pomorskie) wiceminister infrastruktury Waldemar Buda.
05.10.2019

Zielone światło dla budowy mostu na Odrze w Pomorsku

Budowa mostu na Odrze w Pomorsku w woj. lubuskim została zakwalifikowana do realizacji w ramach rządowego programu „Mosty dla regionów”. W środę w Gorzowie Wlkp. wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda przekazał wojewodzie lubuskiemu pozytywną opinię w tej sprawie.
02.10.2019

Podpisano umowy na modernizację ponad 100 km magistrali węglowej

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe podpisała we wtorek w Łodzi umowy na modernizację ponad 100 km magistrali węglowej w woj. łódzkim i śląskim. Inwestycja za 1,8 mld zł ma być gotowa w 2023 roku i znacząco zwiększyć możliwości przewozów między Śląskiem a portami morskimi.
18.09.2019

Rząd dofinansuje budowę mostu w Krapkowicach

W ramach rządowego programu "Mosty dla regionu" w regionie powstanie nowa przeprawa przez Odrę - poinformował w piątek na konferencji prasowej w Krapkowicach wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda. Wartość inwestycji to około sto milionów złotych.
13.09.2019

Łódzkie: Podpisano umowę na budowę A1 między Tuszynem i Piotrkowem Trybunalskim

Umowę dot. budowy blisko 16 km autostrady A1 od Tuszyna do węzła Piotrków Trybunalski Południe, podpisała w poniedziałek GDDKiA z konsorcjum Budimex-Strabag. Według wartego ok. 478,9 mln zł kontraktu, droga ma być gotowa do 2022 roku.
31.07.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.