• <

Wynik wyszukiwania - "sztab kryzysowy" - Wiadomości

Kolejny incydent z mostem w USA. Barka zalicza kolizję na rzece w Teksasie

Do groźnej sytuacji doszło w środę rano na wyspie Pelican w pobliżu miasta Galveston w stanie Teksas. Barka transportowa zderzyła się z nieczynnym mostem kolejowym, łączącym uczelnię miasto z tamtejszą uczelnią (Texas Agricultural and Mechanical University). W wyniku kolizji doszło do wycieku ropy do rzeki.
16.05.2024

Wyciek ropy naftowej do Bałtyku. Orlen Lietuva zapewnia, że sytuacja w Butyndze została opanowana

ORLEN Lietuva poinformował, ze prowadzi działania mające na celu przywrócenie pełnego funkcjonowania infrastruktury w Butyndze, gdzie nastąpił niewielki wyciek ropy. Jednocześnie, pomimo trudnych warunków atmosferycznych, mają miejsce intensywne prace, których celem jest zminimalizowanie wpływu sytuacji na środowisko.
09.02.2024

Pożar na Rodos dotarł do strefy turystycznej, około 1,2 tys. osób czeka na ewakuację (TEMAT AKTUALIZOWANY)

Pożar na greckiej wyspie Rodos rozprzestrzenił się w niedzielę rano w stronę tzw. strefy turystycznej, gdy zmienił się o 180 stopni kierunek wiatru. Około 1,2 tys. osób wciąż czeka na ewakuację - poinformował rzecznik straży pożarnej Wassilis Warthakogiannis.
23.07.2023

Minister Telus: musimy uruchomić maksymalnie możliwy wypływ zboża z Polski

Musimy zahamować napływ zboża z Ukrainy i uruchomić maksymalnie możliwy wypływ zboża z Polski - powiedział we wtorek w Programie III Polskiego Radia szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus. Dodał, że ma pomysł rozdysponowania tego zboża na całą Europę.
11.04.2023

Raport wypadków i zdarzeń morskich – grudzień 2022 r.

Grudzień był kolejnym miesiącem obfitującym w rozmaite szkody i wypadki morskie.
08.01.2023

Uszkodzonymi gazociągami Nord Stream 1 i 2 może już nigdy nie popłynąć gaz

Niemieckie media informują w środę, że uszkodzone gazociągi Nord Stream 1 i 2 mogą ulec nieodwracalnemu zniszczeniu, jeśli przedostanie się do nich słona woda.
28.09.2022

Szwecja. Narodowa Sieć Sejsmologiczna: dwie eksplozje w pobliżu gazociągów Nord Stream

Stacja pomiarowa szwedzkiej Narodowej Sieci Sejsmologicznej (SNSN) zarejestrowała w poniedziałek dwie silne podwodne eksplozje na obszarach, gdzie stwierdzono wyciek z gazociągów Nord Stream.
27.09.2022

Wiceszef MSZ o sytuacji na Odrze: postawiliśmy 29 zapór; po niemieckiej powstały 3

Po polskiej stronie postawiliśmy już w tej chwil 29 zapór, na których są wyławiane ryby; po stronie niemieckiej, mimo że prosimy, żeby te zapory powstawały, powstały jak na razie 3 zapory - oświadczył w poniedziałek wiceszef polskiego MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.
22.08.2022

Zatrucie Odry - najnowsze informacje

Badania wody oraz śniętych ryb w Odrze trwają zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Katastrofa ekologiczna stała się także przyczynkiem do kolejnych politycznych przepychanek. Prezentujemy najnowsze informacje na temat katastrofy ekologicznej na Odrze.
16.08.2022

Pierwsze martwe ryby znaleziono na kąpielisku Dziewoklicz

Pierwsze martwe ryby znaleziono na kąpielisku Dziewoklicz - poinformował w piątek przed południem szczeciński magistrat. Wprowadzono zakaz kąpieli zarówno na tym kąpielisku, jak i w Szczecinie-Dąbiu.
12.08.2022

Trwa sztab kryzysowy związany z sytuacją na Odrze

"Nasi pracownicy, po kilkudziesięciu minutach pływania, mają tę ilość wyciągniętą z wody [ryb – red.], którą wczoraj mieli po 2-3 godzinach. Widać, że rzeczywiście skala jest coraz większa” – poinformowały Wody Polskie. W Szczecinie obraduje sztab kryzysowy związany z sytuacja w Odrze.
12.08.2022

Bułgaria – w przyszłym tygodniu przetarg na LNG

Rząd tymczasowy Bułgarii, powołany w poniedziałek przez prezydenta Rumena Radewa, poinformował, że sytuacja w sektorze gazowym jest krytyczna i w związku z tym utworzył sztab kryzysowy. Ma on znaleźć rozwiązanie problemu dostaw gazu do kraju przed zbliżającym się sezonem grzewczym.
04.08.2022

Rybacy przybrzeżni blokują drogi w Malechowie i Kębłowie

Na drodze krajowej nr 6 w Malechowie (woj. zachodniopomorskie) i Kębłowie (woj. pomorskie) występują utrudniania w ruchu. Zgodnie z zapowiedzią sztabu kryzysowego Polskiego Rybołówstwa Przybrzeżnego trwa tam protest rybaków, którzy cyklicznie przechodzą przez przejścia dla pieszych.
13.01.2022

Protest ostrzegawczy rybaków przybrzeżnych w portach i przystaniach nad polskim Bałtykiem

Około 80 jednostek należących do rybaków przybrzeżnych wypłynęło w niedzielę na redę w portach w Kuźnicy, Łebie, Ustce i Darłowie w proteście ostrzegawczym. Rybacy manifestowali swoje niezadowolenie z działań Departamentu Rybołówstwa, które ich zdaniem zmierzają do likwidacji branży.
28.11.2021

Rybacy odblokowali we Władysławowie drogę na Hel

Pięć godzin trwała w sobotę we Władysławowie blokada drogi na Półwysep Helski przez armatorów rybołówstwa rekreacyjnego. Demonstrujący skrócili protest o dwie godziny. Wcześniej zapowiadali, że będą blokować drogę do godz. 16.
24.07.2021

Rybak we Władysławowie: przepraszamy kierowców, ale organizatorem tego protestu jest rząd

Chciałem przeprosić kierowców i społeczeństwo za utrudnienia, ale organizatorem tego protestu jest premier i rząd – powiedział w sobotę we Władysławowie (Pomorskie) Andrzej Antosik ze Sztabu Kryzysowego Armatorów Rybołówstwa.
24.07.2021

Protest rybaków rekreacyjnych we Władysławowie - zablokowana droga na Hel

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego blokują w sobotę od rana drogę na wyjeździe z Władysławowa (Pomorskie) na Półwysep Helski. Rybaków wspierają rolnicy zrzeszeni w Agrounii. To już trzeci protest armatorów rybołówstwa rekreacyjnego na wybrzeżu w ciągu ostatnich tygodni.
24.07.2021

Pomorskie: Protest rybaków rekreacyjnych - utrudnienia w ruchu w drodze na Hel

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego blokują w sobotę drogę na wyjeździe z Władysławowa (Pomorskie) na Półwysep Helski. Protestujący przechodzą przez przejście dla pieszych i co kilkanaście minut przepuszczają samochody.
10.07.2021

Wjazd do Łeby i Ustki zablokowany przez armatorów rybołówstwa rekreacyjnego

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego blokują w sobotę wjazdy do Łeby i Ustki. O utrudnieniach na drogach informuje GDDKiA. Policja zorganizowała też objazdy, by turyści przyjeżdżający do kurortów nie musieli stać w korkach.
03.07.2021

Możliwa akcja lodołamania na Wiśle - lodołamacze czekają na odpowiednie warunki

Wody Polskie przygotowują się do akcji lodołamania na Wiśle w rejonie Płocka (Mazowieckie). Jeżeli pozwolą na to warunki pogodowe, lodołamacze miałby wyruszyć z Włocławka w weekend, płynąc w górę rzeki, w kierunku Płocka. Obecnie poziom Wisły powoli tam opada, ale nadal przekracza stany alarmowe.
12.02.2021

Trwa wybór firmy, która udrożni tunel pod Wisłą

MPWiK nie udrożniło tunelu pod Wisłą, by umożliwić prokuraturze przeprowadzenie powtórnych oględzin w związku z sierpniową awarią oczyszczalni "Czajka". "Będzie to przedsięwzięcie trudne, porównywalne do prac górniczych" – poinformowali PAP wodociągowcy. Obecnie trwa wybór firmy, która mogłaby się podjąć tego zadania.
23.10.2020

Nurek-miner: podczas neutralizacji Tallboya najważniejsze bezpieczeństwo ludzi

Niezwykle ważne jest, aby podczas neutralizacji bomby lotniczej Tallboy mieszkańcy Świnoujścia opuścili strefę bezpośredniego zagrożenia życia. Bezpieczeństwo jest najważniejsze – powiedział chor. mar. Michał Jodłoski z12. Dywizjonu Trałowców. W poniedziałek rozpocznie się największa dotychczas akcja neutralizacji niewybuchu z II wojny światowej.
10.10.2020

Radna Warszawy apeluje o powstrzymanie się od oskarżeń w sprawie oczyszczalni Czajka

– Nie ferujmy wyroków, które mogłyby okazać się krzywdzące, dopóki nie uzyskamy fachowej opinii ekspertów w kwestii odpowiedzialności za awarię Oczyszczalni Ścieków „Czajka” – mówi Anna Auksel-Sekutowicz, radna m.st. Warszawy. Po kolejnej awarii kolektorów doprowadzających nieczystości do oczyszczalni zapadła decyzja o budowie awaryjnego systemu, który ma powstrzymać zrzut ścieków do Wisły.
21.09.2020

Trwają przygotowania do budowy tymczasowego kolektora ściekowego

Rury do konstrukcji awaryjnego rurociągu, którym zostaną doprowadzone ścieki z prawobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka", dotarły już na plac budowy po obu brzegach Wisły, nieopodal mostu Marii Skłodowskiej-Curie. Dzisiaj specjaliści łączyli elementy rur.
07.09.2020

Trwa posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem wojska i MPWiK ws. Czajki

Dzisiaj rano rozpoczęło się posiedzenie sztabu kryzysowego ws. sytuacji w oczyszczalni "Czajka" z udziałem wojska, MPWiK - poinformował rzecznik MPWiK Marek Smółka.
02.09.2020

Wojsko zbuduje most tymczasowy na Wiśle

Wojsko Polskie jest gotowe, aby drugi raz zbudować tymczasowy most na Wiśle, na którym położony zostanie rurociąg odprowadzający ścieki do "Czajki" - zapewnił w poniedziałek szef MON Mariusz Błaszczak. Sprawa ma być omawiana we wtorek na posiedzeniu sztabu kryzysowego w KPRM.
31.08.2020

Naprawy w Czajce potrwają znacznie dłużej niż poprzednio

Wszystko wskazuje na to, że naprawy w "Czajce" potrwają znacznie dłużej niż podczas awarii sprzed roku, dlatego, że trzeba będzie zmienić cały przesył - poinformował dziś prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
30.08.2020

Do Wisły wpada ok. 3 metrów sześciennych ścieków na sekundę

Ścieki wpadają do Wisły tak samo, jak podczas pierwszej awarii kolektorów przesyłających nieczystości do oczyszczalni "Czajka". Do rzek wlewa się obecnie ok. 3 metrów sześciennych na sekundę - przekazał dziś na Twitterze wiceminister klimatu Jacka Ozdobę.
29.08.2020

Kolejna awaria Czajki. Ścieki znów płyną do Wisły

Właśnie dowiedziałem się, że doszło do awarii rury przesyłowej do oczyszczalni "Czajka". Właściwe służby już zostały poinformowane. Na czas awarii uruchomiliśmy ozonowanie. Powołałem sztab kryzysowy - poinformował dzisiaj prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
29.08.2020

Grecja: przywrócono możliwość korzystania z połączeń promowych

W ramach łagodzenia restrykcji wywołanych pandemią koronawirusa od poniedziałku ponownie otwarto w Grecji zakłady gastronomiczne oraz przywrócono możliwość korzystania z połączeń promowych i lotniczych między stałym lądem a wyspami na morzach Egejskim i Jońskim - poinformowały greckie media.
25.05.2020

MGMiŻŚ: przez COVID-19 na razie nie można zwiększyć pomocy dla armatorów rekreacyjnych

Ze względu na pandemię i związane z nią duże wydatki, na razie nie ma możliwości zwiększenia pomocy dla borykających się z problemami armatorów rekreacyjnych, którzy łowili dorsze - przekazał PAP resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Armatorzy czekają na konkrety ze strony ministerstwa.
12.05.2020

Protest rybaków rekreacyjnych przed Urzędem Morskim w Gdyni

Ok. 20 rybaków rekreacyjnych protestowało w środę przez ponad dwie godziny przed Urzędem Morskim w Gdyni. Armatorzy, którzy od stycznia po decyzji Unii Europejskiej nie mogą wykonywać swojego zawodu, domagają się pomocy finansowej od rządu.
06.05.2020

Rybacy rekreacyjni utrudniali żeglugę kontenerowcowi

Ponad 50 statków rybołówstwa rekreacyjnego utrudniało w piątek na Zatoce Gdańskiej żeglugę kontenerowcowi Maersk, płynącemu do terminalu DCT Gdańsk. Był to protest rybaków, aby rząd spełnił ich postulaty.
02.05.2020

Pomorskie: Protestujący rybacy rekreacyjni apelują do premiera [foto]

Protestujący rybacy rekreacyjni zaapelowali w czwartek do premiera Mateusza Morawieckiego do zażegnania kryzysu, który dotknął tę branżę. Nie wykluczają, że w ostateczności może dojść do blokady portów w Gdańsku i Gdyni.
30.04.2020

Rybacy rekreacyjni pływają w pobliżu portu w Gdańsku, ale nie blokują dostępu

Nasze jednostki w ramach protestu pływają na podejściu do portu w Gdańsku – poinformował w czwartek PAP członek sztabu kryzysowego rybołówstwa rekreacyjnego Waldemar Giżanowski. Właściciele statków domagają się wsparcia finansowego od państwa.
30.04.2020

Wędkarze rekreacyjni zablokują porty na Zatoce Gdańskiej

W czwartek po północy z Władysławowa ma wyruszyć ok 60-70 jednostek morskiego wędkarstwa rekreacyjnego w celu blokady portów na Zatoce Gdańskiej. Najbardziej prawdopodobna jest blokada portu w Gdyni jednak protestujący dopuszczają również blokadę portu w Gdańsku.
29.04.2020

Rybacy rekreacyjni od środy mają protestować na akwenach portów w Gdańsku i Gdyni

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego rozpoczną w środę rano protest na akwenach portów w Gdyni i Gdańsku - poinformował sztab kryzysowy armatorów rybołówstwa rekreacyjnego. Akcja protestacyjna ma trwać do odwołania.
28.04.2020

Gróbarczyk: rybacy rekreacyjni dostaną 20 mln zł

Do rybaków rekreacyjnych do końca II kwartału trafi 20 milionów złotych - zapowiedział w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Protestujący rybacy twierdzą, że to za mało i wzywają ministra do rozmów.
27.04.2020

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego wzywają do rozmów ministra Gróbarczyka

Członkowie sztabu kryzysowego armatorów rybołówstwa rekreacyjnego wezwali w poniedziałek we Władysławowie (Pomorskie) do rozmów nt. ich postulatów ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka oraz premiera Mateusza Morawieckiego.
27.04.2020

Armatorzy wędkarscy: po ustąpieniu koronawirusa będziemy blokować porty

Po ustąpieniu koronawirusa statki należące do armatorów wędkarskich będą blokować porty - zapowiedział w rozmowie z PAP Michał Niedźwiecki ze Sztabu Kryzysowego Rybołówstwa Rekreacyjnego. Trudna sytuacja armatorów wynika z zakazu połowu dorsza na Bałtyku.
02.04.2020

Grupa LOTOS przekaże 5 mln zł na wsparcie szpitali w walce z koronawirusem

Grupa LOTOS za pośrednictwem Fundacji LOTOS zadeklarowała przekazanie 5 milionów złotych na walkę z koronawirusem. Pomoc ma polegać m.in. na zakupie sprzętu szpitalnego. Wsparcie realizowane będzie we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych kierowanym przez wicepremiera Jacka Sasina.
16.03.2020

Minister rozwoju przedstawi pakiet wsparcia dla firm dotkniętych koronawirusem

Na wtorkowym posiedzeniu rządu minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przedstawi pakiet wsparcia dla firm dotkniętych rozprzestrzenianiem się koronawirusa, m.in. z branży turystycznej - zapowiedział w poniedziałek wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.
09.03.2020

MGMiŻŚ: Jest porozumienie z właścicielami kutrów wędkarskich

Minister MGMiŻŚ Marek Gróbarczyk podpisał ze sztabem kryzysowym, reprezentującym właścicieli morskiego wędkarstwa rekreacyjnego porozumienie, które kończy protest i zakłada wsparcie branży w związku z unijnym zakazem połowu dorsza na Bałtyku - poinformował w czwartek resort żeglugi.
16.01.2020

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego na rozmowach ostatniej szansy z resortem

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego podejmują w czwartek rozmowy ostatniej szansy z resortem żeglugi ws. 150 mln zł rekompensat za zakaz połowu dorsza. Według zapowiedzi, jeśli rozmowy nie przyniosą konkretów, przedsiębiorcy planują zaostrzenie protestu, nawet blokadę portów.
16.01.2020

Protest armatorów wędkarstwa rekreacyjnego. Już w piątek może zapaść decyzja o blokadzie morskich portów strategicznych

Armatorzy prowadzący morskie połowy rekreacyjne podtrzymują zapowiedź o zaostrzeniu protestu i przeprowadzeniu blokady morskich portów strategicznych położonych na polskim wybrzeżu. Ostateczna decyzja podjęta zostanie w piątek i uzależniona jest od stanowiska ministra MGMiŻŚ Marka Gróbarczyka - poinformował nasz portal Andrzej Antosik prezes Bałtyckiego Stowarzyszenia Wędkarstwa Morskiego.
08.01.2020

Wędkarze morscy zapowiadają gotowość do blokady portów w pierwszych dniach stycznia

Armatorzy prowadzący morskie połowy rekreacyjne zapowiadają gotowość do blokady portów w pierwszych dniach stycznia 2020 r. Ostre pogotowie strajkowe rozpoczniemy 7 stycznia. Wciąż jednak liczymy na porozumienie z rządem – poinformował PAP prezes SAJKS Waldemar Giżanowski.
30.12.2019

Wędkarze morscy zapowiadają na styczeń 2020 blokadę polskich portów strategicznych

Armatorzy prowadzący morskie połowy rekreacyjne zapowiedzieli na styczeń 2020 r. przeprowadzenie blokady morskich portów strategicznych położonych na polskim wybrzeżu - poinformował na wtorkowym posiedzeniu sejmowej komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Waldemar Giżanowski, prezes Stowarzyszenia Armatorów Jachtów Komercyjno–Sportowych.
10.12.2019

Płażyński pyta Dulkiewicz o działania ws. zanieczyszczenia Wisły ściekami

Radny PiS Kacper Płażyński zapytał prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz o to, jakie działania podjęła, by zapewnić bezpieczeństwo gdańszczanom po awarii układu przesyłowego ścieków w Warszawie. Jego zdaniem konsekwencje zrzutu ścieków do rzeki są bardzo niepokojące dla Pomorza.
11.09.2019

Władze Warszawy zdecydowały o przyjęciu pomocy dot. alternatywnego rurociągu

W piątek rano w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło posiedzenie sztabu kryzysowego, w którym uczestniczył m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
30.08.2019

Minister środowiska: Związki azotanów zanieczyszczają wodę w Wiśle

Związki azotanów zanieczyszczają wodę w Wiśle, to są poważne zagrożenia – powiedział na antenie TVP w czwartek po zakończeniu obrad sztabu kryzysowego minister środowiska Henryk Kowalczyk.
30.08.2019

Kowalczyk: Skutki zrzutu ścieków mogą być znaczące dla Wisły

Skutki zrzutu ścieków do Wisły mogą być znaczące. Woda została zbadana przed i po zrzucie ścieków, zawartość azotanu amonowego w niej wzrosła 43 razy - powiedział w czwartek minister ochrony środowiska Henryk Kowalczyk.
29.08.2019

Trzaskowski chce zmniejszenia wpływu ścieków do Wisły

Zleciłem MPWiK przeprowadzenie pomiarów wody w Wiśle na odcinku Warszawa-Płock i przygotowanie tymczasowego planu zmniejszenia wpływu ścieków do rzeki - poinformował w czwartek po naradzie w MPWiK prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.
29.08.2019

Kowalczyk: Awaria w „Czajce” może potrwać kilka tygodni

Obydwa kolektory dostarczające ścieki do oczyszczalni "Czajka" są niesprawne i praktycznie całe ścieki wypływają do Wisły; awaria może potrwać kilka tygodni - poinformował w środę na konferencji minister środowiska Henryk Kowalczyk.
28.08.2019

GIOŚ: Zagrożenie po awarii w „Czajce” może trwać około miesiąca

Zagrożenie po awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka" może trwać około miesiąca - przekazał Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. GIOŚ zalecił wdrożenie działań kryzysowych przez podmioty eksploatujące ujęcia wody Wisły. Przed zanieczyszczeniem ostrzegł także wędkarzy i rolników.
28.08.2019

Awaria oczyszczalni w Warszawie. Ścieki wpadają do Wisły

Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie przeprowadza kontrolowany spust ścieków do Wisły wskutek awarii kolektora w oczyszczalni ścieków "Czajka" - poinformował w środę prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.
28.08.2019

Lotos sprawdzi możliwości zwiększenia elastyczności logistyki surowcowej

Po kryzysie z zanieczyszczoną ropą z Rosji, Lotos planuje sporządzenie raportu wskazującego różne opcje, także inwestycyjne, które zwiększą elastyczność logistyki surowcowej - poinformował we wtorek wiceprezes spółki Jarosław Kawula.
21.08.2019

48. rocznica krwawej pacyfikacji robotniczych protestów na Wybrzeżu

48 lat temu, 17 grudnia 1970 r., w Gdyni wojsko otworzyło ogień do robotników idących do pracy. Było to najtragiczniejsze wydarzenie w czasie pacyfikacji robotniczych protestów na Wybrzeżu dokonanej przez władze komunistyczne - w jej wyniku zginęło 45 osób, a 1165 odniosło rany.
17.12.2018

Bułgaria: Statek, który zatonął 97 lat temu stwarza zagrożenie ekologiczne (wideo)

Statek, który 97 lat temu zatonął blisko południowego wybrzeża Morza Czarnego w Bułgarii, niedaleko od Sozopola, stwarza poważne zagrożenie ekologiczne, ponieważ z jego zbiorników zaczął wypływać na powierzchnię olej opałowy.
14.08.2018

Kołobrzeg: Bomby już wydobyte z Bałtyku; mieszkańcy Podczela mogą wracać do domów

Trzy bomby lotnicze z czasów II wojny światowej wyciągnęli z Bałtyku nurkowie z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Zakończyli operację bojową przy plaży w kołobrzeskim Podczelu. Bomby są transportowane na poligon. Ewakuowani mieszkańcy mogą wrócić do domów.
13.08.2018

Kołobrzeg: Dwie z trzech bomb zostały wyciągnięte z Bałtyku

Dwie z trzech bomb lotniczych z czasów II wojny światowej wyciągnęli z Bałtyku nurkowie z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Akcja odbywa się na plaży w kołobrzeskim Podczelu.
13.08.2018

W poniedziałek akcja wydobycia niewybuchów z Bałtyku

Na poniedziałek planowane jest wydobycie trzech niewybuchów z czasów II wojny światowej, które znalezione zostały na dnie Bałtyku przy plaży w kołobrzeskiej dzielnicy Podczele. Sztab kryzysowy ustalił szczegóły ewakuacji ludności.
12.08.2018

Płock: PERN wypompuje paliwo z rurociągu na dnie Wisły

PERN przygotowuje się do wypompowania paliwa z części rurociągu biegnącego na dnie Wisły w Płocku. Operacja związana jest podejrzeniem, iż doszło do rozszczelnienia magistrali, gdyż na rzece pojawiają się plamy oleistej substancji.
01.06.2018

Unipetrol: Współpraca z policją i własne dochodzenie ws. wybuchu w rafinerii w Kralupach

Unipetrol współpracuje z policją i prowadzi własne postępowanie w sprawie wybuchu w terminalu rafinerii w Kralupach, do którego doszło w czwartek - podała czeska spółka. Unipetrol potwierdził, że rafineria przygotowuje się do zapowiadanego wcześniej postoju remontowego.
23.03.2018

Czechy: Wybuch w instalacji Unipetrolu. Zginęło sześć osób

Sześć osób zginęło, a dwie zostały ranne w czwartek w wybuchu zbiornika w należącej do spółki Unipetrol rafinerii ropy naftowej w Kralupach nad Wełtawą na północ od Pragi. Wybuch nie spowodował zagrożenia dla otoczenia - poinformowały czeskie władze.
22.03.2018

47. rocznica krwawej pacyfikacji robotniczych protestów na Wybrzeżu

47 lat temu, 17 grudnia 1970 r. w Gdyni wojsko otworzyło ogień do robotników idących do pracy. Było to najtragiczniejsze wydarzenie w czasie pacyfikacji robotniczych protestów na Wybrzeżu dokonanej przez władze komunistyczne - w jej wyniku zginęło 45 osób, a 1 165 odniosło rany.
17.12.2017

Sytuacja na Brdzie po nawałnicy (aktualizacja)

Na odcinku od miejscowości Świt do Żukowa udrożniono rzekę na szerokości połowy koryta, zapewniając swobodny przepływ wody. Poziom wody w Rytlu obniżył się o 70 cm. Nadal trwają prace nad usuwaniem starych i nowo powstałych zatorów.
31.08.2017

Sytuacja na Brdzie po nawałnicy

Udrożniony został odcinek rzeki od 118 do 125 km. koryta, tj. od miejscowości Żukowo do Rytla. Trwa powtórne udrażnianie koryta rzeki, z nowo powstałych zatorów oraz spływającego drewna, na odcinku od 91 do 106 km., czyli od miejscowości Plaskosz do Woziwody. W pracach bierze udział jedenastu pracowników RZGW wyposażonych w pięć łodzi z silnikami doczepnymi i siedem pił mechanicznych.
23.08.2017

Pikieta przed siedzibą ministra gospodarki morskiej. Rybacy śródlądowi chcą zwrócenia dopłat

Rybacy śródlądowi protestowali przed siedzibą Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie. Chcą zwrócenia ponad 400 mln zł dotacji, które zostały im zabrane i przekazane na rybołówstwo morskiej.
18.03.2017

Eksplozja w porcie zakładów chemicznych BASF w Niemczech. Są ranni (wideo)

Jak poinformował niemiecki gigant chemiczny, w wybuchu, do którego doszło w zakładach BASF w Ludwigshafen, jest wielu rannych i zaginionych. Do eksplozji doszło dzisiaj około 11:30. Badane są jej przyczyny.
17.10.2016

Ukraina: Jednostka specjalna SBU stłumiła bunt na tureckim statku

Jednostka specjalna Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) „Alfa” stłumiła bunt na tureckim statku handlowym, podczas którego dwóch marynarzy raniło nożami czterech członków załogi, w tym kapitana, a następnie uwięziło jako zakładników pięć innych osób.
05.09.2016

Rybacy zawarli wstępne porozumienie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Członkowie różnych, rybackich organizacji zrzeszeni w Sztabie Kryzysowym Polskiego Rybołówstwa spotkali się w Gdyni z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Głównym tematem rozmów był spadek populacji ryb na Bałtyku.
13.02.2014

Nowe symulatory Akademii Marynarki Wojennej

W piątek 6 grudnia br. w Akademii Marynarki Wojennej odbyła się ceremonia oddania do użytku dwóch nowoczesnych symulatorów.
09.12.2013

Szczecińska prokuratura zajmie się porwanym statkiem

Kapitanem jest pochodzący ze Świnoujścia Polak. Sprawę bada szczeciński oddział ABW i niemiecka prokuratura.
09.02.2011

Groźne lodowe zatory

W okolicy Zatoni po stronie niemieckiej nie wytrzymał wał, woda zalewa pola. Zatory lodu cały czas stanowią zagrożenie dla Gryfina i okolic.
03.01.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.