• <

Wynik wyszukiwania - "stocznia Crist" - Wiadomości

Medal doskonałości dla kursanta stoczni CRIST

Alan Kaczkowski, uczestnik kursów organizowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego stoczni CRIST zdobył medal doskonałości w konkurencji spawalnictwa podczas olimpiady Euroskills Gdańsk.
19.09.2023

Baltexpo - zostań wystawcą! Zaproszenie od Stoczni CRIST S.A

Baltexpo to międzynarodowe targi morskie, które odbywają się co dwa lata w Gdańsku - dołącz do grona wystawców na największych branżowych targach sektora gospodarki morskiej.
21.08.2023

Testy podniesienia specjalistycznej ramy podwodnej w Stoczni Crist

W suchym doku gdyńskiej Stoczni Crist dnia 17 maja o godzinie 10:00 odbył się test pontonu wielozadaniowego (MPP) i jego specjalistycznej ramy podwodnej SDT (Submarge Dumping Tool).
18.05.2023

Zawody stoczniowe. Monter kadłubów: "Budowa statków przypomina układanie Lego" [WIDEO]

Stocznia Crist w Gdyni prowadzi Centrum Kształcenia Zawodowego, w którym od całkowitych podstaw szkoli monterów kadłubów. Ekspertów z wieloletnim stażem zapytaliśmy o kulisy zawodu, etapy nauki, oraz dla kogo będzie to odpowiednia praca.
26.07.2022

Rynek statków elektrycznych osiągnie 16,2 mld USD w 2030 roku. Polska ma udział w jego rozwoju

Prognozuje się, że rynek statków elektrycznych na świecie wzrośnie z 4,7 mld USD w 2021 r. do 16,2 mld USD do 2030 r., przy rocznej dynamice wynoszącej 14,9% w latach 2021–2030 – szacują autorzy raportu Electric Ship Market by Type - Global Forecast to 2030.
02.02.2022

Mega blok ze stoczni Crist dotarł już do francuskiego Saint Nazaire [WIDEO]

Blok V34 o masie 9,500 ton, wymiarach 142x43m powstał w stoczni Crist w Gdyni dla stoczni Chantiers de l'Atlantique. W podróż do Francji wyruszył 11 listopada. To część statku pasażerskiego dla jednego z największych armatorów - firmy MSC.
12.12.2021

Czy instytucje finansowe pomogą rozwijać polską branżę morską? [KOMENTARZE]

Rejs z GospodarkaMorska.pl za nami, jednak nie milkną echa dyskusji, które miały miejsce w kameralnej atmosferze na promie Polferries. Najwięcej emocji wzbudził panel na temat warunków finansowo-prawnych rozwoju sektora morskiego w Polsce. W naszym podsumowaniu prezentujemy część wniosków, które podnieśli uczestnicy konferencji na morzu. Prezesów stoczni i instytucji finansowych pytamy o to, co jeszcze trzeba zrobić by wypracować mechanizmy współpracy, które na lata ułatwią rozwój polskiego offshore.
15.11.2021

Trzy wodowania w jeden dzień. Crist oddaje kolejne mega bloki statku pasażerskiego - największe, jakie buduje się w Europie [ZDJĘCIA]

We wtorek (9 listopada) dobyło się wodowanie kolejnych dwóch mega bloków o numerach roboczych V34 oraz M34. Są to kolejne z serii bloki o potężnych rozmiarach wybudowane oraz w pełni wyposażone przez stocznię Crist z Gdyni. Bloki powstały dla francuskiej stoczni Chantiers de l'Atlantique.
14.11.2021

Tunel pomiędzy Danią a Niemcami. Crist stworzy jednostkę do budowy najdłuższego tunelu zatapianego na świecie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Stocznia Crist z Gdyni będzie miała udział w budowie najdłuższego tunelu zatapianego na świecie. Mowa o 18-kilometrowym podmorskim tunelu pomiędzy Danią a Niemcami. Projekt przewiduje powstanie autostrady i linii kolejowej.
16.09.2021

Stocznia Crist. Powstaje tu kolejny prom hybrydowy

Dzisiaj (11 czerwca) odbyło się pierwsze cięcie stali nowoczesnego, przyjaznego dla środowiska, ekologicznego, promu hybrydowego dla fińskiego armatora Finferries, o numerze budowy P317.
11.06.2021

Nexans Aurora przechodzi próby morskie [wideo]

Częściowo wyposażony kadłub powstał w stoczni Crist. Po zakończeniu budowy w norweskiej stoczni Ulstein jednostka do układania kabli, Nexans Aurora rozpoczęła w tym tygodniu próby morskie.
08.05.2021

Stocznia Crist zabezpiecza płynność korzystając z rozwiązań przewidzianych w „Tarczy 4.0”

Zarząd stoczni Crist, zabezpieczając płynność finansową i interesy wszystkich swoich kontrahentów, podjął decyzję o wykorzystaniu narzędzi, które zostały przewidziane w rządowej ustawie antycovidowej, w ramach pakietu „Tarczy 4.0” i zdecydował się na procedurę uproszczonej restrukturyzacji spółki. Jest to jedna z podstawowych form wsparcia dla dużych firm w całej UE.
09.04.2021

Nowoczesne urządzenia spawalnicze Lincoln Electric w stoczni CRIST [wideo]

Stocznia CRIST niedawno zdecydowała się zainwestować w usprawnienie swoich procesów produkcyjnych, czego efektem był zakup nowoczesnych urządzeń spawalniczych.
25.01.2021

Przegląd rynku stoczniowego - najciekawsze projekty ostatnich 12 miesięcy [foto, wideo]

Na przestrzeni ostatnich miesięcy polska branża stoczniowa musiała mierzyć się z globalnymi konsekwencjami pandemii koronawirusa i co za tym idzie dynamicznie zmieniającymi realiami gospodarczymi. Mimo trudności polskie stocznie produkcyjne walczą z kryzysem realizując dotychczasowe zamówienia. Poniżej przedstawiamy najciekawsze projekty zrealizowane w okresie od XI 2019 do XI 2020 roku.
09.12.2020

CRIST S.A.

Budowa, konserwacja , naprawy statków
budowa statków,offshore,przemysł offshore,remonty statków . konserwacja statków,polska stocznia,stocznia,stocznie,remonty kadłubów,budowa kadłubów,trasowanie,dokumentacje traserskie,systemy rurowe,walcowanie,stocznia crist,stocznia gdynia

Medal doskonałości dla kursanta stoczni CRIST

Alan Kaczkowski, uczestnik kursów organizowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego stoczni CRIST zdobył medal doskonałości w konkurencji spawalnictwa podczas olimpiady Euroskills Gdańsk.
19.09.2023

PFTM: razem reaktywujemy potencjał morski Ukrainy

Wyzwanie odbudowy ukraińskiej floty w obliczu trwającego konfliktu z Rosją wzbudza rosnące zainteresowanie wśród ekspertów branży morskiej. To strategiczne zadanie stanowi istotny obszar współpracy między Polskim Forum Technologii Morskich a Ukraińskim Klastrem Morskim. W ramach podpisanego Memorandum of Agreement (MOA), obie strony podjęły ambitną inicjatywę modernizacji przemysłu stoczniowego Ukrainy.
26.07.2023

Zawody stoczniowe. Monter kadłubów: "Budowa statków przypomina układanie Lego"

Stocznia Crist w Gdyni prowadzi Centrum Kształcenia Zawodowego, w którym od całkowitych podstaw szkoli monterów kadłubów. Ekspertów z wieloletnim stażem zapytaliśmy o kulisy zawodu, etapy nauki, oraz dla kogo będzie to odpowiednia praca.
25.07.2022

Stocznia Crist. Kolejny mega blok popłynął do Francji [WIDEO, ZDJĘCIA]

Mega blok zbudowany w stoczni Crist jest częścią statku pasażerskiego o numerze A35. To już kolejne zlecenie dla jednej z największych stoczni świata - Chantiers de l'Atlantique.
14.06.2022

Latarnia Gospodarki Morskiej dla stoczni Crist! Polskie firmy wezmą udział przy budowie offshore?

Nagroda specjalna Latarnia Gospodarki Morskiej w kategorii Lider Technologii Morskich dla CRIST S.A.! "Wyróżnienie to jest pewnym pomysłem, żeby pokazać, że przemysł technologii morskich w Polsce istnieje i jest silny a jednocześnie wskazać tych, którzy są liderami i potrafią przy okazji napędzać zlecenia dla innych" -mówił dziś Jerzy Czuczman, prezes Polskiego Forum Technologii Morskich.
16.12.2020

National Geographic Resolution wypłynął ze stoczni CRIST

Kolejny wielofunkcyjny, polarny statek ekspedycyjny z innowacyjnym kadłubem X-BOW, opuścił stocznię CRIST. "National Geographic Resolution" płynie do norweskiej stoczni Ulstein Verft, gdzie zostaną wykonane prace wykończeniowe. Ostatecznym odbiorcą statku jest Lindblad Expeditions.
18.10.2020

Stocznia CRIST kończy 30 lat!

Dzięki innowacyjnym, prototypowym projektom, stała się marką znaną w branży morskiej na całym świecie. O recepcie na sukces w trudnych czasach pandemii, niewykorzystanym krajowym potencjale przy budowie promów a także o zupełnie nowych, ogromnych możliwościach dla przemysłu stoczniowego, jakie może dać budowa farm wiatrowych na Bałtyku rozmawiamy z Ireneuszem Ćwirko i Krzysztofem Kulczyckim, założycielami największej stoczni produkcyjnej w Polsce.
09.10.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.