• <

Wynik wyszukiwania - "stena" - Wiadomości

Lato z metanolem. Armatorzy eksperymentują. Porty i administracja morska pod presją operatorów

Maersk i Hong Lam Marine pomyślnie przeprowadziły pierwszą na świecie operację bunkrowania metanolem kontenerowca Maersk w Raffles Reserved Anchorage w Singapurze ogłosiły Zarząd Portu Singapur i Maersk w końcu lipca br. Ale nie jest to pierwsze bunkrownie statku metanolem. Szlak przetarły Stena Line i Port w Göteborgu. Przebudowany w stoczni Remontowa prom Stena Germanica wykonał milowy krok w zakresie wykorzystania metanolu jako paliwa okrętowego.
07.08.2023

Śmigłowiec Marynarki Wojennej ewakuował chorego z promu Steny

Wczoraj doszło do kolejnej w przeciągu kilku dni ewakuacji z promu. Załoga śmigłowca W-3WARM podjęła chorego z promu Stena Estelle, znajdującego się ok. 29 mil morskich od Władysławowa. Pasażer, który skarżył się na problemy z oddychaniem został przetransportowany do szpitala w Gdańsku-Zaspie. Lotnikom SAR asystował statek Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Bryza z Władysławowa.
06.07.2023

Stena Line i Wärtsilä współpracują nad przystosowaniem statków do zasilania metanolem

Stena Line, szwedzki operator promowy, ogłosił zawarcie współpracy z firmą technologiczną Wärtsilä w celu konwersji niektórych swoich statków na zasilanie metanolem. Ta innowacyjna inicjatywa ma na celu zwiększenie zrównoważoności operacji żeglugowych i przyczynienie się do dekarbonizacji sektora morskiego.
30.06.2023

Stena Vision zawija do Gdyni po raz ostatni

Prom Stena Vision kończy swoją ponad 12-letnią przygodę na polsko-szwedzkiej trasie.
27.03.2023

Pożar na promie Stena

Wieczorem 11 lutego w maszynowni promu MS Stena Europe wybuchł pożar.
14.02.2023

Awaria na promie Stena Spirit

Prom Stena Spirit doświadczył problemów technicznych na Zatoce Gdańskiej – poinformowało Radio Gdańsk. Pasażerowie sylwestrowego rejsu wrócili do portu z półtoragodzinnym opóźnieniem.
02.01.2023

Stena Estelle – najnowszy i największy statek we flocie Stena Line na Bałtyku [WIDEO, ZDJĘCIA]

W sobotę (3 września) odbyła się ceremonia nadania nazwy nowej jednostce na linii Gdynia-Karlskrona. Szampana na burcie promu Stena Estelle rozbiła wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, Katarzyna Gruszecka-Spychała, matka chrzestna statku.
04.09.2022

Nowy prom Steny wypłynie z Polski we wrześniu

Stena Estelle, nowy prom Stena Line, wejdzie na linię Gdynia-Karlskrona w niedzielę 4 września.
17.08.2022

Stena Ebba - najnowszy E-Flexer we flocie Stena Line na Morzu Bałtyckim

W ramach swojej ekspansji na Morzu Bałtyckim, do końca 2022 r Stena Line wprowadzi drugi 240-metrowy prom klasy E-Flexer, który będzie obsługiwał trasę Gdynia-Karlskrona wraz z siostrzanym statkiem Stena Estelle, który rozpocznie kursowanie tego lata.
10.07.2022

Pierwsze wypłynięcie promu Stena Line z nowego terminala w Gdyni już w piątek

Stena Line wkrótce rozpocznie kursowanie z Publicznego Terminala Promowego w Gdyni. Pierwszy statek – prom Stena Spirit – odpłynie z nowego terminala o 19:30 w dniu 17 czerwca 2022.
13.06.2022

Stena Line: pierwsza kobieta na stanowisku kapitana

18 maja obchodzony jest oficjalny Międzynarodowy Dzień Kobiet na Morzu, ustanowiony przez IMO. Jak podaje Stena Line, maj to także Miesiąc Różnorodności w liniach. Z tej okazji armator ogłosił mianowanie pierwszej kobiety na stanowisko kapitana, pani kpt. ż.w. Lynette Bryson.
18.05.2022

Rejsy Stena Line i Polferries za darmo dla uchodźców

Zarówno Stena Line, jak i Polferries poinformowały, że obywatele Ukrainy uciekający przed rosyjską agresją, mogą korzystać z przewozów ich promami za darmo.
07.03.2022

Stena i Polferries wstrzymują kursy z powodu wiatru

Sześć rejsów promami z Gdyni i Karlskrony z powodu złych warunków pogodowych odwołał szwedzki przewoźnik Stena Line. Rejsy do Szwecji anulował też Polferries Polska Żegluga Bałtycka.
30.01.2022

Proman Stena Bulk: pierwszy tankowiec napędzany metanolem zwodowany w Chinach

Spółka joint venture Proman Stena Bulk wprowadziła na rynek Stena Pro Patria, pierwszy z trzech dwupaliwowych tankowców MR o nośności 49 900 dwt z napędem na metanol.
05.11.2021

Deltamarin zaprojektuje nowe jednostki E-Flexer RoPax dla Steny

Fiński projektant statków Deltamarin podpisał umowę ze stocznią China Merchants Jinling (Weihai) na kompletny projekt trzech promów pasażerskich typu roll-on/roll-off (RoPax) Stena Line.
22.08.2021

Wydłużony Ro-Pax Stena Scandica gotowy do służby na Bałtyku

Szwedzka Stena RoRo odebrała dostawę wydłużonego statku pasażerskiego typu roll-on/roll-off (Ro-Pax) Stena Scandica, który będzie pracował na Morzu Bałtyckim.
21.06.2021

Stena Bulk wyczarteruje dwa nowoczesne tankowce średniego zasięgu

Firma żeglugowa Stena Bulk pozyska dwa zupełnie nowe tankowce eko średniego zasięgu (MR) w ramach czarteru długoterminowego od anonimowego japońskiego armatora.
02.06.2021

Operator promowy Stena Line chce zwiększyć liczbę kobiet zatrudnionych w branży morskiej

Stena Line, szwedzki operator promowy od 25 lat obecny również w Polsce, zwiększył liczbę zatrudnionych kobiet na stanowiskach kierowniczych aż o 42% w ciągu zaledwie 5 Lat. Nowy ambitny cel to zapewnienie, aby do końca przyszłego roku kobiety stanowiły 30% wszystkich liderów w firmie.
08.03.2021

Wkrótce przekazanie największego, cywilnego statku szpitalnego (wideo)

Szczególny projekt szwedzkiej Steny RoRo. Po kilku latach projektowania i budowy - największy na świecie, cywilny statek szpitalny dla organizacji humanitarnej Mercy Ships zostanie wkrótce przekazany przez chińską stocznię. Według planów, ma wejść do służby do końca 2021 roku.
06.10.2020

Wakacje nad morzem z wypadem na morze - pomysł dla rodzin!

Ahoj! Stań się wilkiem morskim choć na jeden dzień! Jeśli tego lata wybierasz się z rodziną nad polskie morze, sprawdź co kryje się za jego horyzontem. Zmieńcie perspektywę i poczujcie piękno królestwa Neptuna z pokładu słonecznego Stena Spirit lub Stena Vision - jednych z największych statków na Bałtyku. Morska przygoda dla całej rodziny to nie koniec atrakcji – na pokładzie najmłodsi będą mogli się bawić podczas całodziennych, bezpłatnych animacji. Słoneczny rejs ze Stena Line dla całej 4-osobowej rodziny można kupić już od 350
20.07.2020

TransLogistica 2023. Branża morska chce się pokazać

Od wtorku do czwartku trwały w Warszawie targi TransLogistica Poland – największe w regionie wydarzenie biznesowe dla branży TSL. W halach EXPO XXI opowiedzieć o sobie chciały też firmy związane z transportem morskim.
09.11.2023

Zobacz jak wygląda najnowszy prom Stena Line od środka

Stena Ebba to najnowszy prom, jaki pływa po Bałtyku. Zapraszamy na krótkie wideo-zwiedzanie jednostki z Gospodarką Morską.
05.03.2023

Stena Ebba oficjalnie ochrzczona

Dzięki nowemu, większemu promowi Stena Line będzie mogła przewozić między Karlskroną i Gdynią jeszcze więcej pojazdów. Stena Ebba właśnie oficjalnie dołączyła do floty, a w zeszłym tygodniu na specjalnej uroczystości w Szwecji otrzymała swoje imię.
16.01.2023

Stena Estelle – najnowszy i największy statek we flocie Stena Line na Bałtyku

W sobotę (3 września) odbyła się ceremonia nadania nazwy nowej jednostce na linii Gdynia-Karlskrona. Szampana na burcie promu Stena Estelle rozbiła wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, Katarzyna Gruszecka-Spychała, matka chrzestna statku.
04.09.2022

Próbne cumowanie nowego promu Steny w Porcie Gdynia

Stena Estelle, nowy prom Steny Line, po raz pierwszy zawitał dziś do Gdyni w ramach próbnego cumowania przy Publicznym Terminalu Promowym, z którego od niedzieli będzie kursować do Karlskrony.
29.08.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.