• <

Wynik wyszukiwania - "imigracja" - Wiadomości

Brytyjska Partia Pracy utworzy nową formację do walki z nielegalną imigracją

Przyszły rząd Partii Pracy utworzy nową specjalną jednostkę do walki z nielegalną imigracją, która będzie miała uprawnienia takie jak oddziały antyterrorystyczne, za to nie będzie kontynuował programu deportacji do Rwandy - zapowiedział w piątek jej lider Keir Starmer.
10.05.2024

Rishi Sunak podkreśla, że Wielka Brytania będzie zwalczać przestępców przewożących imigrantów

Konieczne jest bezwzględne zwalczanie gangów organizujących przewóz nielegalnych imigrantów - powiedział we wtorek w Warszawie premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak, komentując tragiczny wypadek na kanale La Manche, w którym zginęło co najmniej pięć osób.
24.04.2024

Hiszpański rząd zapowiada relokację nieletnich imigrantów z Wysp Kanaryjskich

Hiszpański rząd ogłosił obowiązkową relokację nieletnich imigrantów z Afryki, którzy przybyli nielegalnie na Wyspy Kanaryjskie. Zapowiedź ich skierowania do innych hiszpańskich regionów to odpowiedź na prośby o wsparcie kierowane od kilku miesięcy przez władze archipelagu.
24.04.2024

Wypadek łodzi u wybrzeży Dżibuti. Zginęło 16 imigrantów a 28 jest uznanych za zaginionych

U wybrzeży Dżibuti wywróciła się łódź z 77 migrantami. Nie żyje 16 osób, a 28 zaginęło - przekazała we wtorek Międzynarodowa Organizacja ds. Imigracji (IOM). Na łodzi znajdowały się też dzieci.
23.04.2024

Co najmniej pięciu migrantów zginęło, próbując przepłynąć kanał La Manche

Co najmniej pięcioro migrantów, w tym dziewczynka, zginęło w nocy z poniedziałku na wtorek podczas próby dostania się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche przepełnioną łodzią - podały lokalne władze.
23.04.2024

Włoski sąd orzekł, że ratowanie migrantów na morzu nie jest przestępstwem

Ratowanie migrantów na morzu nie jest przestępstwem - orzekł sąd w Trapani na Sycylii po siedmioletnim postępowaniu i oczyścił z zarzutów 10 oskarżonych, którzy prowadzili misje ratunkowe na pokładzie statku organizacji pozarządowych. Według ich działaczy ten proces nie powinien się w ogóle odbyć.
22.04.2024

Premier Wielkiej Brytanii ogłasza termin deportacji nielegalnych imigrantów

Brytyjski premier Rishi Sunak oświadczył w poniedziałek, że pierwsze loty deportacyjne do Rwandy wystartują w ciągu 10 do 12 tygodni. Zastrzegł, że nie chodzi o jeden symboliczny lot, lecz chce, by nielegalni imigranci przez całe lato byli tam regularnie wysyłani.
22.04.2024

Brazylia. Do północnego wybrzeża kraju dopłynęła łódź z Mauretanii z 9 martwymi pasażerami

Co najmniej 9 afrykańskich imigrantów zginęło na oceanie podczas przeprawy łodzią, która dobiła do brzegów północnej Brazylii - poinformował w sobotę miejscowy portal UOL. Jednostka, jak wynika z policyjnego śledztwa, płynęła z Mauretanii przez kilka do kilkunastu tygodni, spychana prądem morskim na południe.
21.04.2024

Państwa basenu Morza Śródziemnego wezwały UE do walki z nielegalną imigracją

Ministrowie spraw wewnętrznych Hiszpanii, Włoch, Grecji, Malty i Cypru, którzy spotkali się w sobotę w hiszpańskim mieście Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich, wezwali UE do zwiększenia nakładów finansowych na walkę z nasilającym się napływem nielegalnych imigrantów do państw basenu Morza Śródziemnego.
20.04.2024

Wśród imigrantów docierających przez Kanał La Manche do Wielkiej Brytanii dominują przybysze z Wietnamu

Wietnamczycy stali się w tym roku największą grupą narodowościową nielegalnych imigrantów przedostających się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche - podał we wtorek dziennik "Daily Telegraph".
16.04.2024

Rząd Wysp Kanaryjskich wezwał UE do udzielenia mu wsparcia w kryzysie migracyjnym

Rząd Wysp Kanaryjskich kierowany przez Fernando Clavijo wezwał w środę władze Unii Europejskiej do udzielenia mu natychmiastowej pomocy w związku z rekordową liczbą docierających na ten hiszpański archipelag nielegalnych imigrantów z Afryki.
06.12.2023

Od stycznia do Hiszpanii przybyło ponad 50 tys. nielegalnych imigrantów, głównie morzem

Od 1 stycznia do 26 listopada br. przybyło do Hiszpanii ponad 50 tys. nielegalnych imigrantów - wynika z opublikowanych w poniedziałek danych hiszpańskiego MSW. Według danych resortu liczba ta jest o ponad 60 proc. większa w porównaniu do analogicznego okresu w 2022 r.
27.11.2023

Na Wyspy Kanaryjskie dotarło w tym roku 30 tys. nielegalnych imigrantów

Na Wyspy Kanaryjskie dotarło w tym roku 30 tys. nielegalnych imigrantów, szacują we wtorek władze tego hiszpańskiego archipelagu, apelując do rządu Hiszpanii Pedro Sancheza o pomoc w rozładowaniu nasilającej się presji migracyjnej.
31.10.2023

Od piątku do Hiszpanii przybyło blisko 2 tys. nielegalnych imigrantów z Afryki

Od piątkowego poranka do niedzielnego popołudnia do wybrzeży Hiszpanii dotarło prawie 2 tys. nielegalnych imigrantów - podały w niedzielę hiszpańskie służby ratownictwa morskiego, wskazując na szybko rosnącą liczbę przybyszów z Afryki.
15.10.2023

Zdaniem kanaryjskich rybaków ich praca jest zagrożona przez gangi przemytników ludzi

Organizacje rybaków z Wysp Kanaryjskich skarżą się na trudności w wykonywaniu pracy z powodu masowego napływu nielegalnych imigrantów. Cytowani przez portal dziennika Canarias 7 twierdzą, że proceder masowego przemytu ludzi na hiszpański archipelag zablokował miejscowe porty rybackie.
14.10.2023

Estonia boi się nielegalnych imigrantów, kieruje policję do portów i na dworce

W Estonii zwiększono obecność policji na południowej granicy z Łotwą, na dworcach i w portach, które mogą być wykorzystywane przez nielegalnych imigrantów - przekazała w poniedziałek agencja BNS.
19.09.2023

11 migrantów utonęło a 7 uznaje się za zaginionych po zatonięciu łodzi na Morzu Śródziemnym nieopodal Tunezji

11 migrantów utonęło, 7 uznaje się za zaginionych po tym, jak zmierzająca do Europy łódź zatonęła w poniedziałek na Morzu Śródziemnym w pobliżu miasta portowego Sfaks - poinformowała agencja Reutera. Wśród ofiar jest co najmniej jedno dziecko i dwie kobiety.
14.08.2023

Burmistrz Lampedusy zapewnia turystów, że na wyspie nie ma kryzysu z powodu napływu imigrantów

Na Lampedusie nie ma kryzysowej sytuacji – takie zapewnienie przekazał turystom przebywającym na tej włoskie wyspie burmistrz Filippo Mannino w związku z masowym napływem migrantów z Afryki. Codziennie dopływa tam od kilkuset do ponad tysiąca osób.
13.08.2023

Zatrzymano Egipcjanina podejrzanego o przemyt ludzi przez Morze Śródziemne

40-letni obywatel Egiptu, podejrzany o kierowanie gangiem przestępczym, który przemycił tysiące ludzi przez Morze Śródziemne do Europy, został aresztowany w Londynie - poinformowała w czwartek brytyjska Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA).
22.06.2023

Pięć osób zginęło w katastrofach łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym

Pięć osób, w tym jedno dziecko, zginęło, a kolejnych kilkadziesiąt zaginęło po zatonięciu trzech łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym, u wybrzeża Tunezji, poinformowały w czwartek władze tego kraju.
09.06.2023

W. Brytania. Pierwszy kwartalny spadek liczby nielegalnych imigrantów przybywających przez kanał La Manche

3793 nielegalnych imigrantów przedostało się w pierwszych trzech miesiącach tego roku do Wielkiej Brytanii, co jest spadkiem o 20 proc wobec analogicznego okresu zeszłego roku - podało w czwartek brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych.
25.05.2023

W UE rośnie presja migracyjna. W 2023 roku przybyło 330 000 nielegalnych migrantów, wielu drogą morską

Komisarz ds. migracji Ylva Johansson w rozmowie zorganizowanej przez European Newsroom (ENR) przekazała, że w zeszłym roku nastąpił „gwałtowny wzrost” liczby nielegalnych migrantów, którzy próbowali przedostać się do UE. 330 000 osób próbowało nielegalnie dostać się do wspólnoty z krajów takich jak Turcja, Indie, Kuba, Egipt i Maroko.
06.02.2023

Kilkudziesięciu migrantów zaginionych po katastrofie łodzi na Morzu Egejskim

Kilkadziesiąt osób jest uznawanych za zaginione po katastrofie łodzi przewożącej migrantów, która zatonęła w środę na Morzu Egejskim, nieopodal greckiej wyspy Karpatos; zdołano uratować 29 rozbitków, a na pokładzie mogło znajdować się 60-80 uchodźców - poinformowała agencja Reutera.
10.08.2022

W. Brytania. Od ogłoszenia planu deportacji do Rwandy przypłynęło już 13 tys. migrantów

Od 14 kwietnia, gdy brytyjski rząd ogłosił plan deportacji nielegalnych imigrantów do Rwandy - który jeszcze nie został wdrożony - przez kanał La Manche przepłynęło co najmniej 13 016 osób - podało w poniedziałek brytyjskie ministerstwo obrony.
08.08.2022

W styczniu ponad 2,2 tys. migrantów dotarło na Wyspy Kanaryjskie

Od początku stycznia ponad 2200 migrantów nielegalnie przedostało się na należące do Hiszpanii Wyspy Kanaryjskie. To rekord za ostatnie lata. Tylko w nocy z wtorku na środę przybyło 319 osób, głównie obywateli państw Afryki Subsaharyjskiej i Maroka.
26.01.2022

Ponad 500 nielegalnych imigrantów w pobliżu Wysp Kanaryjskich w ostatni weekend

Ponad 500 nielegalnych imigrantów zostało uratowanych u wybrzeży Wysp Kanaryjskich przez służby ratownictwa morskiego Hiszpanii podczas minionego weekendu. Wszyscy zmierzali na ten atlantycki archipelag z marokańskiego wybrzeża.
24.01.2022

Johnson apeluje do Macrona o przyjmowanie migrantów z kanału La Manche

Brytyjski premier Boris Johnson wezwał w czwartek prezydenta Francji Emmanuela Macrona do przyjmowania migrantów, próbujących przedostać się do Anglii z Francji. Jego apel pojawia się dzień po katastrofie w kanale La Manche, w której zginęło 27 osób.
26.11.2021

Johnson i Macron: musimy powstrzymać gangi przerzucające ludzi przez kanał La Manche

Brytyjski premier Boris Johnson i prezydent Francji Emmanuel Macron zgodzili się co do pilnej potrzeby powstrzymania gangów zajmujących się przerzucaniem ludzi przez kanał La Manche - przekazało w środę wieczorem biuro Johnsona.
25.11.2021

Włochy. 420 migrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym

420 migrantów uratowała w sobotę włoska Straż Przybrzeżna z dwóch łodzi na Morzu Śródziemnym. W operacjach w trudnych warunkach atmosferycznych wsparcia udzieliły załogi samolotu unijnej agencji Frontex oraz czterech statków handlowych, które były w pobliżu.
21.11.2021

Imigranci na La Manche – wczoraj kolejny rekord

Aż 1185 nielegalnych imigrantów przedostało się w czwartek do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche - podało w piątek brytyjskie MSW. To szósty w tym roku dobowy rekord, a od poprzedniego, odnotowanego zaledwie w zeszłym tygodniu, jest wyższy o ponad 300.
12.11.2021

Brytyjskie media oskarżają francuską policję o pasywność w kwestii imigrantów na kanale La Manche

Nielegalni imigranci próbujący przedostać się przez kanał La Manche wsiadają na małe łodzie i pontony w biały dzień, na oczach francuskiej policji, a funkcjonariusze nie podejmują żadnych prób, by ich powstrzymać – opisuje brytyjska stacja Sky News.
09.10.2021

ONZ: 218 Rohingjów zginęło na morzu w 2020 roku

218 członków mniejszości Rohinjgów zginęło lub zaginęło w 2020 roku podczas ucieczki z Birmy do innych krajów regionu często wybieraną przez nich drogą morską przez Zatokę Bengalską i Morze Andamańskie – wynika z raportu ONZ. To ośmiokrotnie więcej niż rok wcześniej i najwięcej, odkąd zaczęły się te ucieczki.
21.08.2021

Wyspy Kanaryjskie. 40 emigrantów zmarło na morzu

Co najmniej 40 nielegalnych emigrantów z Afryki zmarło z głodu i pragnienia podczas próby przedostania się drogą morską z wybrzeży Maroka na hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie. Ocalało 7 osób.
18.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.