• <

Wynik wyszukiwania - "akwizycja" - Wiadomości

Grupa Orlen zwiększyła ilość przesyłanego do Polski gazu z własnego wydobycia w Norwegii

Grupa Orlen o ponad 30 proc. zwiększyła ilość przesyłanego do Polski gazu pochodzącego z własnego wydobycia w Norwegii, gdzie działa PGNiG Upstream Norway. W skali roku oznacza to dodatkowy miliard metrów sześciennych gazu - poinformował we wtorek koncern.
09.04.2024

Orlen sfinalizował przejęcie KUFPEC Norway za pół miliarda dolarów

Grupa Orlen sfinalizowała przejęcie spółki wydobywczej KUFPEC Norway, która zapewni Polsce dodatkowy miliard gazu rocznie. Dzięki tej transakcji wydobycie w Norwegii ma wzrosnąć w tym roku do ponad 4 mld m3. Surowiec trafi do Polski poprzez Baltic Pipe, planowo też zwiększając bezpieczeństwo energetyczne kraju
07.01.2024

Strategiczna transakcja Grupy Orlen w Norwegii

PGNiG Upstream Norway z Grupy ORLEN przejmuje kontrolę nad całą działalnością spółki wydobywczej KUFPEC Norway. W efekcie transakcji, wydobycie gazu ziemnego Grupy ORLEN w Norwegii wzrośnie o jedną trzecią i przekroczy 4 mld m sześc. rocznie. Z kolei dzienna produkcja węglowodorów już w 2024 r. przewyższy 100 tys. baryłek ekwiwalentu ropy naftowej.
20.11.2023

CMA CGM chce wykupić część transportowo-logistycznej Grupy Bolloré

Grupa CMA CGM potwierdziła opcję kupna części transportowo-logistycznej Grupy Bolloré Logistics. Nie oznacza to jednak jeszcze finalizacji transakcji.
16.05.2023

Embargo na rosyjską ropę i gaz skłania Orlen, Lotos i PGNiG do zwiększenia wydobycia

Embargo na rosyjską ropę i gaz skłania PGNiG, Lotos i Orlen do rozwoju własnego wydobycia. Np. PGNiG w tym roku zwiększy wydobycie gazu do 7 mld m sześc. Spółki czeka fuzja, dzięki której powstanie silny podmiot, co przełoży się również na zwiększenie wydobycia.
12.05.2022

PGE: dostawy węgla i gazu do aktywów Grupy zgodnie z zamówieniami

Dostawy węgla i gazu do aktywów wytwórczych PGE odbywają się zgodnie z zamówieniami - poinformował w środę na konferencji wynikowej prezes spółki Wojciech Dąbrowski. Spółka planuje znaczącą akwizycję w sektorze OZE i kontynuację projektów gazowych.
23.03.2022

CEVA Logistics przejmuje Ingram Micro CLS i wzmacnia ofertę w zakresie obsługi e-commerce

CEVA Logistics, spółka zależna CMA CGM Group, przejmuje Ingram Micro CLS i wzmacnia ofertę w zakresie obsługi e-commerce oraz usług omnichannel fulfilment.
14.12.2021

Safe Bulkers zamawia trzy ekologiczne Kamsarmaxy

Safe Bulkers, grecki armator masowców, złożył zamówienie na trzy japońskie ekologiczne statki klasy Kamsarmax w ramach swojego „zielonego” programu odnowy floty.
25.07.2021

Prezes UOKiK rozpatrzy wniosek PKN ORLEN w sprawie przejęcia PGNiG

Decyzją Komisji Europejskiej, wniosek PKN ORLEN o zgodę na przejęcie PGNiG rozpatrzy Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przeniesieniem kompetencji oceny transakcji do polskiej instytucji wynika z faktu, że planowana koncentracja nie wywrze istotnych skutków dla konkurencji poza Polską, a Prezes UOKiK został uznany za najbardziej kompetentny organ do oceny takich skutków na rynku krajowym. W związku z tym, PKN ORLEN w ciągu kilku tygodni planuje zgłosić zamiar koncentracji do Prezesa UOKiK. Proces przejęcia PGNiG bę
26.03.2021

PGNiG kupiło norweską firmę wydobywczą INEOS E&P Norge AS

PGNiG za 615 mln dolarów kupiło norweską firmę wydobywczą INEOS E&P Norge AS (IEPN) - poinformowała w czwartek spółka. IEPN posiada udziały w 22 koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.
25.03.2021

PKN Orlen rocznie inwestuje od 8 do 9 mld zł

PKN Orlen przeznacza na inwestycje rocznie od 8 do 9 mld zł od petrochemii poprzez energetykę, sektor detaliczny czy nowe technologie - poinformował podczas piątkowego posiedzenia sejmowych komisji prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
08.01.2021

Prezes PKN Orlen: Spółka finalizuje prace nad strategią [wywiad]

PKN Orlen liczy, że nowa strategia do 2030 roku zostanie zaakceptowana 30 listopada i wtedy też koncern ją ogłosi. Prezes Daniel Obajtek zapewnia, że będzie ona kontynuacją prowadzonych już projektów, a postawione w niej cele finansowe i inwestycyjne będą realne w każdych, nawet bardzo trudnych warunkach makro.
26.11.2020

Badania geologiczne na obszarze przyszłej farmy wiatrowej Polenergii i Equinoru (foto, wideo)

Dwa lata temu, Equinor i Polenergia rozpoczęły współpracę nad budową dwóch farm wiatrowych na Bałtyku, położonych około 27 i 40 km od portu w Łebie. Współpraca została zorganizowana w spółkach: Morska Farma Wiatrowa Bałtyk II (MFW Bałtyk III) i Morska Farma Wiatrowa Bałtyk III (MFW Bałtyk III), w których Equinor i Polenergia posiadają po 50% udziałów. W ostatnich miesiącach, na obszarze przyszłych farm prowadzone były podwodne prace badawcze dna morskiego.
06.10.2020

Kolejne kroki PKN ORLEN na drodze do przejęcia Grupy PGNiG

​PKN ORLEN rozpoczął prace nad wnioskiem koncentracyjnym do Komisji Europejskiej dotyczącym przejęcia Grupy PGNiG. Równolegle realizowany będzie proces due dilligence tej spółki. Umożliwia to podpisane przez oba podmioty porozumienie o zachowaniu poufności. Prowadzona akwizycja jest ważnym elementem budowy przez PKN ORLEN jednego koncernu multienergetycznego z silną pozycją w Europie i globalnym zasięgiem.
23.07.2020

Prezes PKN Orlen: Oceny Moody’s i Fitch Ratings potwierdzają słuszność naszych decyzji

Oceny Agencji Moody’s, a także Fitch Ratings, opierają się na rzeczowej analizie danych oraz planów koncernu i są potwierdzeniem słuszności naszych decyzji biznesowych, dotyczących przejęcia Grupy Lotos i PGNiG, a wcześniej także Grupy Energa - ocenił w czwartek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
16.07.2020

Grupa Azoty skupia się na kluczowych inwestycjach, inne projekty na dalszym planie (wywiad)

Grupa Azoty w najbliższych latach będzie skoncentrowana na dwóch kluczowych projektach: Polimerach Police i elektrociepłowni w Puławach - poinformował PAP Biznes prezes Wojciech Wardacki. Zapowiada on, że grupa musi działać ostrożnie, więc inne inwestycje i akwizycje schodzą na dalszy plan.
16.06.2020

PGNiG ze zgodą na wydobycie ze złoża Skogul na Morzu Północnym

PGNiG Upstream Norway, spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG), ma w złożu Skogul 35 proc. udziałów. Właścicielem reszty i operatorem na koncesji jest firma Aker BP, od której PGNiG kupiło swoje udziały w 2017 r. Złoże odkryto 10 lat temu, a plan jego zagospodarowania został przyjęty w 2018 r. Zasoby węglowodorów Skogul przypadające na PGNiG Upstream Norway wynoszą ok. 3,3 mln boe (baryłek ekwiwalentu ropy naftowej).
25.02.2020

Equinor kupił 50 proc. udziałów w projekcie farmy wiatrowej Polenergii

Norweski Equinor poinformował we wtorek o przejęciu połowy udziałów w projekcie morskiej farmy wiatrowej Bałtyk I Polenergii. Norweska firma podkreśliła, że ma teraz połowę udziałów w trzech projektach Polenergii o łącznej mocy 3 GW.
10.12.2019

Woźniak: jeszcze w lipcu akwizycja związana z pozyskiwaniem gazu z Norwegii

W lipcu PGNiG zamierza zrealizować kolejną akwizycję związaną z pozyskiwaniem gazu ze złóż norweskich – poinformował w piątek prezes spółki Piotr Woźniak. Przypomniał, że docelowo PGNiG chce pozyskiwać z tych złóż ok. 2,5 mld m sześc. gazu rocznie.
06.07.2019

DP World zakupiło kolejnego operatora portowego

Dubajskie DP World postanowiło poszerzyć swoje portfolio o chilijskiego operatora portowego Puertos y Logistica S.A. (Pulogsa). Koncern zakupił 71,3 proc. akcji tej spółki.
14.01.2019

PKN Orlen zainteresowany akwizycjami stacji paliw poza Polską

PKN Orlen jest zainteresowany akwizycjami stacji paliw w krajach, w których jest już obecny, ale poza Polską - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek. W Polsce płocki koncern powiększy sieć detaliczną o 25 stacji paliw w tym roku i o około 40 stacji w 2019 roku.
14.08.2018

Francuzi przejmą polską stocznię?

Współwłaściciele Delphia Yachts poinformowali o podpisaniu umowy przedwstępnej o utworzeniu joint venture pomiędzy ich firmą, a stocznią Ostróda Yacht należącą do Beneteau Group. Jak można dowiedzieć się z niemieckiego portalu plasteurope.com, oznacza to przejęcie przez francuską firmę Benetau, 80% udziałów Delphia Yachts.
28.07.2018

Orlen Upstream: Prezesem nadal Janusz Radomski, w zarządzie Sylwia Kobyłkiewcz

Decyzją rady nadzorczej Orlen Upstream, podmiotu z grupy PKN Orlen do poszukiwań i wydobycia ropy i gazu, stanowisko prezesa pełnić będzie tam nadal Janusz Radomski. Na członka zarządu spółki rada powołała Sylwię Kobyłkiewcz, b. dyrektor departamentu finansów grupy Energa.
14.05.2018

W Orlen Upstream z grupy Orlen postępowania na wybór prezesa i członka zarządu

Rada nadzorcza Orlen Upstream, podmiotu PKN Orlen do poszukiwań i wydobycia ropy i gazu, ogłosiła w poniedziałek dwa postępowania kwalifikacyjne na wybór prezesa, dyrektora generalnego oraz członka zarządu ds. finansowych tej spółki.
05.03.2018

Woźniak: PGNiG chce mieć jak najwięcej własnego gazu, bo jest najtańszy

Własny gaz zawsze będzie najtańszy i konkurencyjny cenowo, nie ma znaczenia czy pochodzi z Polski, czy z Norwegii - mówi w rozmowie z PAP prezes PGNiG Piotr Woźniak. Dlatego chcemy mieć jak największy udział własnego gazu w naszym portfelu - dodaje.
23.02.2018

GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko

GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej, ogłasza przejęcie hiszpańskiej firmy GLT specjalizującej się w usługach transportowych na trasie Europa-Maroko. Akwizycja ma dla GEFCO strategiczną wartość, wzmacniając obecność spółki w regionie w momencie dynamicznego rozwoju wymiany handlowej w branży motoryzacyjnej, detalicznej i odzieżowej pomiędzy Europą a Marokiem. Umowa zawarta przez GLT i GEFCO wymaga zatwierdzenia przez odpowiednie organy regulacyjne.
11.01.2018

Mateusz Zwoliński w zarządzie Orlen Upstream z grupy PKN Orlen

Rada nadzorcza Orlen Upstream z grupy PKN Orlen powołała na członka zarządu tej spółki Mateusza Zwolińskiego. Rada przyjęła jednocześnie rezygnację Piotra Kearneya z funkcji wiceprezesa zarządu ds. finansów – poinformował w poniedziałek Orlen Upstream.
20.11.2017

WIG 20 na minusie; Qumak i Vistal mocno pod kreską - gdyńska spółka złożyła wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego

Po początkowych wzrostach, WIG 20 zakończył czwartkową sesję pod kreską. Na szerokim rynku najsilniej spadła wycena Qumaku, po informacji o wpływie odpisów na zysk spółki. Mocno zniżkował też kurs akcji Vistalu, który złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.
28.09.2017

Pieniądze na intermodal, jak poślad sypany kurom

Od pierwszej edycji Forum Transportu Intermodalnego „Fracht” – a w Gdańsku zakończyła się właśnie piąta – niczym bumerang, wraca sprawa rozdzielania funduszy przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT). Regularnie podnoszony jest zarzut, że często przyznawane one są nie tam, gdzie byłoby to najbardziej wskazane – lecz tam, gdzie się o to najumiejętniej zabiega. Koronnym przykładem są tu lądowe terminale intermodalne, t.zw. suche porty.
17.04.2017

Lotos chce kupić nowe złoża na szelfie Morza Północnego

W tym roku, może w przyszłym, Lotos musi kupić udziały w złożach na szelfie Morza Północnego – powiedział we wtorek prezes Lotosu Marcin Jastrzębski. Spółka chce w ten sposób zapobiec spadkowi produkcji węglowodorów.
07.03.2017

OT Logistics przejmuje spółki Grupy STK i wzmacnia pozycję na rynku kolejowych przewozów towarowych

Zarząd OT Logistics zawarł warunkową umowę inwestycyjną z STK Group Sp. z o.o., jednym z największych prywatnych przewoźników kolejowych w Polsce. Dotyczy nabycia akcji STK S.A. i Kolei Bałtyckiej S.A., stanowiących odpowiednio 100% i 80% udziału w kapitale zakładowym i ogólnej liczbie głosów. Łączna wartość transakcji nabycia udziałów w obu spółkach wyniesie ok. 33,1 mln zł.
30.06.2016

CMA CGM ze stratą 100 mln dolarów w pierwszym kwartale

Francuski gigant kontenerowy zanotował aż 100 mln dolarów straty w pierwszym kwartale 2016 roku. To wynik niskich stawek frachtu, które przyczyniły się do 17,6 procentowego spadku średniego przychodu z przewiezionego kontenera TEU.
23.05.2016

Polska Grupa Zbrojeniowa chce pozyskać kontrakty na modernizację armii o wartości ponad 60 mld zł. Szczegóły nowej strategii przedstawi 31 maja

Polska Grupa Zbrojeniowa zapowiedziała rewizję strategii na lata 2015–2030. Podtrzymuje chęć uczestniczenia w Programie Modernizacji Technicznej polskiej armii i będzie się starać o kontrakty wartości 60 mld zł. Przedstawiciele grupy podkreślają, że ma ona być strategicznym elementem systemu bezpieczeństwa kraju i jednocześnie rezygnuje z osiągnięcia zaplanowanych wcześniej celów finansowych.
06.05.2016

Jest zgoda Unii na zakup singapurskiego armatora przez CMA CGM

Francuski armator poinformował dziś, że Komisja Europejska zgodziłą się na zakup Neptun Orient Lines, jednego z największych azjatyckich przewoźników NOL, za 2,4 mld dolarów.
30.04.2016

Lotos na finiszu przejęcia norweskich aktywów

Transakcja związana z przejęciem przez Lotos aktywów w obszarze Sleipner zostanie zatwierdzona przez norweskie władze już w przyszłym tygodniu.
18.12.2015

CMA CGM z większościowym pakietem akcji singapurskiego armatora

Francuski armator jest bardzo bliski zakupu 67 proc. udziałów przewoźnika Neptune Orient Lines (NOL) od singapurskiej spółki Temasek Holdings – wynika z informacji agencji Reuters.
07.12.2015

CMA CGM z prawem pierwokupu NOL-a

Francuski armator, CMA CGM, uzyskał wyłączność na negocjacje w sprawie zakupu singapurskiego przewoźnika Neptune Orient Lines Ltd. (NOL).
23.11.2015

OT Logistics podsumowuje trzeci kwartał

Jeden z liderów branży TSL w Europie Środkowej i największy operator portowy w Polsce utrzymał w trzecim kwartale wysoką rentowność. Jednocześnie Zarząd OT Logistics (OTL) prowadzi szeroko zakrojone działania optymalizacyjne w spółkach Grupy. OTL konsekwentnie pracuje również nad planami rozwoju projektów, w które zaangażowała się w minionych miesiącach: Porcie Morskim w Gdańsku, chorwackim porcie Luka Rijeka oraz przewoźniku kolejowym Landkol.
16.11.2015

Czy Maersk powinien kupić singapurski NOL?

Zakup wystawionego na sprzedaż armatora Neptune Orient Lines (NOL) może nie być dobrym krokiem dla lidera transportu kontenerowego Maersk Line – osrzegają eksperci z rynków finansowych.
13.11.2015

Trwa walka o zakup singapurskiego armatora. Wśród zainteresowanych CMA CGM, Maersk

Francuskie CMA CGM prowadzi negocjacje w sprawie zakupu Neptune Orient Lines (NOL). Singapurski armator kontenerowy został wystawiony na sprzedaż przez jego większościowego udziałowca – Temasek Holdings Pte.
10.11.2015

Lotos wyda 160 mln dolarów na norweskie aktywa

Przejęcie pakietu aktywów w obszarze Sleipner potwierdza zaangażowanie spółki w budowanie silnej pozycji na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Akwizycja jest elementem realizacji strategicznego celu wydobywczego spółki oraz działań prowadzących do odzyskiwania środków zainwestowanych w projekt YME - napisano w komunikacie Lotosu.
02.11.2015

156 mln zł zysku netto Grupy PKP CARGO. W planach rozwój działalności spedycyjnej i terminalowej

Dynamiczny rozwój na rynkach międzynarodowych oraz dalsza poprawa efektywności operacyjnej i kosztowej Grupy PKP CARGO pozwoliły na wypracowanie zysku netto w pierwszym półroczu 2015 roku w wysokości 156 mln zł, przy przychodach wynoszących 2,1 mld zł. Wyniki finansowe za pierwsze półrocze są lepsze od oczekiwań rynkowych. Spółka koncentruje się teraz m.in. na rozwoju międzynarodowym ze szczególnym uwzględnieniem działalności spedycyjnej i terminalowej.
27.08.2015

Ujednolicenie nazw portów w Grupie OT Logistics

Grupa Kapitałowa OT Logistics ujednoliciła nazewnictwo w swoich spółkach portowych. Nowe nazwy składają się z przedrostka nawiązującego do spółki matki – „OT”, funkcji pełnionej przez daną spółkę – „Port” oraz nazwy miasta, w którym prowadzona jest działalność. Zmianie podlegają trzy spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej OT Logistics. Port Handlowy Świnoujście zmienia nazwę na OT Port Świnoujście, Bałtycki Terminal Drobnicowy Gdynia – na OT Port Gdynia, a Odratrans-Porty – to OT Port Wrocław.
12.06.2015

PKP CARGO kupuje za ponad 445 mln zł spółkę AWT, jednego z największych prywatnych przewoźników w Europie

PKP CARGO podpisało 30 grudnia umowę nabycia 80 proc. udziałów w spółce Advanced World Transport, drugim co do wielkości kolejowym przewoźniku towarowym w Czechach, działającym w rejonie Europy Środkowej i Południowej. Wartość transakcji wynosi 103,2 mln euro (445 mln zł). Przejęcie zostanie sfinalizowane po uzyskaniu zgód organów antymonopolowych w Polsce, Czechach, Niemczech i Słowacji.
07.01.2015

Fuzja naftowa o wartości 13 mld dolarów

Hiszpański koncern naftowy Repsol uzgodnił warunki przejęcia 100 proc. udziałów kanadyjskiej firmy Talisman Energy za 8,3 mld dolarów, plus dodatkowo 4,7 mld dolarów długu kanadyjskiej firmy. Transakcję zaakceptowały rady nadzorcze obu koncernów.
17.12.2014

OT Logistics - poprawa wyników w I półroczu

Przychody Grupy OT Logistics wyniosły w pierwszym półroczu 393,9 mln zł, czyli o 72,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Zysk operacyjny sięgnął 14,0 mln zł, czyli o 7,5 proc. więcej w skali roku. Władze Grupy podkreślają, że poziom sprzedaży w trzecim kwartale oraz przeprowadzona w lipcu akwizycja Bałtyckiego Terminalu Drobnicy Gdynia pozwalają liczyć na istotną poprawę wyników w drugim półroczu.
11.09.2014

PERN podpisał długoterminową umowę z Eni!

PERN „Przyjaźń” podpisał wczoraj długoterminową umowę z włoskim koncernem Eni Trading & Shipping S.p.A. Umowa dotyczy przeładunku, magazynowania i transportu ropy naftowej na lata 2014-2016 i otwiera zupełnie nowe, możliwości tradingowe surowca w naszym kraju.
02.05.2014

HAVYARD DESIGN  & ENGINEERING POLAND- załoga to nasz największy potencjał

Uczynić życie na morzu łatwiejszym- to motto zawarte w każdej konstrukcji międzynarodowego biura projektowego HAVYARD DESIGN & ENGINEERING. Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych służy ciągłemu polepszeniu warunków i bezpieczeństwa pracy na morzu. Wiele z rozwiązań zaprojektowanych w biurze polskiego oddziału firmy z Sopotu, jest wypróbowywanych w najbardziej wymagającym środowisku- przy obsłudze przemysłu wydobywczego offshore a nawet pośród lodowych pól Bieguna Północnego.
01.02.2014

TDJ: będzie due-diligence H. Cegielski-Poznań SA

Minister skarbu dopuścił TDJ SA do dalszego etapu prywatyzacji H.Cegielski-Poznań, czyli do ograniczonego badania dokumentów spółki i jej przedsiębiorstwa - due diligence.
20.08.2013

TDJ chce nabyć zakłady H.Cegielski-Poznań

Resort skarbu otrzymał ofertę wstępną na zakup 90,58 proc. akcji spółki H.Cegielski-Poznań, złożoną przez większościowego udziałowca Famuru, spółkę TDJ.
12.06.2013

Navimor Invest kończy rok na plusie

Notowany na NewConnect gdański Navimor Invest zanotował w 2012 r. 86,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 945 tys. zł zysku netto. To zdecydowanie lepiej niż rok temu, kiedy to przychody wyniosły 62,5 mln zł przy 2,5 mln zł straty netto. Portfel zleceń hydrotechnicznej firmy na br. ma ok 80 mln zł.
15.02.2013

Lotos wciąż planuje duże inwestycje w wydobycie i poszukiwanie ropy i gazu

Mimo spowolnienia gospodarczego, Paweł Olechnowicz, prezes Lotosu zapowiada, że spółkę w najbliższych miesiącach czeka szereg inwestycji. Miniony rok grupa zamyka m.in. przejęciem litewskiej spółki wydobywającej ropę naftową. W najbliższym czasie skoncentruje się głównie na projektach związanych z poszukiwaniem i wydobywaniem węglowodorów ze złóż konwencjonalnych i niekonwencjonalnych, na które chce pozyskać wsparcie z Inwestycji Polskich. Tu głównym partnerem będzie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
07.01.2013

Prezes PUDS: konstrukcje stalowe to perspektywiczny rynek

Rynek konstrukcji jest bardzo perspektywiczny, więc na pewno będziemy obserwowali aktywność dystrybutorów stali w tym segmencie. Firmy dystrybucyjne znają go doskonale jako dostawcy wyrobów hutniczych – powiedziała portalowi wnp.pl Iwona Dybał, prezes Polskiej Unii Dystrybutorów Stali.
05.12.2012

DSV przejmuje część czeskiego operatora kolejowego AWT Čechofracht a.s.

W końcu września br. duński koncern transportowo-logistyczny DSV dokonał w Czechach akwizycji spedycyjnego portfela usług AWT Čechofracht a.s. - największej europejskiej prywatnej spółki kolejowej.
03.10.2012

Cargo wjedzie na nowe tory

Spółka chce zaopatrywać energetykę w biomasę z Hongkongu, wejść na rynek portowy i znaleźć partnera dla Sławkowa. PKP Cargo najtrudniejsze lata restrukturyzacji ma już za sobą. Teraz spółka stawia na rozwój.
29.12.2011

Orlen bada potencjał łotewskich złóż na Bałtyku

Balin Energy, firma której udziałowcami są spółka zależna PKN Orlen oraz Kuwait Energy Company, rozpoczął badania sejsmiczne mające na celu rozpoznanie nagromadzeń węglowodorów w utworach zbiornikowych kambru środkowego, w łotewskiej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego.
14.12.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.