• <

Wynik wyszukiwania - "Bombaj" - Wiadomości

Indie – nowy rozgrywający na morskich szlakach ropy i produktów rafineryjnych

Indie złapały wiatr w rafineryjne żagle po wprowadzeniu sankcji na handel z Rosją i ograniczeniu importu rosyjskiej ropy przez państwa UE. Szczególnie dobry biznesowo był rok 2022. Również w 2023 r. nie było najgorzej. Jak wynika z danych opublikowanych przez firmę wywiadowczą Kpler, import ropy naftowej do Indii wzrósł w marcu 2024 r. do 5,2 mln baryłek dziennie.
01.04.2024

Rząd Indii zapewni 30% dotację na zielone porty i stocznie. Na kursie wodór, ekologiczne paliwa i informatyzacja

Indie intensywnie przekształcają duże i małe porty w centra logistyczne przyjazne dla środowiska. Rząd Indii przedstawił niedawno szereg inicjatyw mających na celu zachęcenie do stosowania ekologicznych technologii w portach. W 2024 r. programy wchodzą w życie przy istotnym wsparciu rządu w Delhi. Jest to szerszy program rozwoju żeglugi Indii ogłoszony przez indyjskie Ministry of Ports, Shipping & Waterways (MoPSW).
06.02.2024

Marynarka wojenna Indii wysłała okręty na Morze Arabskie aby chronić żeglugę przed atakami terrorystycznymi

Ministerstwo Obrony podało w poniedziałek wieczorem, że indyjska marynarka wojenna wysłała niszczyciele rakietowe na Morze Arabskie po sobotnim ataku na powiązany z Izraelem chemikaliowiec u jej wybrzeży.
26.12.2023

30% portów nie jest gotowych do uruchomienie "Maritime Single Window 2024”. Polskie porty mają PCS od połowy 2023 r.

Prawie jedna trzecia portów na całym świecie jest nieprzygotowana do wprowadzenia zalecenia IMO wprowadzenia obsługi informatycznej klientów w formie "Maritime Single Window 2024” – wynika z badania 200 portów przez New Kale.
04.11.2023

Żaglowiec Amerigo Vespucci wyruszy z Genui w rejs dookoła świata, by promować włoską kulturę i tradycję

W sobotę o godzinie 14 z portu w Genui wyruszy w rejs dookoła świata żaglowiec szkolny włoskiej Marynarki Wojennej Amerigo Vespucci. Wróci do portu z La Spezii 11 lutego 2025 r. Rejs będzie promował włoską gospodarkę, kulturę i styl życia „Made in Italy”, ale także kandydaturę kuchni włoskiej na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.
01.07.2023

Zanieczyszczenie światłem zagraża ekosystemom morskim

Zanieczyszczenie światłem jest powszechne i rozszerza się też na obszary morskie. Różnica między intensywnością i cyklami światła naturalnego i sztucznego była do tej pory słabo zbadana. Sprawie przyjrzeli się naukowcy z brytyjskiego Laboratorium Morskiego w Plymouth.
15.01.2023

Ocean Winds otrzymuje prawa do produkcji 2 GW z energii wiatrowej w Kalifornii

EDP Renewables i spółka joint venture Engie nawiązały współpracę z Canada Pension Plan Investment Board w celu opracowania pływającej farmy wiatrowej u wybrzeży Kalifornii. Te 2 GW są znaczącym kamieniem milowym dla obecności Ocean Winds w Stanach Zjednoczonych, gdzie firma ma około 4 GW w fazie rozwoju w postaci dwóch projektów na północnym wschodzie.
12.12.2022

„Lodowiec zagłady” topnieje. Poziom morza może wzrosnąć o 65 cm

Globalne ocieplenie już wkrótce może przynieść katastrofalne skutki. Według naukowców lodowiec szelfowy Thwaites może wkrótce stopnieć. To oznacza, że istnieje poważne ryzyko, że globalny poziom morza może wzrosnąć aż o 65 cm.
07.01.2022

Indie. Co najmniej 96 zaginionych na morzu po przejściu cyklonu Tauktae

Co najmniej 96 osób zaginęło we wtorek na morzu wskutek zatonięcia barki u wybrzeży Bombaju w zachodnich Indiach po uderzeniu cyklonu Tauktae - poinformowała indyjska marynarka wojenna, której dwa okręty i śmigłowce pomagają w poszukiwaniach.
18.05.2021

Grupa Fracht wchodzi do Meksyku i Indii – operator uruchomił nowe oddziały, przejmując lokalne firmy

Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, realizując długofalową strategię rozwoju, stale poszerza swoją sieć logistyczną na kluczowych rynkach światowej gospodarki. W marcu, poprzez przejęcia lokalnych firm, Fracht uruchomił dwa nowe oddziały - Fracht Indie i Fracht Logistics Mexico.
18.03.2021

Trzy osoby zginęły w wyniku pożaru statku w Indiach

W sobotę, 13 lutego, na pokładzie wielozadaniowego serwisowica (OSV - Offshore Supply Vessel) z 18-osobową załogą wybuchł pożar. W chwili wypadku statek znajdował się u wybrzeży Bombaju w Indiach. W wyniku pożaru zginęło 3 pracowników.
16.02.2021

Targi transport logistic 2021 odwołane - w maju konferencja online

Targi transport logistic 2021 nie odbędą się. Powodem są liczne międzynarodowe ograniczenia w podróżowaniu, których zniesienia nie da się przewidzieć do wiosny. Wydarzenie zastąpi konferencja online w dniach 4 - 6 maja 2021 r. Kolejna edycja transport logistic w formie fizycznych targów planowana jest na 9-12 maja 2023 r.
12.01.2021

Krytyczny czas dla UE w zakresie działań na rzecz klimatu

Najbliższe miesiące pokażą, czy UE jest gotowa podjąć działania niezbędne do ochrony ludzi w Europie i na całym świecie przed licznymi kryzysami, które stoją przed nią, argumentuje Tara Connolly.
17.09.2020

Silny wiatr powywracał suwnice w głównym hinduskim porcie

Trzy suwnice załamały się w największym hinduskim porcie kontenerowym położonym na przedmieściach Bombaju. Powodem był potężny wiatr, który nawiedził miasto w środę.
06.08.2020

IRClass: Nowy cementowiec wprowadzony na rynek w Chinach pomimo COVID-19

Advaita (22 200 dwt), cementowóz zbudowany w Penglai Zhongbai Jinglu Ship Industry w Chinach, został skutecznie wypuszczony na wodę, pomimo licznych ograniczeń związanych z pandemią COVID-19.
29.05.2020

Tysiące marynarzy uwięzionych na statkach u kresu wytrzymałości psychicznej

Kiedy na początku marca kapitan Nilesh Gandhi zadokował zarządzanym przez siebie tankowcem w spustoszonych przez koronawirusa Chinach, zrozumiał, że nie będzie w stanie zejść na ląd i lecieć do domu zgodnie z planem. Pomyślał, że będzie musiał kontynuować pracę do Singapuru. Pomylił się. Kolejne porty odmawiały podmian załogi a on sam znajduje się na pokładzie tankowca do dziś. Kapitan Gandhi nie jest sam. Szacuje się, że około 150 000 marynarzy zostało niejako zmuszonych do kontynuowania pracy mimo skończonych kontraktów, aby sp
18.04.2020

Indie: W stanie Maharasztra za używanie toreb z plastiku do 370 dolarów kary

Rząd liczącego ponad 100 mln mieszkańców stanu Maharasztra na zachodzie Indii (stolica: Bombaj nad Morzem Arabskim) wprowadza od soboty za używanie toreb i innych wyrobów z plastiku mandaty do 370 dolarów. W przypadku recydywy grozi do trzech miesięcy więzienia.
23.06.2018

Indyjska firma z branży stoczniowej otworzy europejską centralę w Szczecinie

Indyjska firma Baijnath Melaram specjalizująca się w recyklingu statków otworzy swoją europejską centralę w Szczecinie. Firma nie wyklucza rozszerzenia działalności w Polsce.
09.03.2018

Pechowa hinduska fregata już postawiona na nogi

Fregata rakietowa INS Betwa, która przewróciła się dwa miesiące temu na burtę podczas wydokowania, została już postawiona na nogi.
03.03.2017

Wypadek w stoczni. Są ofiary śmiertelne

Fregata rakietowa INS Betwa przewróciła się na burtę podczas wydokowania. Do zdarzenia doszło w bombajskiej stoczni w poniedziałek. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach odnaleziono ciała dwóch marynarzy. Czternastu zostało rannych.
06.12.2016

Dachser otwiera nowe biura w regionie Azji i Pacyfiku

Dachser, jeden z największych globalnych operatorów logistycznych, otworzył nowe biura w Wietnamie, Hongkongu i Bombaju. Intensywna ekspansja w Azji jest jednym z kluczowych założeń strategii rozwoju międzynarodowego przedsiębiorstwa.
04.11.2016

Indie: Wyciek tajnej dokumentacji technicznej okrętów podwodnych

Indyjskie władze badają szkody jakie spowodował wyciek tajnej dokumentacji technicznej zaprojektowanych przez francuską firmę DCNS i budowanych w Indiach okrętów podwodnych - oświadczył w środę w Delhi minister obrony Manohar Parrikar.
25.08.2016

Wciąż za dużo statków trafia na azjatyckie plaże

Ten rok może być rekordowym pod względem złomowania starych statków, głównie z powodu nadpodaży jednostek. BIMCO przewiduje, że w tym roku na żyletki pójdzie 40 mln ton złomu, o 20 mln więcej niż w zeszłym roku.
07.06.2016

Złomowanie statków na plażach wciąż jest problemem

Najnowszy raport NGO Shipbreaking Platform, organizacji walczącej o bezpieczeństwo pracowników stoczni złomowych, ujawnił, że aż 60 proc. z 768 złomowanych jednostek zostało zezłomowanych na plażach w Indiach, Pakistanie i Bangladeszu.
06.02.2016

Złomowanie statków w Bangladeszu zbiera kolejne krwawe żniwo

Do kolejnej tragedii doszło w prymitywnej stoczni złomującej w Chittagong, w Bangladeszu. 19 stycznia na 50-letniego pracownika spadł żelazny pręt. Mężczyzna zmarł na miejscu.
22.01.2016

Kolejne ofiary złomowania statków w Bangladeszu

Do tragedii doszło w niedzielę w „stoczni” złomującej Shitol Enterprises w Bangladeszu. Wskutek wybuchu butli z gazem ośmiu pracowników trafiło z ciężkimi obrażeniami do szpitala. Wciąż trwa walka o ich życie.
07.09.2015

Czy to już koniec złomowania na azjatyckich plażach? (WIDEO)

Największe centrum złomowania statków na świecie wcale nie mieści w nowoczesnej stoczni pełnej profesjonalnych urządzeń. To miejsce znajduje się na hinduskiej plaży Alang, na wybrzeżu Morza Arabskiego, gdzie codziennie dziesiątki tysiący robotników wychodzi z prostymi narzędziami, by rozebrać do naga kolejną zostawioną tu jednostkę. Ten niebezpieczny proceder może jednak niedługo się skończyć.
18.07.2015

Unia Europejska przeciwstawia się rozbiórce statków na azjatyckich plażach

Nowe przepisy Unii Europejskiej w sprawie złomowania statków mają przynieść korzyści firmom recyklingowym z Europy, Turcji i Chin. Problemem jest zjawisko rozbierania statków, które można zaobserwować w Południowej Azji. Zatrzymanie tego szkodliwego dla natury i człowieka procederu nie będzie łatwe.
26.03.2015

Okręty podwodne dla Polski mogłyby powstać w polskich stoczniach

Ministerstwo Obrony Narodowej ma ogłosić do końca roku przetarg na trzy okręty podwodne. Wartość zamówienia wyniesie ponad 7,5 mld zł. MON prowadzi obecnie rozmowy z zainteresowanymi firmami dotyczące szczegółów technicznych okrętów i ich uzbrojenia. Równie ważną kwestią jest maksymalne zaangażowanie polskiego przemysłu w program modernizacji Marynarki Wojennej.
27.05.2014

Olbrzymi kontenerowiec MOL Comfort przełamał się na dwie części na Morzu Arabskim.[zdjęcia]

17 czerwca 2013 kontenerowiec MOL Comfort przełamał się na pół na Morzu Arabskim. Obie części statku odzielnie dryfują po morzu. Możliwe, że dojdzie do próby zholowania ich do brzegu. Z niewyjaśnionych przyczyn statek przełamał się na dwie części około 840 mil morskich na zachód od Bombaju. W akcji ratunkowej wzięły udział trzy statki MV Hanjin , MV Zim i MV Yantian Express. 26 osobowa załoga została uratowana. Na morzu arabskim panowały trudne warunki pogodowe, wysokość fal dochodziła do 6 metrów.
18.06.2013

O cyrku, co zwodował się sam

Rozwój statku od żaglowca do parowca następował powoli, a rozmiary jednostek rosły stopniowo i ostrożnie. Nadszedł jednak moment/: kiedy w Wielkiej Brytanii zrobiono prawdziwy skok. Zbudowano s/s Great Eastern.
31.12.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.