• <
siemens_gamesa_2022

Właściciel tankowca New Diamond zapłaci Sri Lance 1,8 mln dolarów za pomoc

PMK

25.09.2020 15:25
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Właściciel tankowca New Diamond zapłaci Sri Lance 1,8 mln dolarów za pomoc

Partnerzy portalu

Właściciel tankowca New Diamond zapłaci Sri Lance 1,8 mln dolarów za pomoc - GospodarkaMorska.pl
Sri Lanka Air Force

Właściciel supertankowca New Diamond, który był ofiarą pożaru z ładunkiem dwóch milionów baryłek ropy na pokładzie, zgodził się zapłacić 340 milionów rupii (1,84 miliona dolarów) Sri Lance za pomoc w ugaszeniu pożaru i zapobiegnięciu katastrofie.

Roszczenie tymczasowe dotyczy usług świadczonych przez marynarkę wojenną Sri Lanki, siły powietrzne, władze portowe i Urząd Ochrony Środowiska Morskiego (MEPA) po pożarze w dniach od 3 do 15 września - poinformował Nishara Jayaratne, koordynator prokuratora generalnego Sri Lanki.

New Diamond, załadowany kuwejcką ropą, jest czarterowany przez Indian Oil Corp i znajduje się obecnie 66 mil morskich (122 km) od Batticaloa na wschodnim wybrzeżu Sri Lanki.

MEPA zezwoliła na zwolnienie 20 członków załogi, podczas gdy jeden ranny marynarz jest leczony w prywatnym szpitalu na Sri Lance. Kapitanowi jednostki nie pozwolono opuścić kraju, ponieważ toczy się przeciw niemu postępowanie sądowe.

Według danych Refinitiv, firma Porto Emporios Shipping Inc z siedzibą w Grecji jest zarejestrowanym właścicielem 20-letniego tankowca VLCC pod banderą Panamy.

Lahandapura powiedział, że tymczasowe roszczenie nie obejmuje odszkodowania za wyciek oleju morskiego. Chociaż wyciekło paliwo, ładunek ropy naftowej pozostał nienaruszony.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.