• <
mewo_2022
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Fracht FWO Polska z nowym biurem w Gdańsku

Fracht FWO Polska, część globalnej Grupy Fracht, 17 czerwca br. oficjalnie otworzyła nowe biuro w Gdańsku, na czele którego stanął Arkadiusz Torbicki, dyrektor oddziału. Działanie to związane jest z ekspansją i wzmocnieniem działań biznesowych spółki w obszarze biznesu kontenerowego.

17.06.2024, 12:13
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Należący do MSC port afrykański zyskuje przez chaos na Morzu Czerwonym

Port kontenerowy w Lome w Togo jako jedyny w regionie może obsługiwać duże kontenerowce. Zyskuje on na zmianach tras serwisów kontenerowych, spowodowanych atakami Huti na jednostki na Morzu Czerwonym.

16.06.2024, 19:19
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Migranci wykorzystują nowy szlak tranzytowy do UE. Dziennie giną na nim 32 osoby

Migranci ze środkowego Sahelu i Zatoki Gwinejskiej coraz częściej wybierają na swoją ryzykowną podróż szlak wiodący przez Nawazibu, miasto portowe w północno-zachodniej Mauretanii. Ryzykowną, ponieważ statystycznie dziennie giną na tym szlaku 32 osoby.

13.06.2024, 20:14
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Hiszpania. W tym roku podczas przepraw morskich zginęło ponad 5 tys. imigrantów

Od stycznia do maja br. podczas prób przedostania się morzem do Hiszpanii zginęło ponad 5 tys. afrykańskich imigrantów - wynika z zaprezentowanych w środę danych organizacji Caminando Fronteras (CF).

12.06.2024, 14:58
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Rosja będzie mogła zbudować bazę na Morzu Czerwonym w zamian za wsparcie dla armii sudańskiej

Rosja uzyskała zgodę rządzącej Sudanem Tymczasowej Rady Suwerennej generała Abd al-Fattaha al-Burhana na budowę centrum wsparcia logistycznego dla swojej marynarki wojennej na wybrzeżu Morza Czerwonego w Sudanie. W zamian dostarczy armii sudańskiej broń i amunicję.

03.06.2024, 16:01
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Co roku z Afryki do Dubaju jest przemycane złoto o wartości miliardów dolarów

Co roku z Afryki przemyca się 320-470 ton złota, wartego 24-35 mld dolarów, a duża jego część trafia do Dubaju, zanim zostanie legalnie reeksportowana do innych krajów, między innymi do Szwajcarii - poinformowała w raporcie „Na tropie afrykańskiego złota” w czwartek szwajcarska organizacja Swissaid.

31.05.2024, 06:19
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Rosną koszty transportu morskiego. Wszystko przez ataki bojowników Huti na statki handlowe

Nie ustają ataki jemeńskich bojowników Huti na statki handlowe płynące przez Morze Czerwone. Coraz częściej statki płynące między portami w Europie i Azji wybierają trasy wokół kontynentu afrykańskiego z pominięciem Kanału Sueskiego. Ma to niebagatelny wpływ na wzrost stawek frachtu morskiego, w tym stawek kontenerowych. Morze Czerwone to najkrótsza droga morska transportu towarów z Azji do Europy, którą realizowane jest 25–30 proc. morskiego transportu kontenerowego.

29.05.2024, 09:59
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Włochy: zdywersyfikowaliśmy źródła dostaw, gaz z Rosji nie jest już niezbędny

Rosyjski gaz nie jest już niezbędny Włochom - ogłosił w piątek minister środowiska i bezpieczeństwa energetycznego tego kraju Gilberto Pichetto Fratin. Udało nam się zdywersyfikować kierunki dostaw - powiadomił, cytowany przez agencję Ansa.

24.05.2024, 13:28
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Niespokojnie na wyspach Nowej Kaledonii. To ważny obszar Francji na Pacyfiku

Na obszarze francuskie terytorium zamorskiego na Oceanie Spokojnym wrze. Prezydent Macron ogłosił stan wyjątkowy. Powodem tego mają być zmiany w prawie wyborczym, przez co o swoją pozycję boją się Kanakowie, rodzima ludność obszaru. Odżywają nastroje niepodległościowe, a pojawiają się też teorie, że za zamieszkami stoją Chiny, widzące w wyspach kolejny punkt do ekspansji.

17.05.2024, 20:02
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Chiny na energetycznym kursie. Skorzystają porty i morski transport

Obecnie Chiny zamieszkuje 18% światowej populacji, zużywa 26% światowej energii pierwotnej, emituje 33% światowego CO2 związanego z energią i jest zdecydowanie wiodącym krajem w instalacji odnawialnych źródeł energii. Transformacja energetyczna w Chinach ma kluczowe znaczenie dla przyszłości Chin i powodzenia globalnej transformacji energetycznej – podkreślają eksperci DNV, autorzy raportu „Energy Transition Outlook China 2024”.

16.05.2024, 20:34
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.