• <
siemens_gamesa_2022

Premier Dolnej Saksonii: gazociąg Nord Stream 2 nigdy nie zostanie uruchomiony

gm

19.09.2022 15:46 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Premier Dolnej Saksonii: gazociąg Nord Stream 2 nigdy nie zostanie uruchomiony

Partnerzy portalu

Premier Dolnej Saksonii: gazociąg Nord Stream 2 nigdy nie zostanie uruchomiony - GospodarkaMorska.pl

Premier Dolnej Saksonii Stephan Weil uznał, że "gazociąg Nord Stream 2 nigdy nie zostanie uruchomiony", nawet po zakończeniu ery Putina. "Utrata zaufania jest tak fundamentalna, że już nigdy nie będzie sytuacji, w której niemiecki rząd może polegać na energii z Rosji" - powiedział Weil w poniedziałek agencji dpa.

Polityk dodał, że nie będzie już partnerstwa energetycznego z Rosją. "Rosjanie już dawno spalili wszystkie mosty, a zrobili to, niszcząc najważniejszy atut partnerstwa: zaufanie".

Każdy, kto teraz nadal angażowałby się we współpracę z Rosją, musiałby się obawiać, że zostanie oszukany po raz drugi. "Ta współpraca została bezpowrotnie zniszczona. I Zachód szybciej się z tego podniesie niż Rosja".

Niemiecki rząd wstrzymał w lutym proces zatwierdzania ukończonego gazociągu Nord Stream 2. Putin mówił niedawno, że chce uruchomić rurociąg w razie potrzeby. Dostawy gazu przez inny bałtycki rurociąg, Nord Stream 1, zostały zawieszone przez rosyjski państwowy Gazprom - z powołaniem się na problemy techniczne, które rzekomo nie mogły być usunięte z powodu sankcji. Rząd niemiecki uważa to uzasadnienie za pretekst - przypomina dpa.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.