• <
escort_980x120_gif_2020

Polska Liga Żeglarska nabiera tempa

ew

10.07.2020 14:02 Źródło: mat. prasowe

Partnerzy portalu

Polska Liga Żeglarska nabiera tempa - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

Po inauguracji Ekstraklasy w czerwcu, rywalizację rozpoczyna 1 Liga. W najbliższy weekend w Sopocie przy molo 12 załóg rozegra 1 rundę w sezonie.

To już szósty sezon żeglarskich rozgrywek ligowych i kolejny rekordowy. Aż 24 zespoły podzielone zostały na 2 poziomy czyli Ekstraklasę oraz 1 Ligę. Załogi w Ekstraklasie zmierzą się o tytuł Klubowego Mistrza Polsk natomiast pierwszoligowcy powalczą o 4 miejsca premiowane awansem do przyszłorocznej Ekstraklasy.

Intensywne i widowiskowe wyścigi odbywające się tuż przy molo w Sopocie przyciągają zarówno kibiców przyjeżdżających z zespołami jak i spacerujących turystów. Wyścigi są krótkie i sędziowane bezpośrednio z wody przez arbitrów, dzięki czemu są łatwe do śledzenia nawet dla początkującego widza. Ten format jest sprawdzony w Polsce i z powodzeniem używany w większości lig narodowych oraz Żeglarskiej Lidze Mistrzów – Sailing Champions League.

Na starcie zobaczymy zespoły klubowe:

Odyssey Sailing Club Warszawa (ODY)
UKS Navigo Sopot (NAV)
Jacht Klub Między Żaglami Warszawa (JMZ)
Jachtklub Stoczni Gdańskiej (JSG)
SKŻ Powidz (POW)
RKS Lasery Zegrze (LAS)
Legia Warszawa 2 (LE2)
KW Garland Gliwice (GAR)
Sport Vita Ski&Sail Gliwice (SPO)
Puchar Polski Jachtów Kabinowych (PJK)
Yacht Club Gdańsk 2 (YG2)
AZS Politechnika Gdańska (PGR)

„Bardzo cieszymy się, że Liga przyciąga z roku na rok coraz więcej zespołów. Do obecnego sezonu zgłosiło się więcej załóg niż mogliśmy przyjąć, więc mamy dwa pełne poziomy rozgrywek – Ekstraklasę i 1 Ligę oraz potencjał na organizację kolejnego poziomu w przyszłym roku” – wyjaśnia Maciek Cylupa, dyrektor Ligi. – „Zapowiada się trudny sezon, przesunięty i ściśnięty przez wyłączenie pierwszej części sezonu. Pomimo tego, chcielibyśmy zapewnić załogom profesjonalną rywalizację sportową i podniesienie standardu relacji medialnych z ubiegłego roku”.

Regaty będą transmitowane na żywo w internecie przez znany z zeszłorocznych regat duet Zuzanna Czuryło - Maciek Cylupa, w tym roku wspomagany przez Szymona Jabłkowskiego w roli analityka i eksperta.

Relacje video z wyścigów z komentarzem i wywiady z zawodnikami będą  dostępne na profilu facebook’owym Polskiej Ligi Żeglarskiej: https://www.facebook.com/LigaZeglarska/

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.