• <
gryfia_70lat

Znamy pierwsze szczegóły o przyszłorocznym BALT-MILITARY-EXPO

08.09.2015 18:27 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Znamy pierwsze szczegóły o przyszłorocznym BALT-MILITARY-EXPO

Partnerzy portalu

Znamy pierwsze szczegóły o przyszłorocznym BALT-MILITARY-EXPO - GospodarkaMorska.pl

XIV edycja Bałtyckich Targów Militarnych BALT-MILITARY-EXPO odbędzie się 20-22 czerwca 2016 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku. Targi odbywają się w ścisłej współpracy z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych i Inspektoratem Marynarki Wojennej. Patronat honorowy nad targami sprawuje Pan Premier Tomasz Siemoniak Minister Obrony Narodowej.

Organizowane od 1998 roku Targi BALT-MILITARY-EXPO są ściśle związane z morzem i wybrzeżem. Koncentrują się na tematyce bezpieczeństwa morskiego, najnowszych systemach obronnych, ratownictwa na morzu i lądzie. Dedykowane są Marynarce Wojennej RP, innym rodzajom wojsk oraz formacjom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Marynarka Wojenna RP i pozostałe rodzaje sił zbrojnych znajdują się w trakcie realizacji podpisanego 11 grudnia 2012 r. „Planu Modernizacji Technicznej” oraz zatwierdzonego wcześniej „Programu rozwoju Sił Zbrojnych RP w latach 2013-2022”. Kontynuowane są procesy modernizacji Straży Granicznej, Policji i Państwowej Straży Pożarnej.

- Siły zbrojne i formacje bezpieczeństwa państwa oczekują na oferty producentów uzbrojenia, sprzętu i wyposażenia oraz zapraszają do udziału w procesach modernizacyjnych. Targi Balt Military Expo 2016 będą doskonałą okazją do prezentacji najnowszych i najbardziej innowacyjnych produktów i rozwiązań dedykowanych siłom zbrojnym – mówi Marek Buczkowski, dyrektor projektu BALT-MILITARY-EXPO.

Jednym z ciekawszych wydarzeń w czasie targów będzie wystawa rozwiązań bezzałogowych obejmującą roboty morskie, powietrzne i lądowe – Unmanned Sea Air Land Systems Exhibition
(USEALS).  

- Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą zaprezentować swoje systemy bezzałogowe jak również części, rozwiązania i elementy do nich. Mamy nadzieję, że formuła jaką przyjęliśmy pozwoli odnaleźć się w niej szerokiemu wachlarzowi wystawców od prac studenckich, poprzez firmy, aż do instytutów naukowo – mówi Marek Buczkowski.

Ważnym wydarzeniem targów będzie Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON, która od 2012 roku jest integralną częścią Bałtyckich Targów Militarnych BALT-MILITARY-EXPO. Celem wspólnej realizacji Konferencji i Targów jest budowa międzynarodowej, bałtyckiej platformy wymiany wiedzy w zakresie technologii morskich, umożliwiającej nawiązanie dialogu pomiędzy szeroko pojętą nauką, przemysłem i przyszłymi użytkownikami.

NATCON 2016 obejmować będzie tematycznie takie główne zagadnienia, jak: systemy dowodzenia i uzbrojenie morskie oraz ochrona morskiej infrastruktury krytycznej i bezpieczeństwo morskie

Ciekawie zapowiada się również Misja RESCUE EXPO 2016, której celem jest wykreowanie imprezy wspierającej potrzeby wszystkich podmiotów działających w sferze Państwowego Ratownictwa Medycznego – systemu, powołanego do ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Przede wszystkim Centra Powiadamiania Ratunkowego, Zespoły Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Państwowa Straż Pożarna i Szpitalne Oddziały Ratunkowe.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.