• <
Baltexpo2023_duży

Włochy/MSW: W tym roku przybyło 11 tys. migrantów, to spadek o 79 proc.

pc

24.05.2018 14:12 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Włochy/MSW: W tym roku przybyło 11 tys. migrantów, to spadek o 79 proc.

Partnerzy portalu

Włochy/MSW: W tym roku przybyło 11 tys. migrantów, to spadek o 79 proc. - GospodarkaMorska.pl

Prawie 11 tysięcy migrantów przybyło od początku roku do Włoch - ogłosiło w czwartek MSW. Oznacza to spadek fali migracyjnej o 79 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2017 roku. Liczba przybyłych spada jedenasty miesiąc z rzędu - podkreślono w komunikacie.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy zeszłego roku do Włoch przybyło ponad 50 tysięcy migrantów.

Włoskie media odnotowują, że najnowszy raport na temat migracji został opublikowany tuż przed zmianą na stanowisku ministra spraw wewnętrznych. Następcą Marco Minnitiego ma być w tworzonym rządzie Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi lider tego drugiego ugrupowania Matteo Salvini. Jest on zwolennikiem zaostrzenia polityki migracyjnej i mówi o potrzebie odesłania kilkuset tysięcy nielegalnych imigrantów, przybyłych do Włoch ostatnich latach drogą morską.

W maju obecnego roku przypłynęło 1314 osób; to o 90 procent mniej niż w tym samym miesiącu zeszłego roku - zaznaczyło MSW.

Zwraca się uwagę na to, że najbardziej zmniejszył się w maju napływ migrantów z Libii - o 97 procent. To rezultat porozumień podpisanych w zeszłym roku przez włoski rząd z tamtejszymi władzami w sprawie wspólnego zwalczania przemytu migrantów i udzielenia Libijczykom wsparcia logistycznego.

Dziękujemy za wysłane grafiki.