• <
BOTA_2023

Trening w komorze dekompresyjnej

14.04.2016 05:34 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Trening w komorze dekompresyjnej - GospodarkaMorska.pl

W czwartek, 14 kwietnia, nurkowie z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża uczestniczyli w treningu w komorze dekompresyjnej. Szkolenie takie odbywa się cyklicznie. Jest ono konieczne dla podtrzymania kondycji nurkowej.

Treningi w komorze dekompresyjnej są istotnym elementem szkolenia nurkowego. Regularne ich prowadzenie służy zachowaniu dobrej kondycji nurkowej oraz zwiększeniu odporności organizmu nurka na oddziaływanie ciśnienia hydrostatycznego. Efektem tego jest poprawa bezpieczeństwa podczas wykonywania zadań nurkowych.

W treningu uczestniczyli nurkowie-minerzy i nurkowie inżynierii 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

 Nurkowie – minerzy w ciągu całego roku wykonują dziesiątki akcji bojowych. Wzywani bywają do niebezpiecznych znalezisk podwodnych na terenie całego kraju. Operują zarówno w akwenach morskich jak i śródlądowych. Zachowanie przez nich zdolności i gotowości do działania wymaga ciągłego doskonalenia się oraz wielu godzin treningów. Grupy Nurków-Minerów wchodzą w skład Dywizjonów Trałowców (8. Flotylla Obrony Wybrzeża w Świnoujściu). Natomiast w strukturach etatowych Batalionów Saperów MW znajdują się specjaliści od prac podwodnych – nurkowie inżynierii. Są oni zawsze gotowi interweniować gdy wystąpi zagrożenie pod wodą.

 

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.