Podczas ubiegłorocznych targów zbrojeniowych w Kielcach rozmowy prowadzone w boksach Polskiej Grupy Zbrojeniowej przez menedżerów, polityków oraz najważniejszych polskich generałów mogły zostać nielegalnie nagrane - ustaliła "Gazeta Polska Codziennie".
Z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawę bada Służba Kontrwywiadu Wojskowego (SKW).
Sprawa jest poważna - pisze "GPC" - bo ubiegłoroczne targi zbrojeniówki były dla państwowego sektora zbrojeniowego bardzo istotne. To właśnie wówczas została ogłoszona strategia dla spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ).
"Każdy, nawet zwykły zwiedzający, bez kontroli mógł tam wejść i podsłuchać, o czym rozmawiano, lub bardzo łatwo zainstalować urządzenie, które nagrywałoby wszystko, co się dzieje w boksach PGZ" - mówi "Codziennej" osoba znająca sprawę. (PAP)
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty