• <
escort_980x120_gif_2020

Próby morskie żaglowca-giganta (wideo)

22.10.2015 06:38 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Próby morskie żaglowca-giganta (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Największy na świecie żaglowiec przeszedł serię prób morskich u wybrzeży Niemiec. Możemy przyjrzeć się dokładnie niebywałej konstrukcji tego kolosa.

O tym super-gigantycznym statku pisaliśmy już we wrześniu. Dziś publikujemy wideo z prób morskich, które odbyły się pod koniec ubiegłego miesiąca. Przypomnijmy, że White Pearl powstał na zlecenie rosyjskiego miliardera Andrey Melnichenko, który za jego budowę zapłacił 260 mln funtów. Mierzy ponad 142 metry długości i ponad 90 m wysokości. Jego waga przekracza 12 tys. ton. Posiada osiem pięter i podwodny pokój obserwacyjny. Może pomieścić 20 pasażerów i 54 członków załogi.

White Pearl został zaprojektowany przez Philippe Starcka oraz Martina Francisa, a zbudowany przez niemiecką stocznię marynarki wojennej Nobiskrug. Jest naszpikowany najnowocześniejszą elektroniką. Posiada system kontroli cyfrowej high-tech, który jest obsługiwany za pomocą wrażliwego na dotyk ekranu zrobionego z czarnego szkła. Ma to pozwolić na podnoszenie i opuszczanie żagli, a nawet zrzucanie kotwicy przy pomocy jednego palca. Do jego napędu służą potężne żagle oraz napęd hybrydowy spalinowo-elektryczny: dwa silniki wysokoprężne MTU 3600 i silniki elektryczne 4300 kW kW. Posiada najbardziej zaawansowane technologicznie wolnostojące maszty na świecie, które zostały zbudowane przez  firmę Magma Structures z Wielkiej Brytanii. Jacht zostanie oddany w ręce właściciela w 2016 roku.

Trudno nawet sobie wyobrazić, jak potężna jest to maszyna. Nasz największy żaglowiec Dar Młodzieży, wygląda przy nim bardzo niepozornie. Długość polskiej jednostki, liczona po pokładzie wynosi 94,2 m, a z bukszprytem (drzewce wystające do przodu z dziobu żaglowca), zaledwie 108,815 m.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.