PMK

26.07.2017 19:11 Źródło: własne

Partnerzy portalu

W polskim jachcie Selma Racing odkryto usterkę - GospodarkaMorska.pl

Jacht Selma Racing przygotowuje się do Rolex Fastnet Race 2017 – wyścigu najlepszych i najodważniejszych żeglarzy na trasie wzdłuż południowych brzegów Anglii. Zawody odbędą się 6 sierpnia.

Obecnie jednostka przechodzi przegląd. W jego czasie odkryto, że maszt jachtu uległ miejscowemu rozwarstwieniu, w szczególności w okolicach mocowań i salingów. Niestety, usunięcie usterki nie będzie możliwe przed startami regat.

Kapitan Skrzyszowski, po konsultacji z zarządem Selma Expeditions (właścicielem jachtu),  zdecydował o wycofaniu jachtu z rywalizacji, ale jednoczesnym uczestnictwie zespołu w tym wyścigu na innej jednostce. Organizator regat - Royal Ocean Racing Club (RORC), wstępnie zgodził się na taka zamianę, pod warunkiem odbycia dodatkowego treningu.

O usterce dowiedział się kapitan jednostki – Roman Paszke. Dla niego zawody Rolex Fastnet mają specjalne znaczenie. Polski kapitan po raz pierwszy uczestniczył w tych zawodach w 1979 roku, znanych jako najbardziej tragiczne regaty w historii. Z powodu sztormu o sile 11 B wyścig ukończył tylko co trzeci uczestnik, a 15 żeglarzy utonęło. Z kolei 1997 roku Roman Paszke, jako menedżer zespołu na jachcie MK Cafe, został wicemistrzem i zwycięzcą całych mistrzostw Admirals Cup.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020