• <
Proteh GlassDeep_top

Trzy branże połączone pasją - rozmowa z Joanną Spanos-Pianowską, dyrektorem działu kontaktu z mediami Activ Group

26.02.2015 07:03 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Trzy branże połączone pasją - rozmowa z Joanną Spanos-Pianowską, dyrektorem działu kontaktu z mediami Activ Group
Trzy branże połączone pasją - rozmowa z Joanną Spanos-Pianowską, dyrektorem działu kontaktu z mediami Activ Group - GospodarkaMorska.pl

Grupa Activ skupia trzy odrębne spółki działające w różnych branżach. W sektorze stoczniowym jest to Activ sp. z o.o. potocznie nazwana Marine Interior, w  jachtowym Activ Yachts, a w meblarstwie Activ Meble. Główna siedziba i fabryka Grupy znajdują się w miejscowości Pszczółki niedaleko Gdańska, zaś na gdańskich terenach stoczniowych mieści się oddział produkcyjny zajmujący się pracami stoczniowymi. W Grupie zatrudnionych jest około 200 osób.

Gospodarka Morska: Połączenie różnych branż pod jednym szyldem jest dość nietypowe. Co łączy ze sobą przemysł stoczniowy, jachty i meblarstwo?

Joanna Spanos-Pianowska: Pasja właścicieli Grupy. Idea stworzenia ekologicznej linii mebli z drewna towarzyszyła im właściwie od samego początku. Odsuwany był tylko moment rozpoczęcia produkcji i sprzedaży. Poza tym od lat zajmowaliśmy się wyposażeniem wnętrz statków i promów pasażerskich, a stąd już przecież niedaleko do tradycyjnych mebli.

GM: Jakie były największe zrealizowane przez Grupę zlecenia w ciągu ostatnich kilku lat?

Joanna Spanos-Pianowska: Największe dotyczyło wykończenia wnętrz i wyposażenia w meble statku pasażerskiego dla niemieckiego armatora. Podobne prace wykonaliśmy także na promie pasażerskim Stena Line i jachtach należących do niemieckich, francuskich, fińskich i rosyjskich właścicieli. Rozpoczęliśmy też współpracę z branżą offshore. Niestety ze względu na tajemnicę handlową nie mogę ujawniać wszystkich szczegółów, warto jednak wspomnieć także o naszych realizacjach na lądzie; nasze meble spotkać można w gdańskiej Alchemii i sopockiej VillaAqua. Wcześniej też wyposażony został przez nas także Hotel Amber.

GM: W branży stoczniowych nie ograniczacie się zapewne do samych wnętrz. Jaki zakres prac wykonuje Activ Marine Interior?

Joanna Spanos-Pianowska: W ramach tej spółki oferujemy szeroki zakres prac remontowych, modernizacji i kompleksowe przebudowy statków, które mogą być wykonywane na dowolnego typu jednostkach podczas ich pobytu  w porcie lub stoczni. Zdarzało się nam także wykonywać zlecenia na pokładzie statku podczas rejsów między najbliższymi portami, wykonujemy prace na platformach, statkach typu PSV, AHTS, handlowych, promach pasażerskich, specjalistycznych i statkach wojennych. Posiadamy też własny zespół projektantów, choć oczywiście często działamy także w ścisłej współpracy z innymi biurami projektowymi. Posiadanie zespołu pozwala na szybkie reagowanie na oczekiwania klientów i sprawne dostosowanie istniejącej dokumentacji do standardów projektu roboczego. W ofercie Activ sp. z o.o. jest także nadzór konstruktorski w okresie trwania realizacji prac.

GM: Nie powiedzieliśmy jeszcze nic o jachtach. To chyba najmłodsza działalność Grupy?

Joanna Spanos-Pianowska: To prawda. Stocznia Activ Yachts to nasz najnowszy zakład produkcyjny. W tej chwili skupiliśmy się na produkcji luksusowych jachtów typu Houseboat, czyli wygodnych jednostek motorowych, które przeznaczone są do coraz bardziej popularnej turystyki śródlądowej po kanałach, rzekach, jeziorach, nie wykluczając morskich wód przybrzeżnych. Charakteryzują się komfortem znanym z domu: wygodne łazienki, sypialnie, salon, kuchnia z pełnym wyposażeniem czy zestaw audio-video są wpisane w ich standard. Polecam wypróbowanie - udostępniamy taką jednostkę potencjalnym klientom.

GM: To zapewne popularna oferta rodzinna, proszę jednak powiedzieć coś więcej o Quick Power Boats, które także reklamujecie na stronie internetowej. Czy to już kategoria łodzi sportowych?

Joanna Spanos-Pianowska: Quick Power Boats to linia jachtów nieobecnych do tej pory w Polsce. Szybkie łodzie motorowe, które charakteryzują się prostą linią i są tak zaprojektowane, żeby na etapie produkcji zrealizować niestandardowe życzenia klientów. Przeznaczone są do rejsów po ciepłych wodach morskich. Ich kształt jednoznacznie pokazuje, że bliskość wody i frajda z tym związana są na pierwszym miejscu. Stawiamy jednak na rekreację, nie zaś na udział w zawodach.

GM: Czy uważa Pani, że prowadząc tak różnorodną działalność Grupa może wykreować spójną markę?

Joanna Spanos-Pianowska: Tak. Widać to po zamówieniach kierowanych do naszego internetowego sklepu meblowego. Klienci, którzy współpracują z nami w innych branżach kierują się tam, ponieważ wiedzą, że można nam zaufać. Dajemy duże poczucie bezpieczeństwa zapewniając trzyletni serwis gwarancyjny, a także naprawy pogwarancyjne. Markę budujemy na jakości produktów i świadczonych usług.

Rozmawiał: Marek Nowak

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 43142,00 $ tona 0,81% 27 sty
 Cynk 3648,00 $ tona 0,11% 27 sty
 Aluminium 3106,00 $ tona 0,45% 27 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.