• <
escort_980x120_gif_2020

Szczecin: Muzyka Nat King Cole’a na przystani

pc

30.06.2018 18:12 Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Szczecin: Muzyka Nat King Cole’a na przystani - GospodarkaMorska.pl

Największe przeboje legendarnego pianisty jazzowego Nat King Cole’a w wykonaniu Orkiestry Filharmonii w Szczecinie oraz wokalistów z zespołu Affabre będzie można usłyszeć w sobotę na jednej ze szczecińskich przystani jachtowych.

W tegorocznej odsłonie cyklu na przystani Jacht Klubu AZS w Dąbiu zabrzmią największe przeboje Nat King Cole’a, takie jak m.in. "(I would do) anything for you", "When I fall in love" czy "Unforgettable". Jego piosenki zaprezentuje Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod batutą Jana Walczyńskiego, który jest także autorem ich aranżacji na orkiestrę, oraz zespół wokalny Affabre.

Kompozytor, aranżer i dyrygent Jan Walczyński stworzył niemal trzydzieści programów, prezentując m.in. muzykę z westernów, romansów, filmów gangsterskich, czy muzykę Ennio Morricone. Z kolei Affabre to zespół wokalny śpiewający a cappella, który został założony w 1983 r. w Poznaniu. Jego repertuar obejmuje ponad 300 utworów, począwszy od muzyki renesansu po muzykę współczesną, kolędy oraz żarty muzyczne i utwory orkiestrowe.

Cykl koncertów w Jacht Klubie AZS to wyjątkowe połączenie muzyki i żeglarstwa; dwóch największych pasji skrzypka i wieloletniego koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie Jana Waraczewskiego.

Tegoroczna edycja cyklu po raz szesnasty zabrzmi na wodach dąbskiej przystani. Poprzednie odsłony cyklu przyciągały tłumy; na przystani w Dąbiu przy scenie nad samym jeziorem gromadzi się corocznie prawie tysięczna publiczność.

Sobotni koncert rozpocznie się o godz. 22 na przystani Jacht Klubu AZS w Szczecinie Dąbiu przy ul. Przestrzennej. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.