• <
BOTA_FILM_2021

Ruszają Żeglarskie Regaty Trójmiasta!

28.05.2015 09:44 Źródło: własne
Ruszają Żeglarskie Regaty Trójmiasta! - GospodarkaMorska.pl

Trzy dni potrwają regaty rozgrywane w Zatoce Gdańskiej. Żeglarski Puchar Trójmiasta to w tym roku oficjalne regaty Pomorskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego. Do Gdańska, Gdyni i Sopotu zawitają załogi jachtów morskich i karabinowych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie całe mnóstwo atrakcji! To już trzecia edycja imprezy dedykowana miłośnikom jachtów. Podczas różnych konkurencji wykazać się mogą zarówno uczestnicy regat jak i widownia.

Już w piątek, 29 maja, w Marinie Gdynia odbędzie się inauguracja Pomorskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego.

Pierwszego dnia uroczystość rozpocznie się o godzinie 18.00. W progrmanie przewidziane jest wystąpienie orkiestry, tradycyjne podniesienie flag na maszty, odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz zwiedzanie wystawy najsłynniejszych polskich trofeów żeglarskich. Na godzinę 20:30 zaplanowana została odprawa dla sterników połączona z przedstawieniem prognozy meteorologicznej, którą przygotuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni. Wieczorem Jachtfilm zaprasza na plenerowy pokaz filmu „Gorycz zwycięstwa” w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta w Marinie Gdynia.

Kluczowa część wydarzenia nastąpi w sobotę i to właśnie wtedy rozpocznie się rywalizacja na wodzie.  Załogi ścigać się będą w klasach: ORC, KWR, OPEN (jachty do 7 metrów, jachty powyżej 7 do 9 metrów, jachty powyżej 9 metrów, wielokadłubowce powyżej 6 metrów) oraz w klasie Energa Diamant 3000.

Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego. Po raz pierwszy w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta odbędą się Regaty Samorządowców. Celem wydarzenia jest popularyzacja żeglarstwa, jako formy rekreacji przy wykorzystaniu potencjału regionu. Reprezentanci miejscowości województwa pomorskiego wystartują na jachtach 3 Flotylli Okrętów im. komandora Bolesława Romanowskiego Marynarki Wojennej.

Dekoracja zwycięzców odbędzie się w ramach wieczornej imprezy dla załóg, która w tym roku będzie miała wyjątkową oprawę. Gospodarzami wieczoru będą stocznia jachtowa Delphia Yachts, która podczas Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta będzie świętowała 25-lecie istnienia oraz restauracja White Marlin w Sopocie. Poza ogłoszeniem wyników w Regatach Samorządowców, wręczona zostanie także nagroda dla najszybszej Delphii.

Serwis Trojmiasto.pl, zorganizuje konkurs na „najfajniejszą załogę”, w którym do wygrania będzie 10-litrowa beczka rumu. Po minięciu mety ostatniego sobotniego wyścigu, każda załoga uwieczniona zostanie na zdjęciu. Wygrywa załoga, która najefektowniej się zaprezentuje. Wszelkie pomysły dozwolone – przebrania, nietypowa poza, ciekawa kompozycja.

Po niedzielnych wyścigach rozegranych na wysokości sopockiego molo, załogi zaproszone zostaną na uroczystość zakończenia regat, która w tym roku odbędzie się w Gdańsku. Tam też wręczone zostaną nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach oraz żeglarski puchar Trójmiasta. W tym roku oficjalnym zegarkiem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest AQUARACER 500M CALIBRE 16 AUTOMATIC CHRONOGRAPF firmy TAG Heuer. Zwycięska załoga poza trofeum, otrzyma także limitowany, niedostępny w sprzedaży zegar ścienny TAG Heuer, sprowadzony na specjalne zamówienie prosto ze Szwajcarii.

Żeglarski Puchar Trójmiasta wydarzenie, którego celem jest integracja środowisk żeglarskich i promocja mody na żeglowanie po wodach Zatoki Gdańskiej. Organizatorem wydarzenia jest Pomorski  Związek Żeglarski, a gospodarzami – miasta Gdynia, Sopot i Gdańsk. Sponsorem jest Grupa ENERGA, która jako partner strategiczny żeglarstwa w Polsce, od wielu lat wspiera popularyzację i rozwój tej dyscypliny w naszym kraju. Limitowaną serię koszulek dla załóg przygotowała firma D.A.D. Sportswear – oficjalny dostawca odzieży Reprezentacji Polski Polskiego Związku Żeglarskiego.

Żeglarski Puchar Trójmiasta został objęty patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka oraz Pomorskiej regionalnej Organizacji Turystycznej.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 35671,00 $ tona -0,25% 28 lip
 Cynk 2951,00 $ tona 0,10% 28 lip
 Aluminium 2516,00 $ tona 0,76% 28 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.