• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Ostatni port Daru Młodzieży przed wypłynięciem na ocean

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Ostatni port Daru Młodzieży przed wypłynięciem na ocean
Ostatni port Daru Młodzieży przed wypłynięciem na ocean - GospodarkaMorska.pl

ew

13.06.2018 Źródło: własne

Dar Młodzieży po wizycie w Estonii, Norwegii i Danii wrócił do Polski na uroczyste obchody Światowych Dni Morza, które odbędą się w dniach 13-15 czerwca w Szczecinie. Podczas postoju w porcie fregata zostanie przygotowana do wypłynięcia na szerokie wody. Przed nią wizyta między innymi w Dakarze, Kapsztadzie, czy Szanghaju.

Rejs promujący obchody stulecia odzyskania przez Polską niepodległości po raz ostatni zawitał do polskiego portu. Po Gdyni, z której Dar Młodzieży wypłynął 20 kwietnia, uczestnicy rejsu dotarli do Szczecina, by wziąć udział w Światowych Dniach Morza. Jest to najważniejsze święto morskie Narodów Zjednoczonych (IMO) – organizacji, do której Polska przynależy od 1960 roku. Tegoroczne obchody tego święta odbywają się w Szczecinie. Co istotne, po raz pierwszy są organizowane w regionie Morza Bałtyckiego oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Polsce przypada więc zaszczyt promocji całego regionu na arenie międzynarodowej. – Polska należycie wypełnia swoje obowiązki związane z przynależnością do IMO w ramach współpracy na rzecz bezpiecznej, przyjaznej środowisku, efektywnej i zrównoważonej żeglugi. Ostatnie lata przyniosły rozkwit polskiej gospodarki morskiej. Regularnie notujemy nowe rekordy przeładunków w portach morskich, modernizowany jest przemysł stoczniowy, realizujemy kluczowe inwestycje dla transportu rzecznego, a akademie morskie w Gdyni i Szczecinie uznawane są za jedne z najlepszych na świecie pod względem jakości kształcenia. – podkreśla Marek Gróbarczyk, minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Organizowana w Szczecinie uroczystość będzie wydarzeniem międzynarodowym, ponieważ swój udział w Światowych Dni Młodzieży zadeklarowali ministrowie oraz delegacje z kilkudziesięciu państw.

Podczas odbywającego się w Szczecinie święta nie mogło zabraknąć Daru Młodzieży, którego zadaniem jest promocja Rzeczypospolitej na morzach i oceanach. Fregata zawitała do szczecińskiego portu, gdzie zostanie do 15 czerwca, a następnie wyruszy do niemieckiego Bremerhaven. To drugi port podczas rejsu, gdzie dojdzie do wymiany części uczestników -laureatów konkursu organizowanego przez Ministerstwo Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej. W porcie nastąpi również tankowanie Daru Młodzieży.

W Szczecinie na członków załogi, wszystkich mieszkańców miasta i turystów czeka szereg atrakcji. W planach jest kino plenerowe, zwiedzenie jednostek pływających, w okolicach Starej Rzeźni stanie Miasteczko Portowe z grami, konkursami i zabawami. W rozbitym obok namiocie sferycznym powstanie Morskie Centrum Edukacyjne. Będzie tam można odbyć interaktywną wycieczkę po porcie, zacumować statek czy nauczyć się nadawać sygnał SOS.

Obchody Światowych Dni Morza w Szczecinie to wyjątkowe wyróżnienie dla polskiej żeglugi i uznanie zasług na rzecz światowej gospodarki wodnej. Jest to zarazem okazja do zwrócenie uwagi opinii międzynarodowej na wyjątkową rocznicę, jaką jest stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Udział w Światowych Dniach Morza potwierdza, że Dar Młodzieży spełnia swoje zadanie, jakim jest promocja naszego kraju na świecie.

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31709,00 $ tona -3,03% 18 cze
 Cynk 2873,00 $ tona -3,00% 18 cze
 Aluminium 2374,00 $ tona -2,18% 18 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.