pc
Marcin Rudawski obronił tytuł mistrza świata w klasie Laser Radial. 35-letni zawodnik MKS Dwójka Warszawa po raz szósty wywalczył złoty medal tej imprezy. W regatach, które odbywały się u wybrzeży holenderskiego Medemblik, rywalizowało 63 żeglarzy.
Na podium stanęli jeszcze - na drugim stopniu Szwajcar Eliot Merceron, a na trzecim Australijczyk Zac Littlewood. W sumie przeprowadzono 10 wyścigów. Rudawski wygrał dwa, raz był drugi i raz trzeci.
Urodzony w Warszawie zawodnik MKS Dwójka tytuł mistrza globu zdobywał wcześniej w latach 2009-2011 oraz 2015-2016. Dwukrotnie wywalczył srebrny medal - w 2013 i 2014 roku. Jest także siedmiokrotnym mistrzem Europy.
W gronie 50 kobiet Agata Barwińska (MOS SSW Iława) zajęła dziesiąte miejsce. Zwyciężyła mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro Holenderka Marit Bouwmeester. Na drugiej pozycji uplasowała się brązowa medalistka igrzysk w Londynie Belgijka Evi Van Acker, a na trzeciej Japonka Manami Doi.
00:01:27
Zobacz Eclipse – pływającą fortecę Romana Abramowicza
Po raz pierwszy zwodowana na Pomorzu Zachodnim. Ta luksusowa łódź od razu stała się hitem
00:02:33
23
Stena Estelle – najnowszy i największy statek we flocie Stena Line na Bałtyku [WIDEO, ZDJĘCIA]
Z Gdyni na Hel drogą morską
Anonymous kontra Rosja. Celem aktywistów luksusowy jacht Putina: Jego położenie to "piekło"
W Łebie powstała oficjalna plaża dla naturystów
Premier Turyngii: skonfiskujmy oligarchom luksusowe jachty i przekażmy je Sea-Watch
00:00:37
Wieloryb „pożarł” kajakarki [wideo]
Najbardziej luksusowe katamarany, które powstały w Gdańsku. Francis Lapp: My po prostu szyjemy jachty na miarę
[WIDEO] Żuławy. Przejechała przez most zwodzony w trakcie podnoszenia
00:00:31
Agresywne orki atakują i niszczą statki [wideo]
Właściciel szczecińskiego jachtu, który zatonął w Niemczech, musi wydobyć wrak
Dziewczynka na dmuchanym jednorożcu wypłynęła na pełne morze [wideo]
7. edycja POLBOAT YACHTING FESTIVAL - 23-26 lipca 2026 r.
Na ponad 140 kąpieliskach wysokie fale i silne prądy wsteczne
Załamanie pogody. Nad Bałtykiem wiatr w porywach do 120 km/h
Czerwone flagi na nadmorskich kąpieliskach
Czerwone flagi na nadmorskich kąpieliskach z powodu wiatru i wysokich fal
Czar wspomnień i krok w przyszłość. Nowe życie jachtu MicroPolo