• <
escort_980x120_gif_2020

Megajacht do wypraw polarnych. Miliarderzy już zacierają ręce

25.09.2015 06:36 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Megajacht do wypraw polarnych. Miliarderzy już zacierają ręce

Partnerzy portalu

Megajacht do wypraw polarnych. Miliarderzy już zacierają ręce - GospodarkaMorska.pl

Gratka dla miliarderów, którym nie wystarcza już zwykły rejs po Karaibach. Teraz mogą sobie zafundować luksusowy megajacht, który jest przystosowany do ekspedycji polarnych.

SeaXplorery zostały zaprezentowane w tym tygodniu w Monaco Yacht Show. Nowa linia jachtów jest zbudowana zgodnie z tzw. Polar Code, posiada wzmocniony kadłub zdolny do łamania lodu bez żadnego wpływu na pracę jednostki. Na pokładzie SeaXplorer znajduje się lądowisko dla helikopterów, centrum nurkowania z komorą dekompresyjną, gniazdo z panoramicznym widokiem, a także basen i jacuzzi.

SeaXplorer powstał w wyniku współpracy pomiędzy holenderską stocznią, specjalizującą się w budowach luksusowych superjachtów, AMELS oraz holenderską Damen. Jest reklamowany, jako jednostka do organizowania wypraw w najbardziej niezbadane zakątki planety.
 
Przedstawiciele Damen zapewniają, że zainwestowano tysiące godzin w badania nad tym projektem. Jak na razie przygotowano trzy modele jachtów - 65, 90 i 100 metrowe - mogą przebywać na morzu przez okres 40 dni, bez zawijania do portu i poruszać się z prędkością do 16 węzłów.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.