• <
escort_980x120_gif_2020

I Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych ORC 2016

PMK

18.01.2016 06:53 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie I Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych ORC 2016

Partnerzy portalu

I Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych ORC 2016 - GospodarkaMorska.pl

Podczas Gali żeglarskiej POZŻ w Gdyni, Baltic Polonez Cup Race 2016 otrzymał oficjalną nominację do organizacji: I Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych ORC w roku 2016.

MP Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych ORC International (zgodnie z przepisami ISAF) odbędą się 13-20 sierpnia w Szczecinie i Świnoujściu. Równolegle w tym samym terminie odbędą się wyścigi pozostałych klas Baltic Polonez Cup Race 2016.

Mistrzostwa będą składać się z 5 wyścigów pozwalających na sprawdzenie umiejętności żeglarzy na różnych trasach: 2 wyścigi krótkie (wewnętrzne wody Morskie w Szczecinie), 2 wyścigi średnie (zatoka Pomorska w Świnoujściu) oraz 1 wyścig długi (o Puchar Poloneza - Bałtyk)

- Prawdopodobnie będziemy również pierwszą imprezą na świecie (organizowaną zgodnie z przepisami ISAF i z oficjalną nominacją Mistrzowską Narodowego Związku Żeglarskiego) z oficjalnym narodowym statusem Mistrzowskim dla żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych – mówi Kpt. Krzysztof Krygier, dyrektor Baltic Polonez Cup Race 2016. - Nie spotkaliśmy się z takim tytułem w żadnej innej morskiej imprezie ISAF dla żeglarzy samotników i załóg dwuosobowych na świecie w żadnej klasie morskiej – dodaje.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.