• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Fundacja LOTOS na pokładzie Daru Młodzieży

Fundacja LOTOS na pokładzie Daru Młodzieży - GospodarkaMorska.pl

pc

23.02.2019 Źródło: własne

Ponta Delgada w Portugalii, Londyn i wreszcie Gdynia – Dar Młodzieży już za nieco ponad miesiąc zakończy wielką podróż dookoła świata. Do tej pory żaglowiec zawinął do 20 portów, m.in. w Singapurze, Hongkongu, Osace czy Panamie. Fundacja LOTOS dołączyła do firm, które wspierają Rejs Niepodległości.

Zaczęło się w maju 2018 r. W gdyńskim porcie żegnały ich tysiące osób – mieszkańcy, turyści, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i Kościoła. Uczniowie i studenci wypływający w rejs życia byli pełni obaw, ale i nadziei. Celem wyprawy było uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Po prawie 9 miesiącach Dar Młodzieży ma na swoim koncie 20 portów na 5 kontynentach i przede wszystkim wizytę w Panamie podczas Światowych Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka. Teraz uczestnicy rozpoczęli drogę do domu. W tym czasie młodzieży towarzyszy Fundacja LOTOS.

– Cieszymy się, że możemy mieć udział w tak ważnej inicjatywie. Wyprawa Daru Młodzieży to biało-czerwony symbol patriotyzmu, to nasza polska duma. Im więcej osób na świecie dowie się o podróży białej fregaty, tym lepiej. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i życzymy im wspaniałych chwil w drodze do Polski – przekonuje Adam Kasprzyk, prezes Zarządu Fundacji LOTOS.

– Cieszymy się ze wsparcia Fundacji LOTOS. Liczymy na dobrą współpracę – dodaje ks. Michał Siennicki SAC, kapelan Rejsu Niepodległości.

W Rejsie oprócz załogi stałej, biorą udział laureaci ogólnopolskiego konkursu, studenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz uczniowie szkół morskich ze Szczecina i Świnoujścia. W sumie w czasie wyprawy przez pokład żaglowca przewinie się prawie 1000 uczestników.

4 marca Dar Młodzieży ma dotrzeć do portu w Ponta Delgada w Portugalii, skąd 2 tygodnie później wypłynie do Londynu. 28 marca zacumuje w Gdyni.

Organizatorami Rejsu Niepodległości są Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Uniwersytet Morski w Gdyni oraz Palotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.

Misją Fundacji LOTOS jest działalność społeczna wnosząca pozytywny wkład w rozwój otoczenia społecznego i przyrodniczego. W ramach Fundacji wspieramy inicjatywy, które przynoszą korzyści dla lokalnych społeczności.

Fundacja LOTOS, zgodnie z założeniami Strategii społecznej odpowiedzialności LOTOSU w zakresie działań społecznych, koncentruje swoje wsparcie przede wszystkim na trzech kluczowych obszarach, tj. ekologia i ochrona środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem Morza Bałtyckiego, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz wyrównywanie różnic społecznych, z nakierowaniem na dzieci i młodzież m.in. poprzez inwestycje w naukę, edukację i oświatę.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31264,00 $ tona -1,40% 21 cze
 Cynk 2832,00 $ tona -1,43% 21 cze
 Aluminium 2353,00 $ tona -0,88% 21 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.