• <

Finał Pucharu Polski Nautica 450 na ProData CUP

28.09.2015 05:59 Źródło: własne

Finał Pucharu Polski Nautica 450 na ProData CUP - GospodarkaMorska.pl

Klasa Nautica 450 regatami ProData CUP zakończyła tegoroczne starty w Pucharze Polski. Na Kiekrzu najlepszy był team Michał Korneszczuk i Jakub Burski. Na drugim stopniu podium stanęła załoga Paweł Nawrocki i Piotr Dzierżewicz, którzy ze sporym zapasem punktowym wywalczyli Puchar Polski klasy Nautica 450.

Regaty ProData CUP (19-20.09.2015) rozpoczęły się dość lekkim i zmiennym wiatrem. Nie były to łatwe warunki i przy tak wyrównanej stawce jaka jest w klasie Nautica 450 czołówka często się zmieniała, zwłaszcza na pełnych kursach, więc trzeba było zachować pełną koncentrację. Pierwszego dnia zdecydowanie najlepiej poradził sobie team wicemistrza Polski, Nawrocki/Dzierżewicz. Po wyścigach pucharowych rozegrany został wyścig VIP, w którym wzięli udział zaproszeni goście.

W niedzielę, drugiego dnia startów, pogoda zdecydowanie się poprawiła, a emocji nie brakowało. Zespoły walczyły o jak najlepsze miejsce w wyścigach, tak więc częste były zmiany na pozycji lidera i ciasno przy wejściu na boje.

- Niedzielne warunki były znacznie lepsze, startowaliśmy przy wietrze dochodzącym nawet do 15 węzłów, co pozwoliło na ładne ślizgi, a nawet wywrotki - powiedział nam po regatach Michał Korneszczuk. - Poziom załóg jest bardzo wyrównany, kolejność załóg zmieniała się do ostatnich metrów przed metą - dodał.

Najlepsze zespoły ProData CUP
1. Michał Korneszczuk, Jakub Burski - Yacht Klub Stal Gdynia (9 pkt)
2. Paweł Nawrocki, Piotr Dzierżewicz (10 pkt)
3. Witold Małecki, Maciej Odważny - ProData Sailing Team (18 pkt)

Druga lokata podczas ProData CUP wystarczyła załodze aktualnych wicemistrzów Polski, Pawłowi Nawrockiemu i Piotrowi Dzierżewiczowi na sięgnięcie po Puchar Polski klasy Nautica 450. Na drugim stopniu pucharowego podium stanął ProData Sailing Team - Witold Małecki, Maciej Odważny, zaś na trzecie miejsce wywalczyła ekipa HRM Racing Team.

Wprawdzie pucharowe zmagania dobiegły końca, ale załogi zapowiadają, że to jeszcze nie koniec sezonu i startować będą już poza pucharem, m.in. na Zegrzu i Zatoce Gdańskiej. Wszystkim załogom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach.