• <

Decyzje Polskiego Związku Żeglarskiego w związku z koronawirusem

ew/pya.org.pl

11.03.2020 14:06 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Decyzje Polskiego Związku Żeglarskiego w związku z koronawirusem

Partnerzy portalu

Decyzje Polskiego Związku Żeglarskiego w związku z koronawirusem - GospodarkaMorska.pl

W związku z dynamicznie się rozwijającą sytuacją dotyczącą koronawirusa, informujemy, że na bieżąco monitorujemy sytuację i wdrażamy działania profilaktyczne. Dzisiaj w Ministerstwie Sportu odbyło się spotkanie w tej sprawie, podczas którego minister sportu przedstawiła szczegółowe zalecenia. W efekcie decyzją prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasza Chamery oraz dyrektora sportowego PZŻ Dominika Życkiego odwołane są następujące wydarzenia:

1. Uroczyste wręczenie nominacji do kadry narodowej w żeglarstwie – wydarzenie miało odbyć się 13 marca podczas Targów Wiatr i Woda w Warszawie.

2. Zagraniczne akcje szkoleniowe kadry narodowej seniorów, kadry narodowej żeglarzy z niepełnosprawnością i kadry narodowej klas nieolimpijskich - wszystkie zagraniczne zgrupowania treningowe dofinansowywane przez Polski Związek Żeglarski dla tych grup zostają odwołane przynajmniej do 6 kwietnia.

3. Zagraniczne akcje szkoleniowe kadry narodowej juniorów i młodzieży – wszystkie zagraniczne zgrupowania treningowe dofinansowane przez Polski Związek Żeglarski dla tych grup zostają odwołane przynajmniej do końca kwietnia.

Powyższe decyzje dotyczą zawodników przebywających aktualnie w kraju. W najbliższym czasie podjęte zostaną decyzje względem zawodników przebywających aktualnie za granicą. Ponadto informujemy, że odwołane zostało posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego zaplanowane na dzień 13 marca 2020 roku podczas Targów Wiatr i Woda.

Jednocześnie zapewniamy, że zarząd i pracownicy Polskiego Związku Żeglarskiego na bieżąco monitorują sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w pełni też współpracujemy z wszystkimi instytucjami odpowiedzialnymi za profilaktykę, bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe biorąc udział w spotkaniach, konsultacjach i wdrażając zalecenia oraz procedury. Pragniemy również zapewnić, że na żadnym etapie nie bagatelizujemy potencjalnego zagrożenia, nasze działania są spójne, skoordynowane i nastawione na profilaktykę, która – w co wierzymy – występujące zagrożenie w znacznym stopniu ogranicza.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.