• <
BOTA_FILM_2021

C-Power i RigNet dostarczą rozwiązania dla autonomicznych morskich systemów zasilania (AOPS)

zk

02.04.2021 11:52
Strona główna Energetyka Morska, Offshore C-Power i RigNet dostarczą rozwiązania dla autonomicznych morskich systemów zasilania (AOPS)
C-Power i RigNet dostarczą rozwiązania dla autonomicznych morskich systemów zasilania (AOPS) - GospodarkaMorska.pl
Ilustracja. Koncepcja systemu SeaRAY firmy C-Power // C-Power

Columbia Power Technologies (C-Power) nawiązała współpracę z RigNet w celu dostarczenia kompleksowych rozwiązań komunikacyjnych dla autonomicznych morskich systemów zasilania (AOPS - Autonomous Offshore Power System).

Według wiodącej na rynku światowym pozyskiwania energii z obszarów morskich, amerykańskiej firmy C-Power, która zajmuje się rozwiązaniami  technologicznymi dla obszaru gospodarki morskiej – AOPS zrewolucjonizuje branżę energetyki morskiej. Firma jest liderem w światowej czołówce w dziedzinie pozyskiwania energii z falowania. Również opracowuje rozwiązania, które zapewniają niezawodne, opłacalne wytwarzanie i magazynowanie energii, które otwierają innowacje w krytycznych gałęziach przemysłu, takich jak energetyka morska, obrona i bezpieczeństwo, akwakultura, nauka i badania oraz komunikacja.

Najnowsze rozwiązanie AOPS C-Power zapewnia zasilanie, magazynowanie energii oraz zbieranie i przesyłanie danych w czasie rzeczywistym. Również stanowi wsparcie w komunikacji w obszarze działań bezzałogowych, w tym m.in. dla pojazdów podmorskich (ROV), sieci czujników czy sprzętu operacyjnego. Zaletą systemów jest łatwość w ich rozmieszczeniu w dowolnym miejscu na świecie oraz szeroki zakresie zastosowań, co zmniejsza koszty operacji morskich, energii i przede wszystkim emisje gazów cieplarnianych.

„Wdrożenie AOPS może znacznie obniżyć koszty działań, ale też i emisję dwutlenku węgla. Również system pomoże zmniejszyć złożoność operacyjną czy zwiększyć bezpieczeństwo” - twierdzi C-Power.

„Możliwości transmisji danych są tak samo istotne, jak chociażby moc systemów offshore, a sprzęt i usługi komunikacyjne RigNet są zaprojektowane tak, aby sprostać potrzebom naszych klientów. Rozwiązanie w zakresie przesyłania danych i komunikacji będą obejmować wiele innowacyjnych możliwości, które widzimy przy wdrażaniu AOPS”- skomentował Reenst Lesemann CEO C-Power.

RigNet jest firmą o globalnym zasięgu, zajmująca się komunikacją satelitarną i naziemną oraz cyberbezpieczeństwem, dostarczającą zaawansowane oprogramowanie do uczenia maszynowego i zapewniająca bezpieczną komunikację użytkowników sektora energetycznego i morskiego.

Według C-Power, AOPS w połączeniu z transmisją danych w czasie rzeczywistym oraz możliwościami komunikacyjnymi zapewnianymi przez RigNet umożliwi transformację cyfrową i elektryczną, niezbędną do wdrożenia kolejnych innowacji, ale też a w konsekwencji wzrostu gospodarki morskiej.

„C-Power jest liderem technologicznym w zakresie morskiej energii odnawialnej i cieszymy się, że możemy współpracować z C-Power w celu rozszerzenia zdalnej komunikacji i możliwości transmisji danych AOPS. Uważamy, że świat potrzebuje bardziej zrównoważonych opcji energetycznych i chcemy wspierać innowacje w tej materii poprzez naszą inteligentną, bezpieczną łączność” - oznajmił Jamie Barnett wiceprezes RigNet.

AOPS C-Power można wdrożyć w kilku scenariuszach. Jest odpowiedzią na szerokie zapotrzebowanie rynku: od spełniania potrzeb czujników podmorskich o niskim poborze mocy i wymaganej przepustowości, po pojazdy podwodne wymagające ładowania i zdalnego sterowania oraz kontroli, które wymagają więcej niż kilowat mocy, magazynowania energii i przepustowości 300 Mb/s.

W dalszej części 2021 roku RigNet będzie jednym z partnerów C-Power podczas demonstracji AOPS SeaRAY prowadzonej we współpracy z Departamentem Energii Stanów Zjednoczonych (DOE) i Marynarką Wojenną Stanów Zjednoczonych.

Technologia zostanie wdrożona w Navy's Wave Energy Testing Site (WETS), zlokalizowanym w pobliżu bazy piechoty morskiej na Hawajach na wyspie Oahu na Hawajach.

SeaRAY AOPS w WETS to zakotwiczona konfiguracja składająca się z konwertera energii fal powierzchniowych, kabla do transmisji danych i zasilania oraz jednostki bazowej na dnie morskim, zapewniającej 50 kWh magazynowanej energii.

SeaRAY został opracowany w ramach programu badawczo-rozwojowego sponsorowanego przez DOE.

GEOFUSION_790x140
ned_project_390x100
Atlas_Copco_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 35362,00 $ tona 1,22% 17 wrz
 Cynk 3109,00 $ tona 1,50% 17 wrz
 Aluminium 2914,00 $ tona 1,60% 17 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.