• <

Wynik wyszukiwania - "trzęsienie ziemi" - Wiadomości

Niewielkie tsunami zarejestrowano na obszarach położonych wzdłuż japońskiego wybrzeża Pacyfiku

Niewielkie tsunami zaobserwowano w niedzielę na obszarach wzdłuż japońskiego wybrzeża Pacyfiku po trzęsieniu ziemi o magnitudzie 7,7, które nawiedziło południowe Filipiny - podała japońska agencja meteorologiczna.
03.12.2023

W kilku krajach wydano ostrzeżenie przed tsunami, które może powstać po trzęsieniu ziemi na Filipinach

W rejonie wyspy Mindanao na Filipinach doszło w sobotę do silnego trzęsienia ziemi, o magnitudzie 7,5 - podało Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne.
02.12.2023

Szef MAEA: pierwsze zrzuty wody z elektrowni jądrowej w Fukushimie nie są groźne dla ludności

Pierwsze zrzuty wody z uszkodzonej w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami w 2011 roku elektrowni jądrowej w Fukushimie są zgodne z prognozami i nie powodują skutków radiologicznych dla ludności - oświadczył we wtorek dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Rafael Grossi.
29.08.2023

Nowa Zelandia. Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,2

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,2 zostało zarejestrowane w środę na Oceanie Spokojnym u południowych wybrzeży Nowej Zelandii, poinformował US Geological Survey (USGS).
31.05.2023

Silne trzęsienie ziemi w pobliżu Nowej Kaledonii, zagrożenie falami tsunami

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,7 nawiedziło w piątek rejon Wysp Loyalty, w pobliżu Nowej Kaledonii (południowo zachodni Pacyfik), poinformowała amerykańska Służba Geologiczna (USGS). Wydano ostrzeżnie przed falami tsunami.
19.05.2023

Trzęsienie ziemi na północy Polski wstrząsnęło Bornholmem

Trzęsienie ziemi na północy Polski wstrząsnęło mieszkańcami Bornholmu, wyspy leżącej w południowo-zachodniej części Morza Bałtyckiego, około 150 kilometrów od epicentrum. Informacje na ten temat podała duńska telewizja TV 2/Bornholm, powołując się na dane Państwowej Służby Geologicznej Danii i Grenlandii, które szacują magnitudę wstrząsów na 2,3 w skali Richtera.
14.05.2023

Silne trzęsienie ziemi pod dnem oceanu w pobliżu Nowej Zelandii

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 wystąpiło w poniedziałek pod dnem Oceanu Spokojnego w rejonie wysp Kermadec odległych o ok. 1000 km na północny wschód od Nowej Zelandii - poinformowała amerykańska Służba Geologiczna (USGS).
24.04.2023

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,1 w rejonie wysp Kermadec

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,1 nawiedziło w czwartek region wysp Kermadec w Nowej Zelandii - poinformowały amerykańskie służby geologiczne (USGS).
16.03.2023

Silne trzęsienie ziemi w Chorwacji

W czwartek w okolicach wyspy Krk w Chorwacji odnotowano trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,5 - poinformowało Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne. Chorwackie służby sejsmologiczne oceniły następnie magnitudę wstrząsów na 4,8 w skali Richtera.
16.02.2023

Pożar w Iskenderun ugaszony, wracają operacje morskie

Administracja morska Turcji poinformowała, że pożar w terminalu kontenerowym Iskenderun został całkowicie ugaszony i port wznawia operacje.
10.02.2023

Powódź nawiedziła miasta zniszczone w wyniku niedawnego trzęsienia ziemi

Zaledwie kilka dni po tym, jak potężne wstrząsy uderzyły w część południowej Turcji, powodując zniszczenia w wielu miastach, odnotowano powodzie spowodowane podnoszeniem się poziomu morza, poinformowała w czwartek stacja SkyNews.
10.02.2023

Amerykański lotniskowiec w gotowości do akcji ratunkowej w Turcji

W środę 8 lutego rząd USA ogłosił, że okręt USS George H.W. Bush (CVN-77) będzie przebywał na Morzu Śródziemnym, w pobliżu Turcji, aby zapewnić wszelką pomoc państwu dotkniętemu niszczycielskim trzęsieniem ziemi.
09.02.2023

Hiszpania wysyła cztery okręty na pomoc Turcji

Do hiszpańskiej jednostki ratunkowej już udzielającej pomocy ofiarom poniedziałkowego trzęsienia ziemi w Turcji dołączyły w środę cztery okręty marynarki wojennej, które do tej pory brały udział w manewrach na Morzu Śródziemnym.
08.02.2023

W porcie w Iskenderun, leżącym na terenie dotkniętym trzęsieniem ziemi, drugi dzień trwa pożar

W porcie w Iskenderun, leżącym na terenie dotkniętym trzęsieniem ziemi, drugi dzień trwa pożar
07.02.2023

[WIDEO] Duży pożar w tureckim porcie Iskenderun

W śródziemnomorskim porcie Iskenderun w południowej Turcji wybuchł w poniedziałek duży pożar - podała agencja Reuters, powołując się na świadków, którzy twierdzili, że wysoko w powietrzu unosiła się chmura czarnego dymu.
06.02.2023

Trzęsienie ziemi na greckiej wyspie Morza Egejskiego. Wstrząsy odnotowano też w Atenach

W środę na położonej na Morzu Egejskim greckiej wyspie Eubea - po grecku Evia - odnotowano trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,9. Wstrząsy były też odczuwalne w Atenach - poinformowała agencja Reutera.
28.12.2022

Bogata w złoża gazu Holandia jest zmuszona do importowania surowca zza granicy

Pomimo posiadania największych w Europie złóż, kraj musi importować ten surowiec. Wydobycie z Groningenveld w północnej prowincji Groningen zostało zredukowane ze względu na osiadanie gleby nad polem i trzęsienia ziemi.
17.12.2022

Silne trzęsienie ziemi w rejonie Wysp Salomona

Amerykańska Służba Geologiczna (United States Geological Survey, USGS) poinformowała o silnym trzęsieniu ziemi o magnitudzie blisko 7 stopni, które nawiedziło we wtorek archipelag Wysp Salomona, położony w południowo zachodniej części Oceanu Spokojnego. Wydano ostrzeżenie przed falami tsunami.
22.11.2022

Po wybuchu wulkanu na Tonga wzrósł poziom wód u wybrzeży Portugalii i Hiszpanii

Poziom wód u wybrzeży Hiszpanii i Portugalii podniósł się w niektórych miejscach nawet o 50 cm z powodu sobotniej erupcji podwodnego wulkanu w pobliżu pacyficznego państwa Tonga. To skutek tzw. meteotsunami, które dało o sobie znać nawet na Balearach na Morzu Śródziemnym.
18.01.2022

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2 na Haiti; są ofiary; wydano ostrzeżenie przed tsunami.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2 nawiedziło w sobotę rano zachodnią część Hait. Są ofiary śmiertelne. Władze wydały ostrzeżenie przed tsunami - podały amerykańskie służby geologiczne (USGS).
14.08.2021

USA. Trzęsienie ziemi o magnitudzie 8,2 u wybrzeży Alaski; wydano ostrzeżenie o tsunami

Do trzęsienia ziemi o magnitudzie 8,2 doszło w środę wieczorem (czasu miejscowego) na Oceanie Spokojnym ok. 90 km na południe od wybrzeża stanu Alaska - poinformowały amerykańskie służby geologiczne USGS. Wydano ostrzeżenie przed tsunami na obszarach przybrzeżnych, eksperci oceniają, że ewentualna fala mogłaby również dotrzeć na Hawaje.
29.07.2021

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1 w pobliżu stolicy kraju Suvy

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1 nawiedziło w sobotę o świcie archipelag Fidżi na południowym Pacyfiku - poinformowała amerykańska służba geologiczna (USGS). Nie ma informacji o ewentualnych ofiarach czy zniszczeniach.
03.07.2021

10 lat od katastrofy nuklearnej w Fukushimie

11 marca 2011 roku nastąpiło trzęsienie ziemi o magnitudzie 9, które wywołało 10-metrową falę tsunami. Skutkiem powstałego tsunami i trzęsienia ziemi u północno-wschodniego wybrzeża kraju, była największa katastrofa nuklearna na świecie od czasów awarii Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej w 1986 roku.
11.03.2021

Trzęsienie ziemi w Cieśninie Tatarskiej na Oceanie Spokojnym

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 nawiedziło w sobotę Daleki Wschód Rosji. Epicentrum wstrząsów znajdowało się w Cieśnienie Tatarskiej na Oceanie Spokojnym, która oddziela wyspę Sachalin od Azji - podało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC).
16.01.2021

Poważne trzęsienie ziemi w Chorwacji

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 nawiedziło we wtorek Chorwację. Ognisko wstrząsów znalazło się niedaleko Zagrzebia, na głębokości 10 km - wynika z danych niemieckiego ośrodka geologicznego GFZ. Jak dotąd nie ma informacji o ofiarach.
29.12.2020

Trzęsienie ziemi u wybrzeży Turcji

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,5 zarejestrowano dzisiaj u wybrzeży Turcji w pobliżu Zatoki Antalya na Morzu Śródziemnym - poinformowały tureckie służby geologiczne. Nie ma na razie informacji o ofiarach, bądź zniszczeniach.
05.12.2020

Silne trzęsienie ziemi na Morzu Egejskim; są ofiary

Silne trzęsienie ziemi o magnitudzie, według różnych źródeł, od 6,6 do 7, nawiedziło dzisiaj Morze Egejskie i było odczuwalne na zachodzie Turcji i w Grecji - podały lokalne i międzynarodowe służby geologiczne. W Turcji władze informują o czterech zabitych i 120 rannych.
30.10.2020

Trzęsienie ziemi nawiedziło Alaskę - możliwe tsunami

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,5 nawiedziło w poniedziałek Wyspy Aleuckie w stanie Alaska - podały amerykańskie służby geologiczne USGS. Wydano ostrzeżenie przed tsunami dla Sand Point, Cold Bay i miasta Kodiak położonego na wyspie o tej samej nazwie.
20.10.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.