• <

Wynik wyszukiwania - "neutralność" - Wiadomości

Grupa Orlen ogłosiła politykę klimatyczną - celem osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2050 r.

Naszym celem jest osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2050 r. - przypomina m.in. dokument Polityka klimatyczna Grupy Orlen, który w czwartek opublikował koncern. Wskazano w nim, że motywem przewodnim zaktualizowanej strategii Grupy Orlen do 2030 r. jest transformacja energetyczna.
01.06.2023

Belgia. Badanie: farmy wiatrowe i elektrownie atomowe to najtańszy sposób na osiągnięcie neutralności klimatycznej w 2025 r.

Budowa nowych farm wiatrowych na Morzu Północnym oraz małych elektrowni jądrowych, to najtańszy sposób na neutralność klimatyczną Belgii do 2050 roku - wynika najnowszego raportu instytutu badawczego Energyville.
12.10.2022

Potencjał wodoru drogą do autonomizacji i neutralności emisyjnej polskiej energetyki. V Forum Wizja Rozwoju

Ogromny potencjał wodoru będzie jednym z kluczowych tematów poruszanych przez ekspertów V Forum Wizja Rozwoju – największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce. Wzrost cen paliw kopalnych oraz uniezależnianie się od rosyjskich surowców mogą znacznie przyspieszyć drogę Polski w kierunku wodorowego paliwa przyszłości. – To krok w stronę prawdziwej rewolucji energetycznej – mówi dr Andrzej Michalak, prezes Fundacji Wizja Rozwoju.
14.06.2022

Maersk wyznacza cel neutralności klimatycznej. Celem rozwój zielonych paliw

Jeden z liderów żeglugi kontenerowej A.P. Moller-Maersk, główny konsument produktów naftowych, zobowiązał się do osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych netto w całej swojej działalności do 2040 roku, czyli dekadę wcześniej niż zakładał pierwotnie.
16.01.2022

Rotterdam World Gateway współpracuje z Shell nad osiągnięciem neutralności emisyjnej

Rotterdam World Gateway (RWG) nawiązał współpracę z koncernem naftowym Shell, aby zrównoważyć emisje CO2 i stać się całkowicie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do 2024 roku.
04.11.2021

Cel osiągniecia przez Ørsted neutralności klimatycznej jest zgodny z wymaganiami naukowców

Duński potentat Ørsted jest pierwszą firmą energetyczną na świecie z długoterminowym, opartym na naukowych podstawach celem neutralności klimatycznej. Potentat wiatrowy chce zrealizować swoje ambicje do 2040 roku. Jego zamierzenia są zgodne z założeniami Porozumienia Paryskiego.
01.11.2021

Wielka Brytania potrzebuje więcej farm wiatrowych, aby osiągnąć neutralność klimatyczną

Jak przekonuje organizacja branżowa RenewableUK, tempo wydawania pozwoleń na realizację nowych projektów lądowych farm wiatrowych jest o połowę niższe od tego, które miałoby umożliwić skuteczne osiągnięcie celów polityki klimatycznej Wielkiej Brytanii.
27.10.2021

Strategia transformacji energetycznej i dążenie do neutralności klimatycznej. W listopadzie ważna konferencja

34. Konferencja Energetyczne EuroPOWER i 4. OZE POWER odbędzie się 17-18 listopada w formule hybrydowej: stacjonarnie w The Westin Warsaw Hotel oraz w formie transmisji online. Kluczowi przedstawiciele branży po raz drugi w tym roku spotkają się, aby dokonać podsumowania najbardziej aktualnych wyzwań i problemów dotyczących sektora energetycznego w Polsce.
12.10.2021

Cronimet PL wspiera neutralności pod względem redukcji emisji CO2

Na przełomie ostatnich paru lat zrealizowano kilka inwestycji wpływających na ograniczenie CO2 do atmosfery.
07.10.2021

World Bank: Amoniak i wodór najważniejszymi paliwami w drodze do neutralności węglowej

Amoniak i wodór to neutralnie węglowo paliwa morskie, które prawdopodobnie będą najważniejsze w przyszłości – wynika z nowej serii raportów wydanych przez Bank Światowy. Według nich obecnie te dwa zielone paliwa są „najbardziej obiecujące" dla światowej żeglugi.
20.04.2021

Neutralność klimatyczna wymaga gigantycznych inwestycji. Zielone technologie nie są jeszcze powszechnie dostępne

Osiągnięcie do 2050 roku przez Europę neutralności klimatycznej wymaga gigantycznych inwestycji, zwłaszcza w Polsce, która jest silnie uzależniona od wysokoemisyjnej energetyki – twierdzą eksperci. Siłą naszego kraju w obliczu polityki Zielonego Ładu może być zagospodarowanie branż, w których nie występuje silna konkurencja. Duże szanse upatrywane są w energetyce wodorowej, jednak na razie produkcja tego pierwiastka także jest wysokoemisyjna.
23.10.2020

Neutralność klimatyczna Chin kosztowałaby ponad 5 bln dolarów

Osiągnięcie przez Chiny neutralności pod względem emisji CO2 do 2060 roku, celu ogłoszonego niedawno przez przywódcę kraju Xi Jinpinga, wymagałoby inwestycji wartych ponad 5 bln dolarów, w tym w energie odnawialne – oceniła dziś firma doradcza Wood Mackenzie.
08.10.2020

Koło ratunkowe dla neutralności klimatycznej w Polsce – jeszcze nie jest za późno

Uniknięcie katastrofy klimatycznej wymaga natychmiastowego działania i jest kluczowym wyzwaniem XXI wieku. Analizę krytycznej sytuacji i konkretne rekomendacje dla gospodarki jak nie dopuścić do drastycznych zmian na Ziemi znajdziemy w najnowszym raporcie WWF „Zeroemisyjna Polska 2050”. Raport przedstawia diagnozę oraz rekomendacje dla sektorów budownictwa, energetyki, rolnictwa, leśnictwa i transportu. Opracowanie wskazuje nad czym od dziś można pracować, by zdążyć osiągnąć neutralność klimatyczną gospodarki do 2050 roku.
03.09.2020

Polska może osiągnąć neutralność klimatyczną w 2056 roku

Według optymistycznej wizji Polska mogłaby dojść do neutralności klimatycznej w 2056 r., ale w scenariuszu negatywnym może to być nawet rok 2067 – tak wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) „Czas na dekarbonizację”.
19.08.2020

Integracja sektorów energii w Polsce | Klucz do neutralności klimatycznej 2050

Przyszły miks energetyczny będzie zdominowany przez źródła odnawialne (OZE) o zerowych kosztach produkcji – farmy wiatrowe i fotowoltaikę. Obfitość taniej energii elektrycznej pozwoli na zastąpienie nią paliw kopalnych zarówno w ciepłownictwie jak i w transporcie. Efektywne zintegrowanie tych sektorów, w ramach jednego systemu energii, pozwoli na przezwyciężenie problemu, jakim jest zależność produkcji zmiennych OZE od warunków pogodowych.
28.07.2020

Morawiecki: budujemy nasz plan neutralności klimatycznej, tutaj nic się nie zmieniło

Budujemy nasz plan neutralności klimatycznej, tutaj w wyniku negocjacji na szczycie europejskim dotyczącym budżetu nic się nie zmieniło - powiedział we wtorek po powrocie z Brukseli premier Mateusz Morawiecki.
21.07.2020

Ekspert: transformacja Orlenu to krok w kierunku neutralności klimatycznej

Orlen oddał to, co oddać musiał, albo co było mało perspektywiczne i nisko marżowe. Kierunkiem jest produkcja energii elektrycznej i elektromobilność, co pozwoli osiągać cele neutralności klimatycznej - powiedział PAP Dawid Piekarz z Instytutu Staszica.
15.07.2020

Hołownia: zawetuję każdą ustawę, która będzie pogłębiać kryzys wodny i oddalać nas od neutralności klimatycznej do 2050 roku

Zawetuję każdą ustawę, która będzie pogłębiała kryzys wodny w Polsce i oddalała nas od osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku - zapowiedział w piątek niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia podczas spotkania z młodzieżą w Warszawie.
20.06.2020

Czołowy armator kontenerowy będzie współpracował z South Pole nad osiągnięciem neutralności węglowej

Mediterranean Shipping Company (MSC) współpracuje z dostawcą rozwiązań klimatycznych South Pole, aby opracować program neutralności węglowej MSC. Umowa wynika z podobnego programu wdrożonego w 2019 roku w wybranych krajach, który jest obecnie rozszerzany na cały świat.
15.06.2020

Timmermans o roli gazu w transformacji w stronę neutralności klimatycznej

Wiceszef KE Frans Timmermans poinformował w Brukseli, że gaz ziemny będzie odgrywał pewną rolę w transformacji Unii Europejskiej w kierunku neutralności klimatycznej. Podkreślił, że KE podtrzymuje swój cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.
28.05.2020

Norwescy armatorzy chcą osiągnąć neutralność węglową do 2050 roku

Norwescy armatorzy realizują ambitny plan, aby cała norweska flota była neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku.
20.05.2020

Posłowie opozycji chcą informacji premiera nt. braku poparcia celu neutralności klimatycznej UE do 2050

Uzupełnienia porządku obrad o informację premiera Mateusza Morawieckiego nt. efektów decyzji o braku poparcia dla celu neutralności klimatycznej UE do 2050, a także informacji koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego nt. szefa NIK Mariana Banasia - domagali się w czwartek posłowie opozycji.
19.12.2019

Przyjęto rezolucję PE dot. transportu morskiego i neutralności klimatycznej

W przyjętej w czwartek rezolucji PE wezwał państwa UE, aby podczas konferencji klimatycznej ONZ w Madrycie Unia zobowiązała się do osiągniecia neutralności klimatycznej do 2050 r.
28.11.2019

Szymański dla DGP: musimy mieć własny scenariusz neutralności klimatycznej

Musimy mieć własny scenariusz neutralności klimatycznej, a także gwarancje, że ta polityka będzie zbieżna z naszymi interesami - mówi dla "Dziennika Gazeta Prawna" wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich Konrad Szymański.
15.11.2019

UE przedstawi plan dotyczący neutralności klimatycznej

UE powinna przedstawić plan dojścia do neutralności klimatycznej przed zatwierdzeniem budżetu na lata 2021-2027 - powiedział PAP minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że w nowej perspektywie Polska będzie inwestowała w zmniejszenie emisyjności gospodarki.
10.11.2019

Debata PAN i ONZ o klimacie: neutralność klimatyczna wymaga społecznej akceptacji

Aby zatrzymać globalne ocieplenie, musimy zredukować emisję CO2 - mówili w Warszawie naukowcy podczas debaty PAN i ONZ o klimacie. Wiceminister środowiska Michał Kurtyka odparł, że dojście do neutralności energetycznej byłoby cywilizacyjną zmianą, która wymaga społecznej akceptacji.
23.10.2019

Polska blokuje europejskie dążenia do neutralności klimatycznej – kolejna stracona szansa dla świata

W czwartek, w wyniku sprzeciwu Polski, Węgier, Czech i Estonii, Rada Europejska nie przyjęła jednoznacznego celu dojścia przez Unię Europejską do zeroemisyjnej gospodarki w 2050 roku. W kontekście rosnącego zagrożenia zmianą klimatu, pełnienia przez Polskę funkcji Prezydencji Konwencji Klimatycznej i masowych nacisków społecznych, zablokowanie porozumienia jest kuriozalne i szkodliwe dla naszego zdrowia, bezpieczeństwa i dobrobytu. Brak tego celu znacznie osłabia mandat Unii Europejskiej w globalnej polityce klimatycznej podczas
21.06.2019

UE: Zapisy ws. neutralności klimatycznej do 2050 r. zablokowane m.in. przez Polskę

Zapisy wniosków końcowych ze szczytu, które mówiły o dojściu UE do neutralności klimatycznej do 2050 r., zostały zablokowane przez Polskę i kilka innych państw unijnych.
21.06.2019

Neutralność klimatyczna UE do 2050 r. w projekcie decyzji na szczyt

W projekcie wniosków na szczyt, które mają zostać przyjęte w czwartek przez unijnych przywódców, znalazł się cel dojścia do neutralności klimatycznej w 2050 r. - wynika z dokumentu, który widziała PAP.
20.06.2019

Kanał Panamski zrobił zdecydowany krok w stronę neutralności węglowej

Zarząd Kanału Panamskiego (ACP) ulepszył swój Green Connection Environmental Recognition Program, który rozpoznaje statki, które spełniają najwyższe normy środowiskowe.
21.05.2019

Maersk rozpoczął testy biopaliw. To początek drogi koncernu ku osiągnięciu neutralności węglowej

A.P. Moller-Maersk A/S planuje przeprowadzić największy w historii test biopaliw. Ma to pomóc w obniżeniu emisji koncernu oraz osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku.
24.03.2019

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.