• <

Wynik wyszukiwania - "komunikacja" - Wiadomości

Jest umowa na dokumentację projektową dróg łączących Port Zewnętrzny z Drogą Czerwoną

Zarząd Morskiego Portu Gdynia podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej połączenia drogowego między projektowanymi Portem Zewnętrznym i Drogą Czerwoną.
23.01.2024

Dostęp do Internetu na morzu wyzwaniem dla sił zbrojnych. Niemiecka Marynarka Wojenna wdraża nowe technologie

Cyfryzacja i automatyzacja technologii morskich wiąże się z zapewnieniem niezakłóconej komunikacji i wymiany danych na okrętach znajdujących nierzadko setki mil morskich od brzegu. Stąd Deutsche Marine testuje systemy w celu zapewnienia lepszej komunikacji między okrętami oraz w perspektywie morze - ląd.
12.12.2023

Chiński koncern państwowy chce zbudować tunel między Rosją a Krymem

Rosyjskie i chińskie firmy prowadzą rozmowy na temat budowy tunelu łączącego Rosję z Krymem, a chiński państwowy koncern budowlany wyraził chęć uczestnictwa w projekcie - podał w piątek "Washington Post", powołując się na korespondencję przechwyconą przez ukraińskie służby.
24.11.2023

Port Gdynia. Inwestycje w kolej zwiększają wydajność transportu towarowego

Rozwój infrastruktury kolejowej gdyńskiego portu ma wpłynąć na wydajność transportu oraz poprawić bezpieczeństwo na jego obszarze. W obliczu rosnących przeładunków Portu Gdynia kluczowe dla gospodarki państwa stało się zapewnienie mu również właściwej przepustowości poprzez zwiększony udział kolei w transporcie lądowym.
21.09.2023

Hanzevast Shipping rozwija współpracę z Castor Marine w zakresie rozwoju łączności na statkach

Operator masowców i inwestor Hanzevast Shipping BV oraz holenderski dostawca morskiej infrastruktury IT i SatCom Castor Marine zakończyli odnawianie wszystkich pokładowych systemów komunikacji IT na statkach Hanzevast Hanze Gdańsk, Hanze Gendt, Hanze Genua i Hanze Göteborg. Wszystkie cztery jednostki są teraz w pełni sprawne, a załoga jest wspierana przez biuro obsługi Castor Marine.
16.05.2023

Rosyjska flota prowadzi działania szpiegowskie dot. podwodnych linii telekomunikacyjnych

Wraz z wybuchem wojny na Ukrainie zwiększyła się obecność rosyjskich okrętów wojennych, prowadzących działania szpiegowskie dotyczące podwodnych linii telekomunikacyjnych, służących do przesyłu internetu - podała w czwartek telewizja CNN Portugal.
04.05.2023

Marynarka Wojenna Hiszpanii patroluje morskie linie teleinformatyczne, wokół których nasiliła się obecność Rosjan

Krajowy Departament ds. Bezpieczeństwa w Madrycie (DSN) poinformował, że hiszpańskie siły zbrojne nasiliły patrole w rejonie położonych na wodach Atlantyku i Morza Śródziemnego linii teleinformatycznych, wokół których nasiliła się obecność rosyjskich okrętów wojennych
21.04.2023

Prezydent: komunikacja i transport to fundament bezpieczeństwa regionu

Kwestie komunikacji i transportu są fundamentalne dla bezpieczeństwa mieszkańców poszczególnych krajów oraz całego regionu - podkreślił we wtorek prezydent Andrzej Duda. Zwrócił ponadto uwagę, że dobrze rozwinięta infrastruktura wpływa na rozwój gospodarczy.
14.02.2023

Mitsui O.S.K. Lines zainstaluje na statkach telekomunikacyjny system satelitarny od Elona Muska

Japoński armator planuje przetestować wykorzystanie usługi komunikacji satelitarnej Starlink, oferowanej przez należącą do Elona Muska firmę Space Exploration Technologies Corp. (SpaceX), na eksploatowanych przez siebie jednostkach morskich.
12.12.2022

Coraz więcej nowych torów na szlakach wiodących do portów Szczecin i Świnoujście

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są w trakcie realizacji inwestycji, której celem jest poprawa dostępu kolejowego do portów w Szczecinie i Świnoujściu. Dotychczas ułożono już blisko 50 km nowych torów z zaplanowanych 100 km. Inwestycja umożliwi przewóz większej ilości towarów z i do obu portów.
25.05.2021

Bezpieczny i indywidualny transport dla branży morskiej

Berlin Transfer 24 to kameralna firma ze Szczecina zajmująca się szeroko rozumianym przewozem osób, w tym Vip Transport i Martime Service.
01.01.2021

12 mln euro dla konsorcjum, w skład którego wchodzi CPK

CPK weszło w konsorcjum z lotniskiem m.in. w Rzymie i Kopenhadze i otrzymuje 12 mln euro na rozwój technologii smart city, związanej z niskoemisyjnymi lotniskami - wskazał dziś wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała.
13.10.2020

Alphatron Marine Poland Sp. z o.o.

alphatron marine,alphabridge,jrc,japan radio company,sailor,jotron,tron,yokogawa,wempe,intellian,inmarsat,autopilot,gmdss,gps,dgps,fleet broadband,fbb,żyrokompas,nawigacja,elektronawigacja,radionawigacja,ecdis,navtex,radar,skaner,gyro,vdr,svdr,ais,echosonda,sonar,log,telefon satelitarny,łączność satelitarna,elektronika morska,łączność morska,radiokomunikacja,dsc,epirb,radiopława,sart,public addresser,rozgłośnia,PAGA,wiatromierz,antena,przeglądy radiowe,apt,coc,mf/hf,vhf,uhf,radio,mostek zintegrowany,bateria,baterie,zwalniak,hru,zegar

ENAMOR Sp. z o. o.

ENAMOR jest polskim producentem i dostawcą nowoczesnych układów elektroniki, nawigacji i automatyki okrętowej oraz usług serwisowych i projektowych.
elektronika,symulator,symulatory,nawigacja,automatyka morska,automatyka lotnicza,serwis,R&D,prace badawczo- rozwojowe,systemy elektroniki,systemy nawigacji,automatyka okrętowa,systemy satelitarne,radiokomunikacja,łączność wewnętrzna,systemy napędu,termokalibrator,VSAT,FBB,radar,ECDIS,WECDIS,GPS,DGPS,RTK,Echosonda,Log,Żyrokompas,AIS,WAIS,LRIT,SSAS,BNWAS,GMDSS,Inmarsat,VHF,MF,HF,Wartsila,Marlink,Jotron AS,Primar,Interschalt Maritime Systems,R2Sonic,Klein Mind,Sonardyne,Gavia,Flir,SevenCs,Raython Anschuetz,Furuno,Trimble,Sealite,Eaton,KODEN,Caris,Hatteland,Lambrecht,Gill,Intelian,Cobham,Sailor,KVH,NABTESCO MARINE,Navis Engineering,Netwave Systems B.V.,Danelec,Skipper Electronics AS,Ben Marine,WinGD,Cryptomind,THALES,ELAC,Raytheon Company

ESCORT Sp. z o.o.

Pomiary hydrograficzne, pomiary batymetryczne, batymetria satelitarna, wynajem jednostek, szkolenia, hydrografia, poszukiwania sonarowe, statek badawczy, wypożyczenie sprzętu hydrograficznego,
elektronika morska ,nawigacja morska ,komunikacja morska ,sonary ,echosondy ,monitoring podwodny ,sondaże batymetryczne ,poszukiwania podwodne ,badania podwodne ,telefony satelitarne ,Pomiary hydrograficzne ,pomiary sonarowe

Navteam Polska Sp. z o.o.

elektronika morska,nawigacja morska,komunikacja morska

TB TELECOM SP. Z O.O.

telekomunikacja

Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gdańsku

instytut łączności,telekomunikacja,teleinformatyka,radiokomunikacja morska,ekspertyzy techniczne,urządzenia

R.N.X. Sp. z o. o.

RNX - radiokomunikacja i nawigacja morska
elektronika morska,nawigacja,nawigacja morska,radiokomunikacja,oprogramowanie morskie,elektronawigacja,rnx,RNX,

KARCZ Polska

radiokomunikacja,nawigacja,elektronika

ELSON

Elektronika, Nawigacja, Łączność, Zabezpieczenia
elektronika morska,nawigacja morska,komunikacja morska,urządzenia nawigacyjne,antena AIS,radar,rozgłośnia okrętowa,

Dziękujemy za wysłane grafiki.