• <

Wynik wyszukiwania - "Marcin Ociepa" - Wiadomości

Digital Baltic: Podsumowanie konferencji

Konferencja, która odbyła się 27 czerwca w Bibliotece Akademii Marynarki Wojennej Gdyni wskazała na rosnące zainteresowanie zauważaną i rosnącą rolą Morza Bałtyckiego w zakresie bezpieczeństwa, jak i jego umiejscowienia w sferze cyfrowej. Prelegenci reprezentujący kadrę sił zbrojnych, władze administracyjne, przedsiębiorstwa oraz ośrodki naukowe zaprezentowali szereg opinii, w tym propozycji dalszego rozwijania tematu.
28.06.2023

Digital Baltic: Nowa przestrzeń odstraszania - perspektywy bezpieczeństwa Morza Bałtyckiego

Pierwszy panel konferencji "Digital Baltic - Towards common security" poruszał temat zmian w geopolityce regionu wraz z akcesem Finlandii i Szwecji do NATO. Zmiana oznacza, że choć z jednej strony Bałtyk stanie się niejako morzem wewnętrznym sojuszu nie będzie to jednocześnie oznaczało, że znikną wszelkie niebezpieczeństwa. Tym samym potrzeby jego ochrony oraz utrzymywania na nim sił morskich nie znikną.
27.06.2023

Wiceminister MON: nie będzie bezpiecznego Bałtyku, jeśli nie będzie bezpiecznej północy

Nie będzie bezpiecznego Bałtyku, jeśli nie będzie bezpiecznej północy - przekonywał wiceminister MON Marcin Ociepa w trakcie międzynarodowej konferencji "Digital Baltic - Towards common security" organizowanej w Gdyni. Jego zdaniem kraje znajdujące się wokół Morza Bałtyckiego powinny pokazać swoją współpracę i stworzyć przewagę konkurencyjną.
27.06.2023

W murach AMW podsumowano plany rozwoju technologii morskich i obronności państwa

W Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni odbyła się odprawa koordynacyjna podsumowująca realizację projektów związanych z domeną morską. Była to okazja do spotkania przedstawicieli władz z instytucjami związanymi z bezpieczeństwem państwa, wyższej kadry dowódczej polskiej Marynarki Wojennej oraz środowiska akademickiego.
01.03.2023

Marynarka Wojenna chce dwa Delfiny

Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa poinformował, że Marynarka Wojenna zamierza pozyskać dwa okręty rozpoznania radioelektronicznego Delfin. Umowa w tej sprawie jest procedowana.
14.10.2022

W Gdyni powstało supernowoczesne laboratorium Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej

Przy ul. Dickmana w Gdyni zainaugurowano działalność nowoczesnego laboratorium Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej (OBR CTM).
14.10.2022

Forum Bezpieczeństwa Morskiego: rośnie rola Bałtyku i polskiej Marynarki Wojennej

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę i planowanym rozszerzeniem NATO o Finlandię i Szwecję, rośnie rola Bałtyku i polskiej Marynarki Wojennej - uważają uczestnicy Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa zorganizowanego w środę w Warszawie.
22.06.2022

Hydromech - sprawdzeni w boju. Firma od realizacji wymagających projektów wojskowych

Projekty na potrzeby polskiego wojska były jednym z tematów wtorkowej (11 maja) konferencji w siedzibie firmy Hydromech w Lublewie Gdańskim. Udział w niej wzięli przedstawiciele firmy, Ministerstwa Obrony Narodowej oraz lokalni samorządowcy. – Chcemy wykorzystać lokalny potencjał i dać pracę specjalistom. Nasza firma jest gotowa na wyspecjalizowaną współpracę – mówi prezes Karina Gronkowska.
13.05.2021

MON i Sieć Badawcza Łukasiewicz: umowa dot. rozwijania projektów na rzecz modernizacji armii

Zależy nam na tym, żeby proces modernizacji Wojska Polskiego przebiegał płynnie, by wykorzystać na jej rzecz potencjał polskich ośrodkowo badawczych - mówił w piątek szef MON Mariusz Błaszczak. Zaznaczył, że umowa pomiędzy MON a Siecią Badawczą Łukasiewicz daję do tego podstawę.
31.07.2020

Minister Gróbarczyk: żegluga śródlądowa musi wrócić na polskie rzeki

Żegluga śródlądowa musi wrócić na polskie rzeki - powiedział na otwarciu II Kongresu Żeglugi Śródlądowej minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
18.09.2019

Ponad 1,2 mld złotych na inwestycje wodne w opolskim

Ponad 1,2 mld złotych przeznaczyły Wody Polskie na inwestycje związane z województwem opolskim - poinformował na konferencji prasowej w Opolu wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa.
18.09.2019

Ociepa: najważniejszym wyzwaniem utrzymanie 3-4 proc. wzrostu gospodarki

Najważniejszym wyzwaniem dla rządu jest utrzymanie 3-4 proc. wzrostu gospodarczego w najbliższej dekadzie - powiedział w czwartek wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa. Jesteśmy przygotowani na to, że będzie spowolnienie - dodał.
25.07.2019

UE/Ociepa: Polska wraz z UE chce nakłonić USA do odblokowania WTO

Polska opowiada się za jednomyślnością w UE, jeśli chodzi spory z USA ws. Światowej Organizacji Handlu (WTO) oraz o rozmowy handlowe z tym krajem - oświadczył w poniedziałek w Brukseli wiceszef resortu przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa.
27.05.2019

Francja: Minister Przydacz o aktywnej roli Polski w OECD

Wiceszef MSZ Marcin Przydacz, który uczestniczył w Paryżu w sesji OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju), poświęconej zarządzaniu tą organizacją, wysoko ocenił aktywną rolę Polski w jej pracach.
23.05.2019

Morawiecki otworzył polskie centrum lobbingowe w Brukseli i zapowiedział dbanie o MŚP

Chcemy mieć mocne mechanizmy wpływania na prawodawstwo w UE; będziemy patrzeć na legislację przez pryzmat małych i średnich firm - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia Business & Science Poland, polskiego centrum lobbingowego w Brukseli.
16.05.2019

Brexit negatywnie wpłynie na rynki finansowe, również krajów trzecich

Z punktu widzenia instytucji finansowych, Londyn był kluczowym rynkiem w Europie. Brexit stawia pod znakiem zapytania tę pozycję – powiedział dr Hubert Janiszewski, wiceszef rady nadzorczej Deutsche Bank Polska podczas debaty „Przyszłość stosunków UE i Wielkiej Brytanii” w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
14.05.2019

MPiT: Spotkanie ministrów ds. unijnego handlu z udziałem wiceministra Ociepy

Reforma WTO oraz dyskusja o przyszłości relacji handlowych pomiędzy UE a USA – to główne tematy nieformalnego spotkania ministrów ds. handlu UE, na którym nasz rząd będzie reprezentował wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa - poinformowało w czwartek MPiT.
21.02.2019

MPiT uruchomiło symulator brexitowy dla przedsiębiorców

Aby pomóc polskim przedsiębiorcom w przygotowaniu się do brexitu MPiT uruchomiło interaktywny przewodnik z informacjami nt. przewidywanych regulacji dla danego sektora, które pojawią się w chwili wyjścia Wielkiej Brytanii z UE - mówił w czwartek wiceszef resortu Marcin Ociepa.
24.01.2019

Ociepa: Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości zostanie powołana w I kwartale tego roku

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości zostanie powołana w I kwartale tego roku - powiedział w środę wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa. Dodał, że jej siedzibą nie będzie Warszawa.
23.01.2019

PIE: 183 mld euro zyskałaby unijna gospodarka, gdyby usunięto przeszkody w handlu towarami

Gospodarka UE zyskałaby 183 mld euro, gdyby usunąć przeszkody w handlu towarami; to równowartość 1,2 proc. unijnego PKB - wynika z zaprezentowanego w środę raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego "Protekcjonizm gospodarczy w Unii Europejskiej".
23.01.2019

Ociepa: Wkrótce uruchomimy symulator brexitowy dla przedsiębiorców

Wkrótce uruchomimy symulator brexitowy dla polskich firm, gdzie każdy przedsiębiorca będzie mógł uzyskać informacje nt. przewidywanych regulacji dla swego sektora, które pojawią się w chwili wyjścia Wielkiej Brytanii z UE - powiedział PAP wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa.
15.12.2018

Sejm za ustawą o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości

Sejm uchwalił w piątek ustawę o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, która ma pomóc polskiej gospodarce w dostosowaniu się do wyzwań związanych z czwartą rewolucją przemysłową.
14.12.2018

PARP: startuje Akademia Menadżera Innowacji dla firm chcących zwiększyć konkurencyjność

Firmy, które chcą zwiększyć innowacyjność i konkurencyjność na rynku czy nauczyć się nowoczesnego zarządzania oraz wdrażania innowacji mogą zgłaszać się do programu „Akademia Menadżera Innowacji" - poinformowała w środę Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
12.12.2018

MPiT: Jest porozumienie o strategicznej współpracy gospodarczej w obszarze Przemysłu 4.0

Resort przedsiębiorczości i polskie spółki Grupy Bosch podpisały porozumienie o strategicznej współpracy gospodarczej w obszarze Przemysłu 4.0 - poinformowało w środę Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.
29.11.2018

W MPiT o Brexicie z przedsiębiorcami

Jakie konsekwencje dla polskich przedsiębiorców będzie miał brexit i jak najskuteczniej się do niego przygotować – o tym dziś rozmawiali przedsiębiorcy z ekspertami rządowymi z resortów - przedsiębiorczości i technologii, spraw zagranicznych oraz finansów. Spotkanie, które miało formułę warsztatową odbyło się w MPiT.
23.11.2018

Projekt ustawy o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości do dalszych prac w sejmowej podkomisji

Sejmowa Komisja Gospodarki i Rozwoju powołała we wtorek podkomisję, która zajmie się rządowym projektem ustawy o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, mającej pomóc polskiej gospodarce w dostosowaniu się do wyzwań związanych z czwartą rewolucją przemysłową.
21.11.2018

Pisula: Chciałbym, by wymiana handlowa między Polską a ZEA wzrosła w 2019 r. do 1 mld dol.

Chciałbym, by wymiana handlowa między Polską a ZEA wzrosła w przyszłym roku do 1 mld dol. - mówił w czwartek podczas Polsko-Emirackiego Forum Biznesowego szef PAIH Tomasz Pisula. Dodał, że szansą dla naszych firm jest ekspansja na tamtejszym rynku energii odnawialnej czy transportu.
08.11.2018

H.Cegielski-Poznań S.A wyda 70 mln zł na rozbudowę i modernizację

70 mln zł planuje wydać na rozbudowę i modernizację H.Cegielski-Poznań S.A (HCP). Spółka podkreśliła, że obecne inwestycje w park maszynowy są największe od niemal dwóch dekad; mają się przełożyć na zwiększenie potencjału produkcyjnego i wzrost liczby klientów.
05.11.2018

Ociepa: W Polsce kwestia odpowiedzialnego rozwoju została podniesiona do rangi rządowego dokumentu

W Polsce kwestia odpowiedzialnego rozwoju została podniesiona do rangi rządowego dokumentu - mówił we wtorek wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa. Podkreślił, że Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju mocno kładzie nacisk na cele zrównoważonego rozwoju wyznaczone przez ONZ.
23.10.2018

PARP zbiera opinie od przedsiębiorców na temat Konstytucji Biznesu

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości skrzętnie odnotowuje i bierze pod uwagę ankiety, w których przedsiębiorcy oceniają zmiany wdrażane w ramach Konstytucji Biznesu - zapewniła wiceprezes PARP Małgorzata Oleszczuk podczas środowego spotkania z przedstawicielami tarnowskich firm.
11.10.2018

Ociepa: Brexit oznacza dla polskich przedsiębiorców zmianę

Brexit oznacza zmianę dla unijnych i polskich firm; niekoniecznie katastrofę, raczej nowe otwarcie - powiedział PAP wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa. Według niego może być też pewnym impulsem do podjęcia przez Polaków mieszkających na Wyspach decyzji o powrocie.
28.09.2018

Komisja cyfryzacji: Polskie firmy potrzebują wsparcia na unowocześnienie

Polskim firmom potrzebne jest wsparcie, by mogły stawić czoło wyzwaniom transformacji cyfrowej i automatyzacji, apelowali dyskutanci na wtorkowym posiedzeniu Komisji Cyfryzacji, gdzie MPiT prezentowało posłom koncepcję Polskiej Platformy Przemysłu 4.0.
25.09.2018

Wiceminister Ociepa: Konstytucja biznesu wymaga zmiany myślenia

Konstytucja biznesu wymusza nie tylko zmiany w przepisach, ale i w mentalności urzędników, którzy powinni nastawić się na pomoc przedsiębiorcom - powiedział w poniedziałek w Opolu Marcin Ociepa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.
10.09.2018

Wiceminister Ociepa: Skuteczne wdrożenie Konstytucji Biznesu wymaga zmiany mentalności

Skuteczne wdrożenie Konstytucji Biznesu wymaga zmiany mentalności, także po stronie administracji – mówił w poniedziałek w Rybniku wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa. Podkreślił, że nowe regulacje są „fundamentalną zmianą” w relacjach państwo-przedsiębiorca.
12.06.2018

Wiceminister przedsiębiorczości i technologii – Konstytucja Biznesu fundamentalną zmianą w relacji państwo – przedsiębiorca

Konstytucja Biznesu jest fundamentalną zmianą w postrzeganiu relacji państwo – obywatel, państwo –przedsiębiorca – zapewnił w czwartek na spotkaniu z przedsiębiorcami w Busku-Zdroju (Świętokrzyskie) wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa.
08.06.2018

Rewolucja przemysłowa, przyszłość Unii Europejskiej, innowacje w energetyce - kolejni goście przybliżają tematy 10. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Katowice, 25 kwietnia 2018 r. - Na liście potwierdzonych gości 10. edycji kluczowej debaty biznesowej w Europie Centralnej pojawiają się kolejne ważne osobistości. Przedstawiciele rządu, prezydenci miast, prezesi firm i naukowcy, deklarując swój udział, podkreślają ważkość tematów tegorocznej dyskusji. Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 14 - 16 maja 2018 roku w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku.
25.04.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.