• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024
mewo_2022
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Gaz-System: Nordycko-Bałtycki Korytarz Wodorowy ze statusem priorytetowego projektu UE

Nordycko-Bałtycki Korytarz Wodorowy ze statusem priorytetowego projektu inwestycyjnego UE - poinformował w piątek Gaz-System.

12.04.2024, 20:15
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Normalizacja żeglugi na Kanale Panamskim ma nastąpić do 2025 roku, o ile dopisze pogoda

Z racji na zbliżający koniec pory suchej w Ameryce Środkowej, Zarząd Kanału Panamskiego liczy na normalizacje w kwestii poziomu wody i możliwości zwiększenia liczby statków przemieszczających się przez tę istotną trasę morską. W oparciu o obecny i prognozowany poziom wody w jeziorze Gatun oraz w związku z operacyjną strategią wodną (OWS) wdrożoną przez zarząd oraz władze Panamy, stopniowo ma zwiększać się ilość oferowanych tranzytów. Od 25 marca jest to 27 dziennie, gdy jeszcze w lutym spadła do zaledwie 18.

12.04.2024, 14:39
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Saab i Damen nie mogą się pogodzić z porażką w przetargu na niderlandzką "Orkę". Pójdą na noże z Naval Group?

Po tym jak 15 marca holenderskie władze ogłosiły, że to francuski koncern Naval Group zbuduje okręty podwodne dla Królewskiej Marynarki Wojennej Holandii (Koninklijke Marine), nie brakuje burzliwych komentarzy wokół tej decyzji. Konsorcjum Saab-Damen, które było jednym z oferentów w przetargu, nie godzi się na takie rozwiązanie i wzywa do debaty politycznej w związku z tym.

12.04.2024, 13:34
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Subsea7 z kontraktem w Zatoce Meksykańskiej

Firma Subsea7 ogłosiła 12 kwietnia zawarcie z Talos Energy znacznego kontraktu na inwestycję Sunspear na obszarze Green Canyon Block 78 w Zatoce Meksykańskiej.

12.04.2024, 10:47
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Wiceminister Arkadiusz Marchewka zaprasza na Kongres Polskie Porty 2030 w Sopocie

W dniach 10-11 czerwca w hotelu Radisson Blu w Sopocie odbędzie się druga edycja ogólnopolskiej konferencji w całości skoncentrowanej na sektorze portów morskich – Kongres Polskie Porty 2030. Patronem honorowym wydarzenia jest Ministerstwo Infrastruktury. Pierwsza edycja Kongresu okazała się wielkim sukcesem i jedną z największych imprez gospodarczych w regionie. Zgromadziła ponad 500 uczestników oraz ponad 70 prelegentów. W tym roku zainteresowanie konferencją jest jeszcze większe. Spotkajmy się w Sopocie !

11.04.2024, 22:00
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Damen Naval podpisuje kolejny kontrakt z dostawcą wyposażenia dla belgijsko-holenderskich fregat

Damen Naval będzie współpracować z Hatenboer-Water w zakresie systemów wody słodkiej na pokładzie czterech fregat zwalczania okrętów podwodnych (Anti-Submarine Warfare, ASW), które Damen Naval buduje dla Holandii i Belgii. Dzięki temu kontraktowi Damen Naval po raz kolejny znalazł holenderskiego dostawcę dla wyjątkowego projektu, określanego niekiedy "niderlandzkim Miecznikiem".

11.04.2024, 13:08
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Westinghouse wybrało siedem polskich firm dla wsparcia budowy elektrowni jądrowej

Siedem polskich firm zostało wybranych przez Westinghouse do wsparcia budowy pierwszej elektrowni jądrowej na Pomorzu. Jak poinformował prezes Westinghouse Patrick Fragman, wybrane przedsiębiorstwa będą mogły budować poszczególne moduły bloków energetycznych.

09.04.2024, 22:29
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Ørsted i Cadeler podpisały umowę na statek instalacyjny do obsługi komponentów XXL dla morskich farm wiatrowych

Ørsted i Cadeler podpisały długoterminową umowę dzierżawy nowo wybudowanego statku instalacyjnego dla farm wiatrowych. Dzięki umowie Ørsted zabezpiecza dostępność statków instalacyjnych od pierwszego kwartału 2027 r. do końca 2030 r. na potrzeby nadchodzących projektów budowlanych.

09.04.2024, 20:07
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

USA rozbudują bazę morską w Papui-Nowej Gwinei

W obliczu zagrożenia ze strony Chin oraz ekspansji tego państwa na Oceanie Spokojnym, USA planują odnowić i rozbudować bazę sił morskich Lombrum, mieszczącą się na wyspie Los Negros w Papui-Nowej Gwinei. Aktualnie są rozważane różne projekty rozbudowy placówki, a koszt ma wynieść od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów dolarów.

09.04.2024, 19:25
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

PGE: konieczność restrukturyzacji i duże inwestycje w offshore i sieci dystrybucyjne

– Przed nami konieczność restrukturyzacji grupy, konieczność restrukturyzacji bazy aktywów oraz wydzielenia energetyki konwencjonalnej, żeby przygotować się na duże inwestycje w segmencie odnawialnym – zapowiada nowy prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej Dariusz Marzec, który objął stery w połowie marca br. Jak podkreśla, utrzymanie jej pozycji rynkowej wymaga szybkich działań i dużych, wielomiliardowych inwestycji, głównie w OZE i sieci dystrybucyjne. W tym kontekście strategiczne znaczenie ma jednak wydzielenie aktywów węglow

08.04.2024, 09:24
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.