• <
mewo_2022
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Dr Paweł Rozdżestwieński: Polscy lotnicy i marynarze walczyli już od pierwszej godziny operacji "Overlord"

6 czerwca 1944 r. lotnicy polskich dywizjonów RAF i marynarze uczestniczyli w lądowaniu sił alianckich w Normandii. "Choć polscy żołnierze nie uczestniczyli w pierwszej fazie walk na lądzie, polscy lotnicy i marynarze walczyli już od pierwszej godziny operacji +Overlord+" -powiedział PAP historyk dr Paweł Rozdżestwieński.

06.06.2024, 09:25
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Podczas czwartkowych ćwiczeń w Korei Północnej wystrzelono 18 rakiet balistycznych krótkiego zasięgu

Armia Korei Północnej podczas czwartkowych ćwiczeń wystrzeliła 18 rakiet balistycznych krótkiego zasięgu w ramach demonstracji swojej gotowości do przeprowadzenia uderzenia wyprzedzającego przeciwko Korei Południowej, jeśli zajdzie taka potrzeba - podały północnokoreańskie media państwowe.

31.05.2024, 06:27
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Korea Płd. i Japonia potwierdziły start rakiety Korei Płn.; lot zakończył się niepowodzeniem

Korea Płn. wystrzeliła "niezidentyfikowany pocisk" - przekazała armia Korei Płd. w poniedziałek, kilka godzin po tym, gdy Pjongjang poinformował Japonię, że przygotowuje się do wystrzelenia drugiego satelity szpiegowskiego. Lot rakiety zakończył się niepowodzeniem, co potwierdziła południowokoreańska agencja KCNA.

27.05.2024, 20:32
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Rekordowo długa obecność chińskich statków w tzw. strefie przyległej wokół spornych wysp

Japońska straż przybrzeżna poinformowała w poniedziałek o rekordowej, trwającej nieprzerwanie 185 dni z rzędu obecności chińskich jednostek w pobliżu kontrolowanego przez Japonię archipelagu Senkaku (chiń. Diaoyu).

27.05.2024, 15:15
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Przywódcy Japonii, Korei Płd. i Chin odbyli dwustronne spotkania

Premierzy Chin i Japonii przybyli do Seulu, aby wziąć w poniedziałek udział w pierwszym od niemal 5 lat trójstronnym szczycie z prezydentem Korei Południowej, który ma skupić się na kwestiach gospodarczych. W niedzielę przywódcy odbyli dwustronne rozmowy.

26.05.2024, 15:15
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Korea Północna powraca do prób z pociskami balistycznymi

Korea Północna wystrzeliła w piątek pocisk balistyczny w kierunku Morza Japońskiego - podała agencja Kyodo powołując się na informacje przekazane przez armię Korei Południowej. Seul nie podał żadnych dalszych szczegółów, w tym informacji o odległości, jaką pokonał pocisk - dodała agencja AP.

17.05.2024, 09:18
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Kim Yo Jong: manewry wojsk USA i Korei Płd. grożą "niebezpiecznym zamętem"

Kim Yo Jong, wpływowa siostra północnokoreańskiego przywódcy Kim Jong Una, oświadczyła, że seria manewrów wojsk USA i Korei Południowej "spycha bezpieczeństwo regionu w niebezpieczny zamęt". Dodała, że Pjongjang będzie nadal budować "przytłaczający i najpotężniejszy potencjał militarny" - przekazała w środę agencja KCNA.

24.04.2024, 06:21
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Korea Płd. nałożyła sankcje na rosyjskie podmioty współpracujące z Pjongjangiem

Władze Korei Południowej nałożyły we wtorek sankcje na dwie rosyjskie firmy pomagające obywatelom Korei Północnej w uzyskiwaniu zatrudnienia w Rosji, a także na statki z tego państwa, dostarczające północnokoreańską broń na potrzeby rosyjskiej armii - poinformowała agencja Yonhap.

02.04.2024, 10:34
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Minister obrony Korei Płd.: Korea Płn. nadal wysyła uzbrojenie do Rosji

Korea Północna wysłała od ubieglego roku ok. 7 tys. kontenerów z amunicją artyleryjską, pociskami rakietowymi oraz sprzętem wojskowym do Rosji w ramach pomocy dla tego kraju prowadzącego inwazję na Ukrainę na pełną skalę – powiedział w poniedziałek minister obrony Korei Południowej Szin Won Sik.

18.03.2024, 14:52
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Korea Północna przeprowadziła kolejny test rakiety balistycznej

Korea Północna przeprowadziła w poniedziałek test rakiety balistycznej – poinformowała armia Korei Południowej. W Seulu przebywa sekretarz stanu USA Antony Blinken, który uczestniczy tam w szczycie na temat demokracji.

18.03.2024, 06:12
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.