• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Ukraina planuje atak na most łączący Rosję z okupowanym Krymem

sg

21.04.2022 10:05 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Ukraina planuje atak na most łączący Rosję z okupowanym Krymem

Partnerzy portalu

Ukraina planuje atak na most łączący Rosję z okupowanym Krymem - GospodarkaMorska.pl
Most Krymski

„Jeśli pojawi się możliwość uderzenia na Most Krymski, łączący półwysep z Rosją, oczywiście to zrobimy” – zapowiedział w środę wieczorem sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Ołeksij Daniłow na antenie Radia NW. „Zaatakowalibyśmy już ten most, gdyby była na to szansa” – dodał.

12 kwietnia weteran walk w Donbasie i deputowany do Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy Roman Kostenko podkreślił w rozmowie z Radiem NW militarne znaczenie Mostu Krymskiego. „Byłoby dobrze, gdyby nasi partnerzy zapewnili nam takie dostawy uzbrojenia, które pozwoliłyby nam dosięgnąć do Mostu Krymskiego. Rozwiązałoby to wiele naszych problemów” – ocenił polityk.

Most Krymski, zbudowany w 2018 roku nad wodami Cieśniny Kerczeńskiej, łączy okupowany Półwysep Krymski z rosyjskim Krajem Krasnodarskim. Połączenie jest wykorzystywane przez Kreml do transportu żołnierzy i sprzętu wojskowego na Krym, a następnie na Ukrainę.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.