• <
gryfia_70lat

Zmiany kadrowe w dOB

ew

29.06.2018 11:45 Źródło: 3fo.wp.mil.pl

Partnerzy portalu

Zmiany kadrowe w dOB - GospodarkaMorska.pl

W czwartek, 28 czerwca, w Porcie Wojennym w Gdyni odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku służbowym dowódcy gdyńskiego Dywizjonu Okrętów Bojowych.

Przed fregatą rakietową ORP "Gen. Kazimierz Pułaski" komandor Tomasz Czapczyński przekazał dowodzenie dotychczasowemu Zastępcy Dowódcy - Szefowi Sztabu Dywizjonu, komandorowi porucznikowi Radosławowi Hurbańczukowi. W uroczystości uczestniczył dowódca 3. Flotylli Okrętów komandor Wojciech Sowa, przedstawiciele sztabu Dywizjonu, załogi okrętów oraz zaproszeni goście.

Komandor Tomasz Czapczyński urodził się 21 grudnia 1964 roku w Radomiu. Służbę wojskową rozpoczął w 1984 roku w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej w Gdyni. Po jej ukończeniu został skierowany do 2. Brygady Okrętów Desantowych 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. W 1989 roku został zastępcą dowódcy grupy na ORP San. W 1992 roku został skierowany do 3. Flotylli Okrętów Gdyni, gdzie objął stanowisko dowódcy działu rakietowo-artyleryjskiego na kutrze rakietowym ORP Władysławowo a następnie na ORP Darłowo. W 1994 roku został dowódcą ORP Darłowo, a w 1996 roku dowódcą ORP Puck, którym dowodził aż do roku 2003, kiedy objął obowiązki starszego oficera flagowego w sztabie 31. Dywizjonu Okrętów Rakietowych.

W 2007 roku komandor Tomasz Czapczyński objął dowodzenie ORP Kaszub, a w roku 2010 roku został szefem Sztabu Dywizjonu Okrętów Zwalczania Okrętów Podwodnych. W styczniu 2012 roku został wyznaczony na stanowisko Zastępcy Dowódcy – Szefa Sztabu Dywizjonu Okrętów Bojowych, które pełnił do 30 czerwca 2014 roku. Od 1 lipca 2014 roku, do dnia dzisiejszego, zajmował stanowisko dowódcy Dywizjonu Okrętów Bojowych. Komandor Tomasz Czapczyński jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.