pc/gdansk.uw.gov.pl
Dwa nowoczesne skanery do prześwietlania kontenerów zyskały terminale kontenerowe w Gdańsku i Gdyni. Oba kosztowały 21 mln zł, z czego 10,5 mln zł przekazał wojewoda pomorski Dariusz Drelich.
– Szeroko rozumiane bezpieczeństwo to nasz priorytet. Urządzenia usprawnią kontrolę i ułatwią pracę funkcjonariuszy, co nie będzie bez znaczenia na wpływy do budżetu państwa – mówił wojewoda Dariusz Drelich. – Przy okazji gratuluję całemu zarządowi i wszystkim pracownikom DCT tak znakomitego wyniku za 2017 r. – dodał.
Podczas konferencji zaprezentowane zostały nowe urządzenia skanujące oraz Centrum RTG jako struktura organizacyjna wspierająca proces interpretacji obrazów powstałych w wyniku prześwietlania promieniami rentgenowskimi wielkogabarytowych obiektów.
Jednym z głównych punktów spotkania było podpisanie przez Wojewodę Pomorskiego oraz Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku porozumienia dotyczącego warunków eksploatacji urządzenia zakupionego ze środków wojewody. Konferencja zakończyła się prezentacją pracy jednego z nowych urządzeń rentgenowskich na terenie DCT w Gdańsku.
Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim. Wiceadm. Jaworski zastępcą Dowódcy Generalnego RSZ
Dramat na pokładzie Steny. Na ratunek wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej
Gdańsk stawia na bezpieczeństwo przed sezonem. Straż Miejska otrzymała nową łódź patrolową
Okręty NATO na Azorach. Postój podczas wykonywania zadań
Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim. Wiceadm. Jaworski zastępcą Dowódcy Generalnego RSZ
Włochy: Rekin zaatakował turystę niedaleko plaży na Sardynii
Od sierpnia polscy marynarze z sił podwodnych będą się szkolić w Szwecji. Cel - przygotowania na "Orkę"
Znów trzy ofiary w amerykańskim ataku na jednostkę przemytników