Załogi 8. Flotylli Obrony Wybrzeża ćwiczą stawianie min, celność i poszukiwanie rozbitków w Zatoce Pomorskiej – informuje Radio Szczecin. W manewrach bierze udział siedem jednostek.
Ćwiczenia rozpoczęły się rozstawianiem min, akacja miała miejsce w nocy. O poranku miny zostały zabrane na pokład przez marynarzy trałowca. Okręty ćwiczą również strzelanie do ruchomego celu - makiety ciągniętej przez jeden ze statków. Kolejnym z zadań będzie poszukiwanie i rozbitka, w które właczone zostaną jednostki cywilne.
Manewry odbywają się w ramach procedur NATO - oznacza to między innymi, że załogi muszą porozumiewać się w języku angielskim. Manewry potrwają do piątku.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty