Nieprawidłowości związane z naruszeniem przepisów obowiązujących na obszarach morskich ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z inspektorami rybołówstwa morskiego podczas wczorajszej kontroli łodzi rybackiej na Zalewie Wiślanym.
W pobliżu Fromborka załoga poduszkowca SG-412 i dwaj inspektorzy Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Gdyni skontrolowali łódź rybacką z czterema osobami na pokładzie. Strażnicy graniczni stwierdzili, że szyper nie miał dokumentów kierownika jednostki, nie posiadał też licencji połowowej ani specjalnego zezwolenia połowowego. Z uwagi na te uchybienia, jednostce nakazano powrót do portu we Fromborku. Straż Graniczna skieruje wniosek do administracji morskiej o wszczęcie postępowania administracyjnego wobec kierownika łodzi.
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami