• <
SELVECO_MARINE_2025

Molo w Kołobrzegu ma nowy cennik na 2026 rok. Taniej dla rodzin, seniorów i kuracjuszy

16.04.2026 13:51 Źródło: MOSiR Kołobrzeg
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Molo w Kołobrzegu ma nowy cennik na 2026 rok. Taniej dla rodzin, seniorów i kuracjuszy
Molo w Kołobrzegu. Fot. MOSiR Kołobrzeg

Molo w Kołobrzegu ma nowy cennik na 2026 rok, który zacznie obowiązywać w piątek 24 kwietnia. Taniej swoje bilety kupią rodziny, seniorzy 60+ oraz kuracjusze, którzy uiścili opłatę uzdrowiskową – informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu.

Nowy cennik został ustanowiony decyzją prezydenta miasta. Jak informuje kołobrzeski MOSiR, powstał w oparciu o rozmowy z odwiedzającymi oraz analizy finansowe. Zgodnie z nim bez zmian pozostaną podstawowe stawki biletów, normalnego – 9 złotych – oraz ulgowego – 5 złotych. Bez zmian pozostaje również darmowe wejście dla mieszkańców miasta posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca. Nadal również nieodpłatnie wejdą osoby z niepełnosprawnościami oraz, co jest nowością, opiekunowie osób ze znaczną niepełnosprawnością.

Osoby, które ukończyły 60. rok życia również zapłacą mniej niż w ubiegłym roku – złotych. Kolejną nową pozycją jest bilet rodzinny. Nowy cennik uwzględnia również częściowe bonifikaty dla rodzin z dziećmi, które w zeszłych latach objęte były tylko i wyłącznie biletami normalnymi i ulgowymi. Wprowadzone zostają również bilety grupowe normlane i ulgowe.

Najmniej zapłacą kuracjusze, którzy uiścili opłatę uzdrowiskową na rzecz miasta. Będą one mogły skorzystać z wejścia na molo w cenie za 2 złotych za osobę. To rozwiązanie ma na celu wyraźniejsze docenienie osób, które już uczestniczą w finansowaniu funkcjonowania Kołobrzegu. Władze liczą, że pozwoli to na częstsze wizyty kuracjuszy na molo.

W sezonie letnim 2026 zmianie ulegną również godziny otwarcia molo w Kołobrzegu. Płatne wejście będzie funkcjonowało od 10:00 do 22:00 w okresie od ostatniego piątku kwietnia do 30 września. Decyzja ta wynika z organizacji ruchu turystycznego oraz z faktu, że także w późniejszych godzinach molo pozostaje intensywnie użytkowane i wymaga pełnej obsługi, nadzoru, sprzątania oraz bieżącego utrzymania.

– Przygotowana propozycja uwzględnia zarówno głosy przedstawicieli kołobrzeskiej branży turystycznej, analizy statystyczne jak i również konieczność zapewnienia środków na bieżące utrzymanie strefy nadmorskiej. W jej skład wchodzą koszty MOSIR w zakresie utrzymania molo, plaży jak i również organizacji kąpielisk w okresie wakacyjnym. Sumarycznie to ponad 5 mln złotych kosztów przy niespełna 3,5 mln przychodów pochodzących z tych trzech obiektów. Do tych kolejnych kosztów związanych ze strefą nadmorską należy również dodać koszty utrzymania czystości na kołobrzeskich plażach bezpośrednio zlecane przez Urząd Miasta w wysokości ok 1,3 mln złotych. Oznacza to, że sumarycznie z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg do utrzymania strefy nadmorskiej w 2025 roku dołożona została kwota na poziomie ok 2,8 mln złotych. Także można zauważyć, że pomimo stosunkowo wysokich przychodów m.in. ze sprzedaży biletów na kołobrzeskim molo czy też różnego rodzaju dzierżaw na plaży/molo kwota ta nie jest wystarczająca do pokrycia kosztów związanych z utrzymaniem szeroko rozumianej strefy nadmorskiej – informuje kołobrzeski MOSiR.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.