• <
escort_980x120_gif_2020

Zlot Żaglowców Baltic Sail rozpoczęty - nie przegap tego, co najlepsze

ew

07.07.2018 07:33 Źródło: gdansk.pl
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Zlot Żaglowców Baltic Sail rozpoczęty - nie przegap tego, co najlepsze

Partnerzy portalu

Zlot Żaglowców Baltic Sail rozpoczęty - nie przegap tego, co najlepsze - GospodarkaMorska.pl

W tym roku Zlot Żaglowców Baltic Sail po raz pierwszy towarzyszy Światowemu Zjazdowi Gdańszczan. I już teraz wiadomo, że to był dobry pomysł: na Motławie roi się od pięknych jachtów, w piątek można było zobaczyć barwną paradę żeglarzy i rekonstruktorów związanych z Twierdzą Wisłoujście. Przed nami dwie wielkie atrakcje dla turystów: rekonstrukcja "bitwy morskiej" (sobota) i Parada Żaglowców (niedziela).

Piątkowa parada żeglarzy i rekonstruktorów miała szantową oprawę muzyczną i stanowiła oficjalne otwarcie Baltic Sail. Jej uczestnicy przeszli wśród zachwyconych turystów spod Dworu Artusa na wyspę Ołowiankę.

Zlot Baltic Sail Gdańsk to największa w naszym mieście międzynarodowa impreza żeglarska z imponującą 22-letnią tradycją. W tym roku zlot na Motławie i Zatoce Gdańskiej zaplanowano na 5-8 lipca. Wśród atrakcji aż 110 rejsów dla chętnych na morską przygodę, 30 godzin koncertów szantowych, parada 80 jednostek pływających, 27 zabytkowych jachtów, bitwa morska, 900 żeglarzy z Europy.

Wielką atrakcją zlotu jest żaglowiec z Holandii - “Mercedes”. Jest to jedna z najładniejszych i najmłodszych jednostek tego typu w Europie, zbudowana w 2009 r., w Gdańsku gości po raz pierwszy. Jest to jednocześnie prawdziwy “olbrzym” wśród żaglowców (50 m długości, 18 żagli o łącznej pow. 900 mkw., pomieści 140 osób).

Źródło:
gdansk.pl

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.