• <
escort_980x120_gif_2020

Startuje 5 edycja Pantaenius Jacht Foto

23.12.2015 06:49 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Startuje 5 edycja Pantaenius Jacht Foto - GospodarkaMorska.pl

Tuż przed świętami, 23 grudnia, startuje Pantaenius Jacht Foto, konkurs fotograficzny dla pasjonatów fotografii żeglarskiej. Zamknęliście w obiektywie piękne ujęcie żaglówki z Mazur, motorówki u wybrzeży Włoch, regat w Hiszpanii czy jakiegokolwiek innego miejsca na ziemi? Jeśli tak, koniecznie wejdźcie na stronę JachtFoto.pl, gdzie znaleźć można wszelkie aktualności konkursowe i formularz zgłoszeniowy. Pantaenius Jacht Foto otwarty jest dla wszystkich pasjonatów fotografii i żeglarstwa, gdyż do konkursu zgłaszać można zdjęcia związane z jachtami i łodziami żaglowymi lub motorowymi. Zgłoszenia nadsyłać można do końca stycznia 2016 r.

Pantaenius Jacht Foto odbędzie się już po raz piąty. W trakcie świąt warto przejrzeć swoje żeglarskie ujęcia, bo sponsorzy konkursu przygotowali dla autorów najlepszych prac bardzo ciekawe nagrody. Nagrodą główną jest zegarek Nautica od dystrybutora marki, firmy Zibi S.A. Uczestnik, którego praca zajmie drugie miejsce otrzyma zestaw nagród od Delphia Foundation, w skład którego wchodzą m.in. kamizelka Henri Lloyd i torba żeglarska Code Zero sygnowane logotypem Delphia Yachts. Do zdobywcy trzeciego miejsca trafi natomiast wiatromierz Vaavud 2.0 Sliepnir, który po podłączeniu do smartfona mierzy prędkość i kierunek wiatru. W piątej edycji nie zabraknie też nagród specjalnych. Akademia Jachtingu ponownie przyzna nagrodę za najlepsze zdjęcie motorowodne, a będzie nią kurs motorowodny. Dwie nowe kategorie nagród specjalnych to najlepsze zdjęcie regatowe  i najlepsze zdjęcie morskie. Do autora w tej pierwszej powędruje zestaw: wiatromierz Vaavud 1.0 Mjolnir od firmy Vaavud – iWiatromierze.pl oraz książka Billa Gladstone’a „Performance Racing: Tactics” od firmy North Sails, zaś w drugiej z kategorii nagrodę ufundował Pomorski Związek Żeglarski i jest nią kamizelka pneumatyczna. Bez wątpienia jest o co walczyć.

Jak co roku również publiczność będzie miała swój głos. Zaraz po zamknięciu etapu przyjmowania zgłoszeń rozpocznie się głosowanie internetowe. Internauci wyłonią zwycięzcę Nagrody Publiczności, do którego trafi worek żeglarski od Code Zero, wprost z najnowszej kolekcji tej marki.

W profesjonalnym jury, które obradować będzie w tym samym czasie co głosowanie internetowe zasiądą w tym roku ponownie wielcy miłośnicy żeglarstwa, kpt. Maciej Biechowski, założyciel szkoły żeglarstwa Akademia Jachtingu i redaktor naczelny magazynu Jachting, Krzysztof Olejnik, założyciel i redaktor naczelny magazynu „Wiatr”, żeglarz z zamiłowania, z zawodu – dziennikarz, Marta Bryk, koordynator projektu Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA, które są największą imprezą wystawienniczą branży sportów wodnych i rekreacji w Polsce, a także trzech zawodowych fotografów związanych z tematyką żeglarską – Robert Hajduk, Bartosz Modelski i Marek Wilczek. Po raz kolejny w głosowaniu internetowym najlepszą pracę wybierze również publiczność, przyznając tym samym nagrodę publiczności. Ogłoszenie wszystkich zwycięzców odbędzie się podczas Targów Wiatr i Woda 2016 w Warszawie.

Poprzednie edycje Pantaenius Jacht Foto przyciągnęły pasjonatów fotografii żeglarskiej z Polski i za granicy, m.in. Czech, Rosji, Niemiec. W ubiegłym roku otrzymaliśmy ponad 250 zgłoszeń. Mamy nadzieję, że w tym roku frekwencja również dopisze. Zapraszamy na stronę www.JachtFoto.pl i profil "Jacht Foto" na Facebooku.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.