Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

PŚ w kajakarstwie - dwa srebrne medale biało-czerwonych w Duisburgu

ew

26.05.2018 18:52 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie PŚ w kajakarstwie - dwa srebrne medale biało-czerwonych w Duisburgu

Partnerzy portalu

PŚ w kajakarstwie - dwa srebrne medale biało-czerwonych w Duisburgu - GospodarkaMorska.pl

Anna Puławska (AZS AWF Gorzów Wlkp.) zajęła drugie miejsce w finale K1 500 m zawodów kajakarskiego Pucharu Świata w Duisburgu. Na drugiej pozycji uplasowali się też Aleksander Kitewski (Zawisza Bydgoszcz) i Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn) w rywalizacji C2 500 m.

Z Puławską wygrała tylko Szwedka Linnea Stensils. Z kolei od Kitewskiego i Barniaka lepsi byli Niemcy Yul Oeltze i Peter Kretschmer. Z kolei inna polska osada Łukasz Nowak (AZS AWF Poznań), Grzegorz Bryński (AZS AWF Gorzów Wlkp.) zajęła siódme miejsce.

Czwartą lokatę w K2 500 m wywalczyły Justyna Iskrzycka (AZS AWF Katowice) i Katarzyna Kołodziejczyk (KTW Kalisz).

Z kolei na dziewiątej pozycji w C1 1000 m sklasyfikowany został Tomasz Kaczor (Warta Poznań).

W piątek z kolei czwarta na K1 1000 m była Paulina Paszek (AZS AWF Katowice). Pozostałe finały w niedzielę.

Zawody w Duisburgu są drugimi i ostatnimi w tym sezonie. W pierwszych, które odbyły się w poprzedni weekend w Szegedzie, Polacy czterokrotnie stawali na podium. Zwycięstwo odnieśli Vincent Słomiński i Mateusz Kamiński w C2 500, drugie miejsce zajęła Magda Stanny w C1 5000, a na trzecich pozycjach uplasowali się: Michał Łubniewski i Arsen Śliwiński w C2 500 oraz Piotr Mazur i Dorian Kliczkowski w K2 200 m.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020