Serene to wciąż jeden z najdroższych superjachtów w historii. Warta 330 mln dolarów jednostka została w 2011 roku wybudowana w stoczni Fincantieri dla rosyjskiego wytwórcy wódki Yuriego Schefflera.
Serene mierzy 133,9 metrów długości, 18,5 metrów szerokości i może się zanurzyć na głębokość 5,5 metra. Kadłub jachtu jest wykonany ze stali a superstruktura z aliminium. Statek wyposażony jest w nowoczesne stabilizatory, które zmniejszają kołysanie się statku w podróży i w czasie zakotwiczenia. W porównaniu do innych jednostek, Serene jest dosyć wolna – osiąga prędkość 15 węzłów w czasie rejsu. Dzięki olbrzymim zbiornikom paliwa (800 tys. litrów) zasięg jachtu to aż 6 tys. mil morskich. Statek jest obsługiwany przez 52 członków załogi.
Serene do dziś jest uważany za jeden z najnowocześniejszych jachtów na świecie. Na pokładzie znajdzie się miejsce dla 24 gości w 15 olbrzymich kabinach. Na jednostce nie brakuje dla nich atrakcji. Znajdziemy więc: siłownię, jacuzzi, garaż pełen morskich sprzętów, basen. Dodajmy do tego dwa lądowiska dla helikopterów, kino oraz dwie łódki. Zadbano też, aby statek był w pełni przyjazny dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.
Co ciekawe w zeszłym roku jacht zmienił na chwilę właściciela. Scheffler wypożyczył go Billowi Gatesowi za niebagatelną cenę 5 mln dolarów za tydzień. Obecnie Serene cumuje w Marsylii.
00:01:27
Zobacz Eclipse – pływającą fortecę Romana Abramowicza
Po raz pierwszy zwodowana na Pomorzu Zachodnim. Ta luksusowa łódź od razu stała się hitem
00:02:33
23
Stena Estelle – najnowszy i największy statek we flocie Stena Line na Bałtyku [WIDEO, ZDJĘCIA]
Z Gdyni na Hel drogą morską
Anonymous kontra Rosja. Celem aktywistów luksusowy jacht Putina: Jego położenie to "piekło"
W Łebie powstała oficjalna plaża dla naturystów
Premier Turyngii: skonfiskujmy oligarchom luksusowe jachty i przekażmy je Sea-Watch
00:00:37
Wieloryb „pożarł” kajakarki [wideo]
Najbardziej luksusowe katamarany, które powstały w Gdańsku. Francis Lapp: My po prostu szyjemy jachty na miarę
[WIDEO] Żuławy. Przejechała przez most zwodzony w trakcie podnoszenia
00:00:31
Agresywne orki atakują i niszczą statki [wideo]
Na ponad 140 kąpieliskach wysokie fale i silne prądy wsteczne
Załamanie pogody. Nad Bałtykiem wiatr w porywach do 120 km/h
Czerwone flagi na nadmorskich kąpieliskach
Czerwone flagi na nadmorskich kąpieliskach z powodu wiatru i wysokich fal
Czar wspomnień i krok w przyszłość. Nowe życie jachtu MicroPolo
Wakacje z psem? Czy prom może być wygodniejszy niż samolot?