• <

Na Nord CUP'ie rozdano kolejne trofea

Na Nord CUP'ie rozdano kolejne trofea - GospodarkaMorska.pl
28.06.2016 Źródło: własne

Gdańskie Górki Zachodnie od minionego piątku tętnią żeglarskim życiem, bowiem trwają tam regaty Nord CUP Gdańsk 2016. W poniedziałek poznaliśmy kolejnych zwycięzców, rozdane zostały też medale mistrzostw Polski klasy Hobie 16 - złoto wywalczyła załoga Tymoteusza Cierzana. We wtorek AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego opanują najmłodsi adepci żeglarstwa - nordcupową rywalizację rozpoczną Optimiści i Open BIC.

Poniedziałek przywitał żeglarzy słońcem i słabymi warunkami wiatrowymi. Na szczęście wiatr powoli zaczął przybierać na sile i komisja sędziowska dała sygnał do zejścia na wodę. Była to bardzo dobra decyzja i we wszystkich trzech startujących klasach dość sprawnie udało się przeprowadzić po dwa zaplanowane na ten dzień wyścigi.

Klasa Hobie 16 po raz kolejny rozgrywała podczas regat Nord CUP Mistrzostwa Polski. Nie wszystko było tutaj oczywiste, bo stawka tasowała się od samego początku. Już pierwszego dnia najlepiej spisywała się załoga Tymoteusza Cierzana, choć przewaga względem kolejnych załóg była niewielka. Zawodnik UKS Navigo Sopot w kolejnych startach umacniał się na pozycji lidera zwyciężając ostatecznie całe regaty, zdobywając tytuł mistrza Polski. Wicemistrzostwo wywalczyła załoga Bartłomieja Janiszewskiego, zaś brąz zdobył team Aleksandry Sroczyńskiej.

Żeglarze w klasie Europa walczyli o kolejne punkty w Pucharze Polski. Bezkonkurencyjny był Krzysztof Matysik - w ubiegłym roku drugi na nordcupowym podium, w tym roku nie pozwolił rywalom na zbyt wiele wygrywając wszystkie 9 rozegranych wyścigów. Drugie miejsce zdobył Kacper Wysocki, a trzecie - Jarosław Łapicki.

W klasie Finn pierwsza trójka ostro walczyła do samego końca, ale Bartosz Ptak nie oddał prowadzenia i ostateczna kolejność na podium pozostała bez zmian. Kolejne miejsca zajęli Jeremi Zimny - ubiegłoroczny triumfator i Andrzej Romanowski.

- To był mój kolejny start na regatach Nord CUP, trzeci na Finnie, wcześniej startowałem jeszcze na Europie. Chętnie tutaj wracam, bo jest zawsze jest bardzo fajna organizacja, a poza tym lubię ten akwen i tutaj odbywają się też mistrzostwa Polski - powiedział zwycięzca w klasie Finn, Bartosz Ptak. Zdobywca najwyższego stopnia podium podkreśla jak wysoki jest poziom klasy - Nie było łatwo wygrać, startował olimpijczyk Piotr Kula, także wielu doświadczonych Mastersów i Juniorów, każdy chciał osiągnąć jak najlepszy wynik. Naszej pierwszej trójce udało się odskoczyć już na początku i utrzymać prowadzenie. Niewykluczone, że gdyby nie brak Piotra w pierwszym dniu regat, wszystko potoczyłoby się inaczej - opowiadał Bartosz Ptak. Faktycznie, Piotr Kula wygrał aż 5 wyścigów i ostatecznie zajął czwartą lokatę.

Jutro starty rozpoczną klasy Optimist grupa A i B oraz Open BIC, którzy wracają na Nord CUP po rocznej przerwie. Rywalizacja potrwa do czwartku. Podczas trzydniowej rywalizacji organizatorzy zaplanowali po 9 startów w każdej z klas. Zapraszamy na Górki Zachodnie oraz śledzenia aktualności na stronie WWW i Facebooku regat Nord CUP.

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31251,00 $ tona -6,49% 13 maj
 Cynk 2891,00 $ tona -3,12% 13 maj
 Aluminium 2422,00 $ tona -2,10% 13 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.