• <
escort_980x120_gif_2020

Maciej Grabowski mistrzem Europy!

31.08.2015 08:43 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Maciej Grabowski mistrzem Europy! - GospodarkaMorska.pl

W Gdyni zakończyły się, zaliczane do cyklu Euro Masters Series, Mistrzostwa Europy w klasie Laser. W imprezie wystartowało ponad 110 zawodników 17 narodowości. Zwycięzcą został Polak Maciej Grabowski.

Gdynia okazała się być niezwykle wymagającym akwenem, co wielokrotnie podkreślali zagraniczni goście, choć w ciągu ostatniego tygodnia zawodnicy mieli sporo szczęścia do warunków wietrznych. Udało się rozegrać wszystkie z zaplanowanych 10 wyścigów, co często stanowi dla organizatorów i komisji regatowej nie lada wyzwanie. Zawodnicy szlifowali ujemności ścigania się zarówno podczas wiania silniejszych wiatrów, jak i typowej dla Gdyni w okresie letnim, flaucie. W kilku wyścigach żegluga przypominała loterię i bardzo zmienny wiatr powodował olbrzymie przetasowania we flocie.

Tym bardziej cieszyła bardzo dobra dyspozycja Macieja Grabowskiego, która zaowocowała kompletem wygranych we wszystkich 10 biegach i bezapelacyjnym zwycięstwem. Nasz zawodnik zapewnił sobie pierwsze miejsce jeszcze przed ostatnim dniem rywalizacji.

- Uznałem jednak, że byłoby to zachowanie nie fair w stosunku do moich rywali i ostatnie dwa biegi, mimo bardzo trudnych warunków także zakończyłem na pierwszej pozycji. Cieszę się bardzo, że udało się odzyskać tytuł zdobyty 2 lata wcześniej w szwedzkim Landskronie – powiedział  Maciej Grabowski.

Gdynia, która już po raz kolejny gościła regaty rangi mistrzowskiej w klasie Laser okazała się być dla Macieja Grabowskiego szczęśliwa już po raz kolejny. Wcześniej w 2006 roku zdobywał tu tytuł wicemistrza Europy, także w klasie Laser, a w 2012 r. złoty medal Mistrzostw Wschodniej Półkuli (odpowiednik mistrzostw Europy) w klasie Star.

Nasz mistrz nie spoczywa na lurach i już zapowiada udział w następnych zawodach. - Już za 3 tygodnie kolejne starty, także na Zatoce Gdańskiej. W Górkach Zachodnich od 17 do 20 września rozgrywane będą Mistrzostwa Polski klas Olimpijskich, gdzie walczyć będę o 15 złoty medal Mistrzostw Polski seniorów w klasie Laser i 30 złoty medal zdobyty w klasach olimpijskich – skomentował  Maciej Grabowski.

Maciej Grabowski jest wdzięczny swoim sponsorom i partnerom - Subaru Import Polska, Henri Lloyd Polska, Omega Watches - za nieustające wspieranie jego zmagań żeglarskich.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.