• <
escort_980x120_gif_2020

Gdynia Sailing Days – Przybytek i Kołodziński wiceliderami mistrzostw Europy

pc

10.07.2018 04:11 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Gdynia Sailing Days – Przybytek i Kołodziński wiceliderami mistrzostw Europy

Partnerzy portalu

Gdynia Sailing Days – Przybytek i Kołodziński wiceliderami mistrzostw Europy - GospodarkaMorska.pl

Żeglarze AZS AWFiS Gdańsk Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajmują drugie miejsce po siedmiu wyścigach mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie 49er, które odbywają się w ramach 19. regat Volvo Gdynia Sailing Days. O medale rywalizują 92 załogi z 33 krajów.

Po dwóch dniach mistrzostw Przybytek i Kołodziński sklasyfikowani są na najwyższym miejscu z europejskich ekip, ale te regaty odbywają się także w formule otwartej i na prowadzeniu znajdują się Argentyńczycy, bracia Yago Lange i Klaus Lange. Trzecią pozycję zajmują Australijczycy William Phillips i Iain Jensen.

W poniedziałek bardzo dobrze spisali się Dominik Buksak (AZS AWFiS) i Szymon Wierzbicki (AZS Poznań). Drugi polski duet wygrał dwa wyścigi, zajął też trzecią oraz piątą pozycję, dzięki czemu awansował z 20. na szóstą lokatę.

„W niedzielę nie mieliśmy swojego dnia, ale ważne, że w dwóch słabszych wyścigach walczyliśmy do końca i w dużej mierze zdołaliśmy odrobić straty. Dwie 12. lokaty były dla nas pewnym rozczarowaniem, jednak nie przekreśliły naszych szans na dobry wynik. A dzięki udanym dzisiejszym startom pozwoliły nam zameldować się w czołówce mistrzostw” – stwierdził Buksak.

W klasie 49er FX dziewiątą pozycję zajmują Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia) i Kinga Łoboda (AZS AWFiS), a na 14. sklasyfikowane są bliźniczki Madeleine i Nadia Zielińskie (AZS UWM Olsztyn). Stawkę 48 załóg z 23 państw otwierają Norweżki Helene Naess i Marie Ronningen, a za nimi plasują się siostrzany duet z Hiszpanii Carla i Marta Carrasco oraz Stephanie Roble i Margaret Shea ze Stanów Zjednoczonych.

W trzeciej olimpijskiej klasie, katamaranach Nacra 17, rywalizują 53 duety z 22 krajów. Prowadzą Gemma Jones i Jason Saunders z Nowej Zelandii, którzy wyprzedzają Hiszpanów Fernando Echavarriego i Tarę Pacheco oraz Brytyjczyków Bena Saxtona i Nikki Boniface. Najlepsi z polskich żeglarzy, Jakub Surowiec i Katarzyna Goralska (UKS Navigo Sopot) plasują się na 37. pozycji.

Medalistów gdyńskich mistrzostw poznamy w piątek.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.