• <
escort_980x120_gif_2020

Eljacht Cup 2015 coraz bliżej

12.06.2015 06:34 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Eljacht Cup 2015 coraz bliżej - GospodarkaMorska.pl

W dniach 20-21 czerwca 2015 r. odbedą się międzynarodowe regaty Eljacht Cup 2015, podczas których załogi jachtów żaglowych będą ścigały się w duchu sportowej rywalizacji i w ramach miłego, czynnego spędzenia wolnego czasu. Organizatorem regat jak co roku jest Jachtklub Stoczni Gdańskiej, a tytularny patronat sprawuje firma Eljacht.

Eljacht Cup 2015 to pełnowymiarowe zmagania żeglarskie jachtów morskich. Organizator przewiduje rozegranie czterech wyścigów, po dwa każdego dnia dwudniowych regat. Wyścig II rozgrywany w sobotę 20 czerwca odbędzie się na dystansie kilkunastu mil i będzie jednocześnie rywalizacją o Puchar Dwóch Komandorów. W sobotni wieczór, po zakończeniu wyścigów, nastąpi podsumowanie odbytych zmagań. W niedzielę 21 czerwca w pierwszej kolejności wystartują jachty do drugiego wyścigu regat o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu, które po wczesnym odbyciu odprawy granicznej wyruszą na metę w Bałtijsku. Następnie wystartują uczestnicy trzeciego wyścigu regat Eljacht Cup. Wyścig IV wystartuje 15 min. po zamknięciu mety wyścigu III. Ceremonia ogłoszenia wyników regat Eljacht Cup oraz wręczenie nagród zwycięzcom planowana jest o godz.16:00 w niedzielę .

Eljacht Cup to regaty nieodmiennie kojarzące się z trasą Gdańsk-Bałtijsk-Gdańsk. W obecnym sezonie tradycja ta zostanie przerwana, a na dotychczasowej trasie odbędą się wyłącznie regaty o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu. Wystartują one z Bałtijska w czwartek, 18 czerwca w godzinach wieczornych. Dla podtrzymania wieloletniej, dobrej współpracy żeglarzy Jachtklubu Stoczni Gdańskiej z kolegami Jachtklubu Kaliningradzkiego, nie powinno na starcie w Bałtijsku zabraknąć polskich jachtów. Przybycie jachtów na metę I wyścigu w Górkach Zachodnich przewidywane jest nad ranem w piątek, 19 czerwca. Ten dzień zapowiada się niezwykle intensywnie. Po przyjęciu linii mety regat o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu, już wczesnym popołudniem rozpocznie pracę Biuro regat Eljacht Cup, które prowadząc rejestrację wcześniej zgłoszonych jachtów do Eljacht Cup, równocześnie przyjmować będzie zgłoszenia do regat o Bursztynowy Żagiel organizowanych przez Jachtklub Kaliningradzki na akwenie Górek Zachodnich. To krótkie, jednowyścigowe regaty, których zakończenie wzbogaci piątkowy wieczór inaugurujący Eljacht Cup.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.