• <
escort_980x120_gif_2020

Dar Młodzieży w Bordeaux

pc

28.06.2018 04:15 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Dar Młodzieży w Bordeaux - GospodarkaMorska.pl

Żaglowiec „Dar Młodzieży” zawinął w środę do portu w Bordeaux. To kolejny już przystanek w rejsie dookoła świata, zorganizowanym w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas którego żaglowiec zawinie do 22 portów w 18 państwach świata, promując Polskę, jej historię i kulturę.

Dla mieszkańców francuskiego portu i turystów będzie to nie tylko okazja do zwiedzenia żaglowca, ale także możliwość wzięcia udziału w spektaklach, koncertach i spotkaniach organizowanych na jego pokładzie. Dla gości przygotowano m.in. spektakl akrobatyczny na linach zespołu z Gdańska „Mira Art”, koncert szant, prezentację wystawy „Armia Polska we Francji w I wojnie światowej i w walce o polskie granice”. Uczestnicy wydarzenia oraz lokalne media będą miały możliwość obejrzenia prezentacji na temat idei „Rejsu Niepodległości”. Odbędą się również spotkania na temat współpracy gospodarczej Polski i Nowej Akwitanii oraz promocji turystycznej Polski. Zaplanowano także przyjęcie pod patronatem Ambasadora RP w Republice Francuskiej i Księstwie Monako Tomasza Młynarskiego oraz Burmistrza Bordeaux Alaina Juppé, wydane przez Kapitana żaglowca dla gości z Bordeaux i miejscowej Polonii.

Żaglowiec „Dar Młodzieży” wypłynął w „Rejs Niepodległości” z gdyńskiego portu 20 maja 2018 roku w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Bordeaux zostanie do 29 czerwca.

W rejsie bierze udział 1 000 młodych osób podzielonych na 6 zmian. Żaglowiec zawita do 22 portów w 18 krajach. Po wizytach w Gdyni, Tallinie, Kopenhadze, Stavangerze, Szczecinie, Bremerhaven i Bordeaux, żaglowiec wyruszy w kierunku Teneryfy, a następnie wpłynie do portów w Dakarze, Kapsztadzie, Mauritiusie, Dżakarcie, Singapurze, Szanghaju, Osace, San Francisco, Los Angeles, Acapulco, Panamie, Miami, Ponta Delgada, Londynie, a na końcu powróci do Gdyni.

Organizatorami rejsu są Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti. W realizację wydarzenia w Bordeaux zaangażowane były również polskie placówki dyplomatyczne we Francji – Ambasada RP w Paryżu, Instytut Polski w Paryżu oraz Konsulat Generalny w Lyonie. Informacje o wydarzeniach związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, realizowanych i wspieranych przez polską dyplomację, można znaleźć w mediach społecznościowych pod znacznikiem #PL100.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.