• <

Wynik wyszukiwania - "zniszczenia" - Wiadomości

W wyniku ukraińskiego ataku na Teodozje zniszczony został rosyjski okręt desantowy

Dowódca ukraińskich sił powietrznych Mykoła Ołeszczuk potwierdził we wtorek na Telegramie, że Ukraina dokonała ataku na portowe miasto Teodozja na okupowanym Krymie, w rezultacie którego zniszczony został rosyjski okręt desantowy "Nowoczerkask".
26.12.2023

Skala uszkodzeń rosyjskiej korwety jest ogromna. Ukraina planuje dalsze ataki na rosyjskie stocznie budujące okręty

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i nagrania ukazujące atak na budowaną w rosyjskiej stoczni w Kerczu korwetę proj. 22800, mającej otrzymać nazwę Askold. Widoczne na kolejnych efekty uderzenia rakietowego każą się zastanowić, czy istnieje jeszcze możliwość odbudowy jednostki, czy też z racji na uszkodzenia nadaje się tylko na złom.
07.11.2023

Woda zalała stare miasto w Kotorze

Czarnogórę nawiedził w piątek orkan o sile osiągającej do 200 km na godzinę, w którego efekcie zalane zostało m.in. wejście do starego miasta w Kotorze - podał portal "Vijesti".
03.11.2023

Sensacyjny zwrot akcji w sprawie pożaru na holenderskim samochodowcu. To nie wina "elektryka"?

Po dopłynięciu na nabrzeże śledczy rozpoczęli oceniane skali zniszczeń i uszkodzeń na statku Fremantle Highway, przewożącym kilka tysięcy samochodów. Doszło na nim do głośnego w mediach pożaru, a akcja ratunkowa i gaśnicza były utrudnione. Po początkowych doniesieniach na temat przyczyn zaprószenia ognia pojawiły się nowe informacje zmieniające kontekst i teorie wokół zdarzenia. Tym razem to winnym miał być nie samochód elektryczny, a wskazuje się na... spalinowy.
13.08.2023

Hawaje w ogniu. Zdjęcia i nagrania rodem z apokalipsy

Straż Wybrzeża USA wysłała szereg jednostek nawodnych i powietrznych celem walki z ogromnymi pożarami, jakie wybuchły na Hawajach i objęły sporą część wyspy Maui. W związku z tym trwają wielkoskalowe działania ratunkowe i przeciwpożarowe.
11.08.2023

Port Izmaił nad Dunajem ze zniszczeniami po rosyjskim ataku rakietowym

Rosyjski atak przy użyciu dronów w nocy z wtorku na środę spowodował zniszczenia w infrastrukturze w naddunajskim porcie Izmaił na Ukrainie, oświadczyły władze ukraińskie.
02.08.2023

Media pokazały zdjęcia satelitarne uszkodzonego Mostu Krymskiego

Ukraińskie media pokazały w poniedziałek zdjęcia satelitarne uszkodzonego mostu prowadzącego na anektowany przez Rosję Półwysep Krymski. Jedno z przęseł mostu zostało całkowicie zniszczone i nie da się go naprawić.
17.07.2023

Nord Stream 2 – podwodne nagrania duńskiej telewizji rzucają nowe światło na sabotaż

Opublikowane przez duńską telewizję nowe podwodne nagrania uszkodzonej w efekcie sabotażu rury Nord Stream 2 pokazują, że została ona zniszczona w inny sposób niż Nord Stream 1.
22.06.2023

Wysadzenie tamy w Nowej Kachowce zanieczyściło tyle wody pitnej, ile świat zużywa przez dwa dni

Ilość wody, która stała się nieprzydatna do użycia po wysadzeniu przez Rosjan zapory na Dnieprze, wystarczyłaby do "pojenia całego świata przez dwa dni", ocenił szef administracji ukraińskiego obwodu chersońskiego Ołeksandr Prokudin.
13.06.2023

Liczba ofiar śmiertelnych cyklonu Mocha w Birmie wzrosła do 145

W wyniku przejścia przez Birmę cyklonu Mocha w tym tygodniu zginęło 145 osób, podała rządząca krajem junta. Jednak organizacje humanitarne i mieszkańcy Birmy obawiają się, że ofiary mogą być liczone w setkach, przekazała w piątek agencja Reutera. Wcześniej informowano o 80 ofiarach śmiertelnych.
19.05.2023

Trzy ofiary śmiertelne tsunami na Tonga; wszystkie domy na wyspie Mango zniszczone

Władze królestwa Tonga przekazały we wtorek, że potwierdzono trzy ofiary tsunami, a wszystkie domy na wyspie Mango są zniszczone. Poinformowano też o rozległych zniszczeniach na wyspie Nomuka. Australia czeka z wysłaniem pomocy na oczyszczenie lotniska z popiołu wulkanicznego.
18.01.2022

Szacowanie strat po przejściu huraganu Laura

W Teksasie i Luizjanie trwa szacowanie strat po przejściu huraganu Laura, w nocy ze środy na czwartek. Gwałtowny, wyrywający drzewa z korzeniami żywioł zdewastował miasto Lake Charles, jego centrum ominęło natomiast Houston i Nowy Orlean.
27.08.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.